Policija

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Ravno problem je v tem. To si dobro povedal. Pojd v nemčijo. Delo na cesti ali v privat kopalnici je od 07-15. Ob 15.01. vsi že pir lokajo. Pr nas pa delajo do mraka, ko budala. In v tem je problem. Zakon določa 40 ur na teden izjemoma 56. Pr nas pa te izjeme pridejo v normalo. Čeprav bi lahko še koga zaposlili, zakaj bi pa ga. Dobiček gre v privat žep, zaposleni naj se pa hebejo in izmozgajo. Pa da ne govorimo, da na njihovih cestah kljub 8 urnem delavniku so v roku fertig, pri nas pa ene 3 mesece kasneje. Slab mendžment, kakor koli pogledaš. Lahko je vzet predujem za 100 projektov, ko veš da boš v realnem času lahko končal samo 2.
 
  • Haha
Reactions: alkoholik

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moja soseda je kelnarca. Prejšnji mesec je delala 370 ur, mesec prej pa 340 ur. Na dopustu ni bila že tri leta. Sicer pravi, da ji plačajo, toda ali je vredno, da hodi naokoli kot mrlič na dopustu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.209
2.443
113
v lokalni ostariji
Ravno problem je v tem. To si dobro povedal. Pojd v nemčijo. Delo na cesti ali v privat kopalnici je od 07-15. Ob 15.01. vsi že pir lokajo. Pr nas pa delajo do mraka, ko budala. In v tem je problem. Zakon določa 40 ur na teden izjemoma 56. Pr nas pa te izjeme pridejo v normalo. Čeprav bi lahko še koga zaposlili, zakaj bi pa ga. Dobiček gre v privat žep, zaposleni naj se pa hebejo in izmozgajo. Pa da ne govorimo, da na njihovih cestah kljub 8 urnem delavniku so v roku fertig, pri nas pa ene 3 mesece kasneje. Slab mendžment, kakor koli pogledaš. Lahko je vzet predujem za 100 projektov, ko veš da boš v realnem času lahko končal samo 2.
Dej dej dej... Nemci pa reees niso kapitalisti. Zato so pa iskali poceno delovno silo v obliki migrantov ;) zase nic ne vzamejo, nemci ne vozijo bmw itd itd...

Aja mimgrede na nemških baustelah tudi delajo vec kot 8 ur.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.370
1.752
113
Se ne bi čudil, če bi Jančič lastnoročno popravil rezultate. Podobno kot je takrat razkril Virostatiq z enim Mazzinijevim člankom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Dokler niso pred leti dokazali bota s Trstenjakove, tudi IP zaščite ni bilo. Sedaj se uporabljajo glasovanja preko različnih VPN-jev, še najbolj enostavno pa je, da se rezultate kar ročno popravi. :p
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Ja nič bizi, naredi svoj portal in ankete gor. Ostalim ne moreš verjeti, ker rezultat ni v skladu s tvojim prepričanjem.
Osebno sem glasoval, da je bil odgovor policije preblag. Nenapovedan shod ne more zapreti nobene ceste. Če pa je shod napovedan, zapore usklajene z zato odgovornimi službami, lastna redarska služba, pa seveda lahko.
Pred leti sem pomagal organizirati eno malo tekaško prireditev, ki je bila za udeležence zastonj in smo za del, ki je šel po lokalni cesti za 5 hiš morali kar nekaj papirjev izpolniti in se zmeniti na upravni enoti in na policiji. V Lj so pokazali kako se to dela. Drugič postavimo na začetek in konec ceste dva večja traktorja in mirno odlaufamo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.078
5.756
113
blizu močvirne prestolnice
Nisem dobro napisal. Niso tezava obrtniki/podjetniki ampak razni "lobisti" in ostali politicarji... .

Zakaj se sam ne podas na podjetnisko pot. Ocitno obvladas tako delo kot ekonomijo.
Nima jajc po domače povedano. Pa recmo da dela na cnc je treba kupiti, je treba naprej gledati, kaj če posla zmanjka...ni samo bavarija, ja ne rečem enim stopi keš v piskr ampak vseeno ni tako kot map piše. Ja naj gre na svojo pot je hudičevo trnava.