pokanje sklepov

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
zakaj se to dogaja? največkrat pri počepu, pa tudi če to naredim 5x v roku parih minut. Pa ne samo v kolenih, ampak tudi v gležnju pa včasih v kolku.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Vibracije sklepne ovojnice, ki nastanejo zaradi lokalnih razlik v tlakih znotraj zklepa.

Podobno kot pri "pokanju prstov".
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
a pa ima lahko to kakšne posledice, sploh recimo zaradi konstantega ponavljanja počepov ali izpadnega koraka (kolena pa skor da ne šklepetajo
grin1.gif
)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Po zadnjih dognanjih naj ne bi bilo škodljivo.

Nek ameriški zdravnik je 50 let vzdrževal prakso, da je pokal samo členke na levi roki, na desni pa ne. Rezultat potrjuje zgoraj omenjeno trditev. Za to je prejel lanskoletno Ig Nobelovo nagrado za medicino.
evil.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Vibracije sklepne ovojnice, ki nastanejo zaradi lokalnih razlik v tlakih znotraj zklepa.

Podobno kot pri "pokanju prstov".

Enkrat sem bral, da pokanje nastane, ker "počijo" mehurčki v tekočini okoli sklepa zaradi raztezanja ovojnice... pa se mi to zdi precej čudno, da tak zvok nastane zaradi pokanja mehurčkov
smile-1.gif


Drugače sem pa enkrat že hotel vprašati isto kot skorpy, namreč pri meni je to še posebno izrazito, recimo ko dlani stiskam v pest in sproščam, mi prsti pokajo da je kar veselica, ali pa ko se zjutraj zbudim in grem dol po štengah v kuhinjo, iz sklepov treska kot da bi okostnjaka vrgel v mešalec za beton...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
Meni pa "normalni" sklepi sploh ne pokajo, sem dokaj presenečen, da nekateri tako z lahkoto počijo prstne sklepe..jaz moram prst kar fajn nategniti, oz zviti, da mi poči.

Je pa čisto druga zgodba pri gležnju, tam pa mi poka, če samo grem po stopnicah, gor. V otroštvu sem imel poškodbo, grd padec, tako da je na enem gležnju prišlo do zvina. Je to posledica tega in je potrebno na kaj paziti, da se ne bi poslabšalo, ali je pač normalno ?
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Meni vso telo poka oz kak bi temu rekel ... Ko sem še bil najstnik, sem se včlanil v klub borilnih veščin v lj ... takrat smo neke brezvezne/osnovne vaje delali in od takrat, ko hočem, mi spoka v vratu, po vseh prstih kolikokrat hočem in kadar hočem, na nogi itd ...

Ene vrste kot Bruce Lee, če ste gledali film hmm ... tisti v rimu snemanem s chuck norrisom ... Dragon vem da je notri v naslovu ...

Nekaj takega je pri meni ... kadar hočem mi spoka marsikaj ...

Ali večer ko grem spat ... takrat pa mi nekje odzaja pri hrbtenjači spoka ... to pa samo takrat (in tudi zelo pomaga) ko sem zelo utrujen, se vležem na posteljo, "pretegnem", da to vse spoka (kaj točno spoka ne vem) in pote sem kot da bi na enkrat bil spet spočit ... Čudno je slišati ampak je res. Da se tak pretegnem je, da z levim komolce naslonim na levo koleno, pa rinem koleno v desno komolec pa v levo ... probajte, mogoče vam bo uspelo ... meni to prav paše, ko sem celi crknjen.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
ne potrebujem jaz teh tablet
wink-1.gif
poznam pa že

hehe...sem navedel kot opcijo...kolegu je zelo pomagalo pri regeneraciji rame...cca. 2 meseca uporabe
smile-1.gif
, še par pozitivnih izkušenj poznam, zato sem predlagal.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Za glukozamin še ni jasno, ali je zgolj placebo, ali pa je dejansko kaj na tem. Tako da je govoriti, kako je točno ta "izdelek" tvojemu kolegu pomagal pri okrevanju - zavajujoče!

Raziskave z izotopnim označevanjem molekul in spremljanjem njihovega vgrajevanje v hrustanec niso ravno vzpodbudne...
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Za glukozamin še ni jasno, ali je zgolj placebo, ali pa je dejansko kaj na tem. Tako da je govoriti, kako je točno ta "izdelek" tvojemu kolegu pomagal pri okrevanju - zavajujoče!

Raziskave z izotopnim označevanjem molekul in spremljanjem njihovega vgrajevanje v hrustanec niso ravno vzpodbudne...

jaaooo speeet ti....kot da tebi vse kar je na svetu škoduje...sploh ni za komentirat. Aja, vsi teli moji omenjeni so več ali manj športniki, zadeve so bile priporočene tudi s strani njihovih zdravnikov ipd....ampak ne bom več...se mi ne da...

Evole neke osnovne info kaj to je za tistega ki ga zanima http://sl.wikipedia.org/wiki/Glukozamin
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.610
9.037
113
Mimogrede...celo škatlo tega, nekaj jih je bilo še s Kondroitinom....je bilo več kot pol ceneje s poštnino vred iz ZDA, kot pri nas....pa ne vem, če ni bilo 12 ali 15 teh plastičnih pločevink noter.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Večkrat sem že povedal, da ne dam popolnoma nič na posploševanje iz subjektivnih mnenj (v tvojem primeru celo iz druge roke). Zadnje čase je tovrstno ravnanje sila popularno in vsak, ki ima pet minut časa in nobene izobrazbe na nekem področju, bi rad povedal, kako je njegova resnica edina pravilna.

Glukozamin je kontroverzna zadeva, sploh ker klinične študije dajejo precej različne rezultate, nobena od njih pa ne kaže nekega povsem jasnega učinka. Članek na slovenski Wikipediji je zrel za prevetritev, saj omenjenih kontroverznosti sploh ne omenja. Priporočam angleško verzijo.

Ortopedi in travmatologi zadevo "priporočajo" kot nekakšen moderen placebo. Par gramov zmletih alg ne bo nikomur škodovalo, občutek, da zdravnik dejansko poseduje zdravilo, ki deluje vzročno, pa je neprecenljiv. Resnica, da smo na področju osteo in hondrodegenerativnih bolezni še precej bosi, je sila grenka.

To je tudi zadnje sporočilo v tej temi, ki je že precej zašla iz smeri, ki jo je zastavila skorpy. Sicer priznam, da me malce zabava, da bi človeku zaradi navadnega pokanja sklepov priporočal glukozamin...

V tem podforumu pridržujem pravico do zadnje besede tistim, ki imajo / imamo na tem področju določeno strokovno znanje in izkušnje.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.