Pok in smrad iz bojlerja

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ravno, ko sem se tuširal je kar naenkrat počilo in zasmrdelo po nečem prekurjenem.

Lučke na bojlerju ne delajo več, tako da ugibam da je bojler.

Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo?

Itak spet pred vikendom.
bonk.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Ravno, ko sem se tuširal je kar naenkrat počilo in zasmrdelo po nečem prekurjenem.

Lučke na bojlerju ne delajo več, tako da ugibam da je bojler.

Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo?

Itak spet pred vikendom.
bonk.gif

Slučajno ni bilo vode, ti pa že dolgo nisi dal spucat oblog iz bojlerja?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Voda je bila. Pucal pa nisem nikol nič pri bojerju, ne vem pa kdaj se je (najemniško).

Zdaj sem zamenjal varovalko, pa lučke na bojlerju spet gorijo. Smrdi pa še vedno.

Nič, grem na šiht, pa bomo videli popoldne.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Upaj da ti je skurilo kak termostat in da si pustil bojler sedaj prižgan, ko prideš domov boš imel pa sosede pred vrati in savno v stanovanju ... jasno o računu za elektriko in vodo ne bomo govorili!
evil.gif


Če smrdi se je nekaj skurilo - sam takega bojlerja nebi več uporabljal oz. bi ga ko ga pregleda kak majster in zagotovi da je vse OK!
zmaga.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Izklopil sem ga, seveda.
smile-1.gif



Pozna kdo kakega mojstra? Ljubljana.


(zdaj ne smrdi več. Je pa izklopljen. Pa še zluftalo se je zgleda).
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
če je počilo je najverjetneje počil grelec... varovalko je vn vrglo zaradi kurcšlusa. starim bojlerjem se je nabiral vodni kamen in to konkretno veliko... zato jih je potrebno redno pucat... jst ga nebi uporabljal...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
prva nevarnost je poplava. druga nevarnost je to, da ti voda zavre, vse skup eksplodira... potem lahko pride do kratkega stika ali pa ti kabli zgorijo (če varovalka npr nebi vn vrgla...)

v vsakem primeru: če nekaj poči, zasmrdi je potrebno preverit in popravit. vzameš gedore podereš bojler pogledaš kaka je situacija, greš v trgovino kupiš termostat/grelec/bojler zmontiraš nazaj pa gasa...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
jst sm to kar sam popravlju... pa drugim tud...

drgač pa skor vsak vodovodar ti bi zadevo znal zrihtat..

kako si pa učasih vodo grel? al ste na šporgetu vodo pogrel pol pa u lavorju se umvial?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
>Si obvestil najemodajalca?

Sem. Lih je šel na dopust in ga ne bo v Sloveniji kar nekaj dni. Je rekel naj rihtam sam...sem mu pisal, naj mi pove napotke ali popravljat ali menjat.

Sej to najemodajalec plača, ne?