Nov Asus Zenbook in miška Logitech - občasno šteka...

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem...

Doma imamo nov Asus ZenBook 14 UX425EA-WB501T in BT miško Logitech Peeble M350 in ko se premikam z miško, vsake toliko časa kurzor zašteka (in tudi scroll-anje) za kako sekundo (mogoče 2). Kolikor vidim, touchpad dela takrat ko miška zašteka, tako da mislim, da nekaj ne štima med laptopom in miško. Nevem, mogoče gre miška v kaki sleep ali kaj podobnega, je pa mi že malo moteče, ko premaknem miško, pa tema, potem pa kurzor kar naenkrat skoči nekam v pm...:) Ali pa BT modul nekaj šteka... Se pa mi zdi, da se to zgodi predvsem takrat, ko miška miruje nekaj časa, ampak mogoče bi zaštekala tudi med premikanjem, če bi jo premikal dalj časa...

Ve kdo, kaj bi to lahko bilo?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.041
2.366
113
Če se zatika, ko je en čas pri miru in jo želiš premakniti potem verjetno gre v spanje, da varčuje z baterijo. Unifying sprejemnika pa nima?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
mogoče signal moti kakšna druga naprava na 2.4ghz, recimo wifi?

ampak najbolj verjetno gre miška v spanje in rabi kako sekundo
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hja, tudi sam imam tak občutek, ja... Ve kdo, kak se to izklopi? Ker sem že gledal nekaj okoli tega (v miškinih nastavitvah in nastavitvah od BT), pa nisem nič kaj pametnega našel...
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Hja, tudi sam imam tak občutek, ja... Ve kdo, kak se to izklopi? Ker sem že gledal nekaj okoli tega (v miškinih nastavitvah in nastavitvah od BT), pa nisem nič kaj pametnega našel...

Če bi miško odstranil in še enkrat dodal ?

Pa tole ?

Right-click on Start, and select Device Manager. In Device Manager, click the arrow next to Bluetooth, and select the Bluetooth radio. Right-click the Bluetooth radio and select Properties. Select the Power Management tab, and see if there is a check next to Allow the computer to turn off this device to save power.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hmm, sem malo pregledal med nastavitvami BT in miške in med nastavitvami miške našel "Bluetooth Low Energy GATT compliant HID device" ter izklopil power saving, kot kaže slika... In ni pomagalo, miška še vedno šteka...

mouse.png


Tudi v "device manager" nisem med nobeno opcijo (kot prikazuje spodnja slika), ki bi omogočala izklop power saving:
device.png



Pogledal sem še malo naokoli (tudi power saving nastavitve) in ne najdem več nič kaj takega, kar bi lahko izklopil..

Še ima kdo podobno težavo - in tudi rešitev? :)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.041
2.366
113
Ti izklapljaš v računalniki, težava pa je v miški, ki gre v sleep, da varčuje z baterijo. Saj gredo vse ampak očitno bluetooth miška rabi trenutek več, da nazaj poveže. A opcije, da bi uporabil unifying sprejemnik pa nimaš?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.041
2.366
113
To pa težko verjamem, da ne bi bilo sprejemnika zraven. Tako piše:

Omogoča povezavo preko USB-A 4.2 GHz sprejemnika ali brezžične Bluetooth povezave.

Sicer pa lahko potestiram na MX master, če bluetooth kaj prekinja, ampak moral bi vedeti kako natančno naj testiram, pri kakih pogojih pride do laga.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
To pa težko verjamem, da ne bi bilo sprejemnika zraven. Tako piše:

Omogoča povezavo preko USB-A 4.2 GHz sprejemnika ali brezžične Bluetooth povezave.

Sicer pa lahko potestiram na MX master, če bluetooth kaj prekinja, ampak moral bi vedeti kako natančno naj testiram, pri kakih pogojih pride do laga.
Moj MX Master je tudi prišel brez sprejemnika. Itak nima smisla, da bi bil 1 zraven, če se pa lahko s 3 laptopi poveže ... BT je pač BT, ne rabi sprejemnika.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
To pa težko verjamem, da ne bi bilo sprejemnika zraven. Tako piše:

Omogoča povezavo preko USB-A 4.2 GHz sprejemnika ali brezžične Bluetooth povezave.

evo, posebej zate pastam iz logitechove strani za m350 :)

Unifying ready mouse: Yes
Unifying ready receiver: No

receiverja počasi ne prilagajo več zraven...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.041
2.366
113
Pol ga naj pa nekje kupi in se reši težav. Očitno je tudi Logitech pričel varčevat po sistemu za isto ceno manj.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
V moji miški je receiver skrit v miški... No ok, saj to je bil moj drugi pomislek, da sama miška gre v nek sleep...

Hvala za mnenja.. ;)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
Pol ga naj pa nekje kupi in se reši težav. Očitno je tudi Logitech pričel varčevat po sistemu za isto ceno manj.

Že par let šparajo povsod... oznaka modela ostane enaka, plastika pa pri novejšem čisto zanič pa miš je pol lažji pa take fore. Kvaliteta izdelave na splošno pod vsako kritiko.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Hej vsem...

Doma imamo nov Asus ZenBook 14 UX425EA-WB501T in BT miško Logitech Peeble M350 in ko se premikam z miško, vsake toliko časa kurzor zašteka (in tudi scroll-anje) za kako sekundo (mogoče 2). Kolikor vidim, touchpad dela takrat ko miška zašteka, tako da mislim, da nekaj ne štima med laptopom in miško. Nevem, mogoče gre miška v kaki sleep ali kaj podobnega, je pa mi že malo moteče, ko premaknem miško, pa tema, potem pa kurzor kar naenkrat skoči nekam v pm...:) Ali pa BT modul nekaj šteka... Se pa mi zdi, da se to zgodi predvsem takrat, ko miška miruje nekaj časa, ampak mogoče bi zaštekala tudi med premikanjem, če bi jo premikal dalj časa...

Ve kdo, kaj bi to lahko bilo?

updejtaj windowse in morda še celo posebi hardware driverje.
Imel enak problem z logitechovim kompletom.
Vse novo, out of the box, miška 20cm stran od dongla... ona šteka. še celo nek sw z logitecha sem namestil, nič boljše. Potem sem naredil updejt in je začela delat.