Poizvedba po očetovstvu

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Elegantno spotoma še z osebnim stečajem ja in elegantno še 10 let po sodiščih (beri: elegantno kot v kravati z žlico gnoj kidat).

Kot že večkrat pravilno napisano v tej temi, je pogodba o preužitku edina možnost, da se znebiš nujnih dedičev. In glede na to kaj je napisal je tudi realna možnost za to. Če živiš 100 km stran se tega ne moreš it.

To je daleč od resnice. Vem iz prve roke. Preužitkanje se da izpodbijati in ko se veselica začne, je vse odvisno od sodnika/ce. Vem, gledam zadevo iz prve vrste. Pravdanje pa a) traja b) so stroški c) daleč od gotovega rezultata. Če je na drugi strani pa nekdo, ki je upravičen do brezplačne pravne pomoči pa je veselica zagotovljena (beri - nima kaj izgubiti, vleče do konca, stroški so tvoji tudi če dobiš).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
proda svoj delež nepremičnine, pa rešeno. znesek potem zapije, gotovo. Lahko pred vse vstaviš "virtualno".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
zakaj? sej tistega jurja ki ima v žepu, bodo pa že dal drugemu sinu, če odide. Kaki osebni stečaji? kje te živiš.. Sej koliko pa ima povprečen slovenc premoženja... največ je v neki neprimičnini , ostalo se pa tako lahko prej potala. Simple za rešit pred smrtjo, težje pa after. samo dajmo komplicirat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Glej, ne da se mi kregat s tabo, ampak človek išče rešitev, ti pa mu ponujaš tri nove probleme. Težim zato ker sanjaš o tem kako so tajkuni elegantno rešili zadeve, ne znaš pa enega naštet, ki ni šel hkrati še v osebni stečaj in ga niso še 10 let vlačili po sodiščih. Simple kot stopit do pasu v drek in se delat da je elegantno ker te ne zebe v noge.

Ne, s prodajo in s prepisom ne bo rešil popolnoma nič, razen zapravil denar. Izhodiščno stanje bo enako, samo da bo na papirju drugi lastnik. Trdim pa, da glede na to, da živi skupaj z očetom je pogodba o preužitku trenutno najbližje rešitvi in ima z njo največ možnosti, da v primeru, da dedič zahteva nujni delež tega z njo izpodbija.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
To so take daljne sestrične, kot tale možakar iz teme...

Sej mogoče on tudi ne, mogoče niti noče... Ampak oni raje ne bi vprašali, ker se zdi lažje mutiti tako. Pol, ko se pa enkrat nekdo izigranega počuti, pa začne uveljavljati pravice iz drugih vzgibov kot iz potrebe. Ker pravico do nujnega deleža pa ima in je zgolj njegova dobra volja, da se ji odpove. Dobre volje pa je v takih primerih vedno manj.
To so kar ene nabuloze, ker nimaš pojma kakšne je morda situacija bila v resnici. Takrat so se zagotovo zmenili kakor se so. Lahko je plačal 50.000 DEM partnerki, pa sta se razšla brez nadaljnih obveznosti. Lahko sta se dogovorila, da v last prepusti vse premoženje, ki sta ga skupaj ustvarila do tedaj in gresta vsak po svoje.
Če bi šel sam narazen, bi zagotovo tako naredil. Zakaj bi me mučila preživnina še nadaljnih xy let, zakaj bi jaz najemal kredit in plačeval njen delež, ona pa bi potem bila najemnik v neki luknji z otrokom? Zakaj bi ona najemala kredit, da bi meni polovico premoženja plačala, jaz pa bi potem xy let vrača denar v obliki preživnine?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Čeprav mi smo tudi v preužitju šli vsi otroci k notarju in podpisali, da se strinjamo da gre vse premoženje na starejšega brata...je pa res da ni noben "ne poznan" otrok...
Tako da če bo želel, se bo lahko tudi v tole upičil...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
To so kar ene nabuloze, ker nimaš pojma kakšne je morda situacija bila v resnici. Takrat so se zagotovo zmenili kakor se so. Lahko je plačal 50.000 DEM partnerki, pa sta se razšla brez nadaljnih obveznosti. Lahko sta se dogovorila, da v last prepusti vse premoženje, ki sta ga skupaj ustvarila do tedaj in gresta vsak po svoje.
Če bi šel sam narazen, bi zagotovo tako naredil. Zakaj bi me mučila preživnina še nadaljnih xy let, zakaj bi jaz najemal kredit in plačeval njen delež, ona pa bi potem bila najemnik v neki luknji z otrokom? Zakaj bi ona najemala kredit, da bi meni polovico premoženja plačala, jaz pa bi potem xy let vrača denar v obliki preživnine?

To so se večje nebuloze... Če bi bilo tako, bi stari že to zdaj povedal, da nima mulo kaj brskat. Vsi spet nekaj ugibajo, point je, da se je treba dol usest pa zmenit. Da ne bodo razlagali za katero drugo mizo, kjer bo spet kasiral nekdo, ki ga trenutno v enačbi ni
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Žalostno da ma takšnega fotra in žalostno da se ne zmenjo dokler je še živ. Ker na sodišču bo trajalo in trajalo...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
sej se bodo zmenli, zakaj pa misliš da je odprl tip ta topik. Ker želijo zadeve rešit.
 

rejp

Pripravnik
26. nov 2007
39
1
8
Seveda želimo zadeve rešit.
Naj omenim, a bo to reševal odvetnik, seveda, jaz samo zbiram informacije, da pridem do odvetnika s tapravimi vprašanji.

Seveda tudi, da bom poskrbel za starša, saj so vendar moji in sem srečen, da jih še imam.

Mislim, da je preužitek najbližje mojemu cilju.

Študiram pa še na odkup od očeta, ampak resničen s prenosom denarja(ali gotovine pri notarju). Se očetov del prepiše name s tisti denar pa potem oče da meni in obnovimo streho in fasado. Sem potem jaz lastni in mi noben nič ne more. oče pa lahko dokler je živ z dobljenim denarjem prosto razpolaga, lahko ga tudi zapije, če bi pil....in plačam 2% davek in rešeno. Nepremičnina je pa vredna v naših koncih okoli 80000 evrov sedaj.

Mama mi pa da po darilni pogodbi.

Študiral sem pa tudi na prenos lastništva med zakoncema(oče mami).....

Konc koncev pa, tudi če bi zahteval nujni delež(to je polovico zakonskega), je to 1/16 je to 5000 evrov in to tudi ni ˝življenski ˝denar da ne bi mogel dat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Pošteno bi mi delovalo, da dobi brat vsaj nujni delež, če ne kaj več, še sploh ker je oče svojo vlogo zanemaril.
Jaz bi ga na tvojem mestu neposredno vprašal, kaj pričakuje. Če ne pričakuje nič, bi mu nekaj ponudil in bi poskusili premoženje razdeliti še pred smrtjo enega od staršev. Zato, ker na tem naslovu živiš. V prihodnje se lahko zgodi še marsikaj. Starejši lahko postanejo dementni in kot taki žal nehote povzročijo ogromno sivih las tistim, ki zanje skrbijo. Poznam en primer, ko so "mladi" skoraj živce, ko si je po smrti mame oče našel žensko in potem na veliko zapravljal premoženje. Saj je njegovo, ampak če gre za hišo, kjer živi tudi mlada družina, to začne ogrožati njihova tla pod nogami. Ni se prijetno potem tožiti s svojimi starši in njihovimi morebitnimi novimi partnerji.
Rekel bi, da bi pravno stvari moral urediti, ko si se odločil družino ustvariti na skupnem naslovu. Nisi sam in ni pošteno do tvoje družine, da teh stvari še niste uredili. Čeprav sedaj zgleda, da je vse OK. Stvari se lahko spremenijo in polbrat, ki se je iznenada pojavil, ni najhujša možna sprememba.
 

rejp

Pripravnik
26. nov 2007
39
1
8
Ne gre za to, da ne upam. Jaz imam svoje življenje in ga ne mislim spreminjat
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pošteno bi mi delovalo, da dobi brat vsaj nujni delež, če ne kaj več, še sploh ker je oče svojo vlogo zanemaril.
Pa kakšne gluposti eni pišete? Kako veš, da je vlogo zanemaril? V takšnih zadevah obstaja več resnic. Poznam gospo, ki je bila poročena, pa moža dlje časa varala z nekim priložnostnim jebačem. Tako dolgo, da sta nekaj spočela. Ona ni dovolila, da se to razve in je moža nategnila, da je otrok njegov. Ta, ki jo je napolnil, pa je le sumil, ampak ona mu je tajila in trdila, da ni njegov. Ko sta se po 20 letih ločila in si metala na sodišču vso sranje pod kolena, mu je tudi povedala, da otrok ni njegov. Naredili so test in res ni bil. Mi lahko pojasniš, kako je svojo vlogo dejanski oče lahko zanemaril?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Seveda želimo zadeve rešit.
Naj omenim, a bo to reševal odvetnik, seveda, jaz samo zbiram informacije, da pridem do odvetnika s tapravimi vprašanji.

Seveda tudi, da bom poskrbel za starša, saj so vendar moji in sem srečen, da jih še imam.

Mislim, da je preužitek najbližje mojemu cilju.

Študiram pa še na odkup od očeta, ampak resničen s prenosom denarja(ali gotovine pri notarju). Se očetov del prepiše name s tisti denar pa potem oče da meni in obnovimo streho in fasado. Sem potem jaz lastni in mi noben nič ne more. oče pa lahko dokler je živ z dobljenim denarjem prosto razpolaga, lahko ga tudi zapije, če bi pil....in plačam 2% davek in rešeno. Nepremičnina je pa vredna v naših koncih okoli 80000 evrov sedaj.

Mama mi pa da po darilni pogodbi.

Študiral sem pa tudi na prenos lastništva med zakoncema(oče mami).....

Konc koncev pa, tudi če bi zahteval nujni delež(to je polovico zakonskega), je to 1/16 je to 5000 evrov in to tudi ni ˝življenski ˝denar da ne bi mogel dat.


Ne in še enkrat ne. Lahko ti foter proda za 1 eur ali za 3 miljone ali prej podari mami, prepiše na sosedo, ona pa preko darila sestrični proda nazaj tebi. Učinek na to ali zakonitemu dediču pripada nujni delež = 0 (z besedo: nič minus stroški).