Poizvedba po očetovstvu

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.343
9.077
113
foter naj materi vse prepiše in gotovo.

Ponavadi se pri dedovanju pokažejo pravi obrazi ljudi. Pridejo taki zraven, ki jih nisi nikol videl in nekaj zahtevajo. Dostikrat povsem neupravičeno. Potem pa tožbe in kreg. Res nepotrebne zadeve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Hmm... Naredil ga je, vzdrževal ga ni in zdaj bi ga izigrali še na nujnem deležu. Lahko tudi tako na situacijo gledaš. Ni se model kar pojavil, je bil ata kar aktiven pri vsej zadevi.

Ni druge, kot dol se v vsesti vsi trije, ne pa mozgat, kako enega zajebat. Zna človek se brata in prijatelja dobit. Če se danes zmenite, bo zmenjeno, nobenega žolča več.
 

rejp

Pripravnik
26. nov 2007
39
1
8
Dejstvo je. da če se ti bo hotel mešat, se ti bo!
Tudi moj fotr je pokasiral nekoč za nazaj en nujni delež, ker so se nekje najdle ene daljne sestrične, od njegovega strica ki je po vojni šel v tujino...
Ni blo kaj drugega kot izplačat.

Edino kar bi bilo fer, je da se vi trije dobite na enem kosilu in se na 6 oči pomenite kaki so interesi itd...po vsej verjetnosti ga boš moral pač izplačati, razen če se pač odpove vsemu. Dajte pa rešit sedaj, da ne bodo tvoji potomci potem pokasirali...

Sej za to se gre. Nimam stika z njem. Mislim, da bo s pogodbo o preužitku to rešeno
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.343
9.077
113
To je na očetu. Da odšpila pošteno... mi je pa hecno to pri 40 + reševat pa nekaj imet od fotra... Nič ne rabim od nobenga. Če prej nisem imel. Jepte se vsi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spremljevalka

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Tudi moj fotr je pokasiral nekoč za nazaj en nujni delež, ker so se nekje najdle ene daljne sestrične, od njegovega strica ki je po vojni šel v tujino...
Ni blo kaj drugega kot izplačat.

nujni delež pripada samo:
- pokojnikovim otrokom in posvojencem,
- pokojnikovim vnukom,
- pokojnikovim staršem,
- pokojnikovim zakonecem oz. izvenzakonskim partnerjem.

Dedi in babice ter bratje in sestre pokojnika so nujni dediči le tedaj, če so trajno nezmožni za delo in nimajo potrebnih sredstev za življenje.

Tak, da ne bluzi o daljnih sestričnah in nujnem deležu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
To so take daljne sestrične, kot tale možakar iz teme...
To je na očetu. Da odšpila pošteno... mi je pa hecno to pri 40 + reševat pa nekaj imet od fotra... Nič ne rabim od nobenga. Če prej nisem imel. Jepte se vsi.

Sej mogoče on tudi ne, mogoče niti noče... Ampak oni raje ne bi vprašali, ker se zdi lažje mutiti tako. Pol, ko se pa enkrat nekdo izigranega počuti, pa začne uveljavljati pravice iz drugih vzgibov kot iz potrebe. Ker pravico do nujnega deleža pa ima in je zgolj njegova dobra volja, da se ji odpove. Dobre volje pa je v takih primerih vedno manj.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
nujni delež pripada samo:
- pokojnikovim otrokom in posvojencem,
- pokojnikovim vnukom,
- pokojnikovim staršem,
- pokojnikovim zakonecem oz. izvenzakonskim partnerjem.

Dedi in babice ter bratje in sestre pokojnika so nujni dediči le tedaj, če so trajno nezmožni za delo in nimajo potrebnih sredstev za življenje.

Tak, da ne bluzi o daljnih sestričnah in nujnem deležu.


No, takrat sem bil star cca 5 let...tako da ne vem točno za kako obliko dedovanja je šlo. Vem pa je šlo in je pač skeširal ljudi, ki jih je prvič videl...

Pač hotel sem povedati, da naj tole rešijo sedaj, dokler je oče živ in zdrav, da ne bo potem kakih presenečenj
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.272
5.823
113
pri taščici
Oče z oporoko ali pa z preuzitkarsko pogodbo lahko zapusti premoženje po lastni presoji komurkoli. Nujnih deležev kot vem tukaj ni.
Če pa naredite izročilo pogodbo (da boš dobil premoženje za čas življenja očeta) se morajo pa dediči z njo strinjati.
Zakaj pa oče nima stikov z nezakonskim sinom in kakšne ima namene glede tega boš moral.pa.njega vprašat.
Bog ve kako je prišlo do spočetja polbrata.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
40 let nazaj je bila samo ena zanesljiva kontracepcija. Poleg tega pa, vsak zase poskrbi, da kaj ne fase in se ne plodi.

"če je pa rekla,..." pa v jok. Tole je bolj rezultat tega, da je on rekel, da naj je nic ne skrbi, da bo že pazil. Sej vem, to so bili cajti, ko je bilo bistveno bolj ajnfah zatajiti mulca... Zdaj je pa DNA. Baba je kriva :rolleyes:
 

rejp

Pripravnik
26. nov 2007
39
1
8
Oče z oporoko ali pa z preuzitkarsko pogodbo lahko zapusti premoženje po lastni presoji komurkoli. Nujnih deležev kot vem tukaj ni.
Če pa naredite izročilo pogodbo (da boš dobil premoženje za čas življenja očeta) se morajo pa dediči z njo strinjati.
Zakaj pa oče nima stikov z nezakonskim sinom in kakšne ima namene glede tega boš moral.pa.njega vprašat.
Bog ve kako je prišlo do spočetja polbrata.

Pogodba o preužitku bi šla skoz, oporoka pa ne, ker če pride kadarkoli do tožbe za nujni delež se oporoka lahko izpodbija , se vrne ˝lastniku˝in se lahko doseže nujni delež, kakor tudi pri darilni. Kot si omenil. Šlo bi tudi skoz o doživljenjskem preživljanju kakor tudi kupoprodajna pogodba z očetovo polovico. Kolikor sem prebral. Bo mi pa to vsekakor naredil odvetnik, jaz se samo pripravljam, da dobim informacije, da ko pridem do odvetnika, vem kaj vprašat. Rad bi to uredi, da jaz pustim čisto za seboj. Je pa situacija takšna, da je oče še zelo vitalen in bog mu dej še 50 let.
 

rejp

Pripravnik
26. nov 2007
39
1
8
Hmm... Naredil ga je, vzdrževal ga ni in zdaj bi ga izigrali še na nujnem deležu. Lahko tudi tako na situacijo gledaš. Ni se model kar pojavil, je bil ata kar aktiven pri vsej zadevi.

Ni druge, kot dol se v vsesti vsi trije, ne pa mozgat, kako enega zajebat. Zna človek se brata in prijatelja dobit. Če se danes zmenite, bo zmenjeno, nobenega žolča več.

Ne bom se spuščal v očetovo življenje. Ne odobravam tega početja, ker jaz bi za svojega otroka vse naredil, tudi če bi šel z ženo narazen, otrok bi mi bil na prvem mestu. Saj razumete? Moram pa gledat na svoje življenje, življenje svoje družine in mojih potomcev. Kar je pa oče imel, je imel in mora on živeti s tem. Mi se pa drugače razumemo super in bi rad, da tako tudi ostane,
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.343
9.077
113
to pa notarja vprašte, ne vem detajlov, sam se (še ) nisem s tem ukvarjal. Se pa da to elegantno rešit, da so lastniki nepremičnin tisti, ki nimajo "grehov" zadaj. Če delajo tajkuni, boste še pa vi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
to pa notarja vprašte, ne vem detajlov, sam se (še ) nisem s tem ukvarjal. Se pa da to elegantno rešit, da so lastniki nepremičnin tisti, ki nimajo "grehov" zadaj. Če delajo tajkuni, boste še pa vi.

Elegantno spotoma še z osebnim stečajem ja in elegantno še 10 let po sodiščih (beri: elegantno kot v kravati z žlico gnoj kidat).

Kot že večkrat pravilno napisano v tej temi, je pogodba o preužitku edina možnost, da se znebiš nujnih dedičev. In glede na to kaj je napisal je tudi realna možnost za to. Če živiš 100 km stran se tega ne moreš it.