Pohvale in kritike Sony Ericsson K850i

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
Po dveh tednih uporabe Sony Ericssona K850i sem se počasi že lahko odločil kaj mi je pri njemu všeč in kaj ne:

+zaslon je zelo oster in dobro viden na direktni sončni svetlobi, čeprav ni ravno velik, je prav zaradi razmerja velikost:ločljivost toliko bolj oster od ostalih večjih QVGA zaslonov,

+tri na dotik občutljive tipke, so mi na začetku povzročale nekaj preglavic, a ko ugotoviš, na kakšen način jih moraš pritisniti, je delo z njimi izjemno hitro in zelo odzivno, na trenutke si celo želim da bi bil tudi D-pad občutljiv na dotik ,
grin1.gif


+avtomatska rotacija zaslona v Media Centru je prav tako zelo zanimiva in pri uporabi tudi dokaj hitra, vsi ko to prvič vidijo rečejo: "O, to je pa tak ko na iPhonu!" ,
rolleyes-1.gif


+vmesnik za fotografiranje je izjemno hiter in vizualno lep, sploh če ga primerjam s tistim na Samsungu G600/G800, zelo uporabna je tudi funkcija preklopa med foto/video/ogled slik kat preko namenske tipke ob strani, brez brskanja po menijih,

+glede na to, da sem prej imel K800i, sta me zelo navdušili tudi dve novosti: v stanju pripravljenosti lahko v T9 načinu vtipkaš začetek nekega imena iz imenika in ti vse možnosti izpiše pod vpisanimi številkami, ker sem zelo domač s T9 slovarjem mi je ta funkcija zelo uporabna in predvsem hitra
cheer.gif
in pa

+3 zelo močne led diode, omogočijo uporabo mobilnika tudi kot pomožno svetilko in pa kot dodaten vir svetlobe pri videih kar sem zelo pogrešal pri K800i;


-največji minus: kvaliteta slik v slabših svetlobnih pogojih, izjemno razočaran
jezen.gif
, sploh glede na high-end camera phone uvrstitev mobilnika, izjemno izprane barve in veliko šuma,

-povprečna kakovost fotografij v dobrih svetlobnih pogojih;
frown-1.gif


-izjemno je privlačen na prstne odtise, katere brišeš ves čas, če želiš, da mobilnik izgleda dokaj dostojno,

-samodejen pokrovček objektiva ni najvišji sloj, ki prekriva lečo fotoaparata, nad njim je še en sloj podobnega materiala kot okolica in je zato na njem zelo poznajo prstni odtisi, ki jih je potrebno čistiti pred vsakim fotografiranjem, saj je objektiv na takšnem mestu da se ga vsak, ki drži telefon v rokah, dotakne,

-na trenutke počasen, sploh v Media Centru, kjer mi sezname vseh 400-tih pesmi/92-ih izvajalcev/146-ih albumov kar nekaj časa nalaga;

Pa vaše izkušnje, graje, pohvale o K850i?
 

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
Na prostem ponoči v temi z bliskavico

V stanovanju pod slabo lučjo, z bliskavico

V stanovanju, pod navadno lučjo

V stanovanju, brez blisavice z makro ostrenjem

Na prostem, na oblačen dan, ravnovesje beline:eek:blačno

V stanovanju ob oknu, na sončen dan(direktna sončna svetloba), makro ostrenje

V stanovanju, direktno v vir svetlobe-luč, makro ostrenje

V stanovanju, pod slabo lučjo, z bliskavico

Če za ostrenje, ravnovesje beline...(vse nastavitve) nič ne piše, potem je to nastavljeno na samodejno.
 

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
Ja, je pa zanimivo, na linku ki ga je pripopal AfterEight v postu, preden sem naložil slike ( tega mislim), pa so prišli do zaključka, da je s fotoaparatskega vidika K850i boljši nakup od N95.
bonk.gif

Citiram: "But after all, if you are looking for the best imaging department today – it all in the Sony Ericsson K850i."
Tako da je zelo težko točno določiti, ja ta je pa boljši. Vsak ima svoje prednosti na drugh področjih (govorim za foto/video del mobilnika).
 

vuneni

Zelenc'
29. sep 2007
4
0
1
meni je minus - število vnosa opomb v koledarju in to je 300. v SE P990i je omejeno na velikost pomnilnika oz. skoraj da je ni.
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
Meni vizualno deluje ok.Edino kar me moti touch tipke.Kar se tiče fotiča pa nevrjamem da dela slabe slike.Saj moj k810i dela super odlične slike.Nevem zakaj k850 nebi.
Ga kupim od 1 pacijenta za 250€.Novega seveda
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Saj lako sam oceniš kakšna je kvaliteta slik napram konkurenci na linku, ki sem ga napisal nekaj postov višje.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Meni se je zdelo, da mi K800 dela boljse fotke od N95. Po pomoc sem k okulistu, psihiatru, otorinolaringologu, pedikerju in za vsak primer se k strokovnjaku za moske hormone.

Na koncu sem ugotovil, da za moje oci dela K800 se vedno lepse slike napram N95..
 

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
Ja, sploh pri barvni reprodukciji K800 močno prehiteva K850.
shocked-1.gif
Sem se jih močno navadil, ker sta hudo uporabni.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
ksz ...

Nekako sem se 'naveličal' mojega 'cegla' SE Z1010 pa me mika SE K850i ...

Kakšna so kaj mnenja uporabnikov o tem telefonu? V kakšnih barvah se ga da dobiti pri 'rdečih'?

UMTS se da izklopit - to me najbolj moti pri Z1010. Pa še nekaj: rojstne dneve se da vnesti v koledar - tudi to mi manjka pri z1010 ...

Kakšna stvar, ki bi me lahko odvrnila od nakupa?

Gledal sem tudi Nokio n95 ali pa Nokio N81 8 GB - predvsem ta mi izgleda zelo dobro ...

SE%20K850i%201.jpg



Hvala in LP, kostevc
 
Nazadnje urejeno:

PureEvil

Pripravnik
26. okt 2007
55
0
6
Ko sem ga jaz kupoval, so imeli pri Mobitelu samo modro verzijo (želel sem si zeleno
frown-1.gif
), za zdaj nevem.
UMTS se seveda da izklopit, v Nastavitve-Povezave-Mobilna omrežja enostavno nastaviš samo GSM omrežja.
Tudi rojstne dneve se da vpisati v koledar, npr. ko neki osebi v imeniku dodaš datum rojstva, te mobitel sam vpraša če doda datum v koledar.
cool-1.gif

Glede na to, da nebi kupil telefona predvsem zaradi slikanja, kot sm zapazil tu, mislim da ni posebnih večjih minusov, ki bi te odvrnili od nakupa.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Prvi vtisi - spodoben aparat, a je odločno predrag. Nič revolucionarnega, kamera je povprečna.

Se mi zdi, da bo s popravkom firmware-a veliko bolje.
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Je pa zelo pozitivno tole:

For extending the internal memory, the user can use either Sony’s M2 card (which is among all recent models of the brand) or a “standard” microSD instead of it but not both at the same time. This is a great feature as the microSD is the most popular standard now, used in most of the phones of the major brands including Nokia, Motorola, Samsung, LG, HTC, RIM and others.