Canon ali Sony

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Pozdravljeni, sicer je takih tem nešteto, pa vendar, odločam se za nakup novega fotoaparata za domačo rabo (družinska fotografija), pri katerem je ena od pomembnejših zahtev čimvečji zoom ob še pametnih dimenzijah (nekje v rangu Canona A85 (100x60x40mm)), druga (bolj želja) pa optično iskalo. Vendar take kombinacije v rangu kompaktov sploh ne najdem.

v ožjem izboru so tile fotoaparati in sicer:
-Canon: SX110IS, SX200IS in A1100IS
- Sony DSC H10 in DSC W170

W170 in A1100IS sicer ne izpolnjujeta prve zahteve imata pa optično iskalo, ki ga ostali trije nimajo. Predvsem me zanima, kako se ti zasloni obnesejo v težkih svetlobnih pogojih (npr. močna svetloba od zadaj), ker kolega zelo kritizira zaslon na SX100IS. Po drugi strani pa me zanima, kakšna je uporabnost npr. 12x povečave pri slikanju iz roke, oz. kako kvalitetna je stabilizacija slike pri tako velikih povečavah. Kako se obnese Canonova kombinacija optičnega in digitalnega zooma (varnostna povečava ?) in kakšna je kvaliteta na tak način posnetih fotografij.

Če ima kdo še kakšen pameten predlog oz. model, na dan z njim.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.600
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
prvo kot prvo, digitalni zoom je nekaj, kar ne vem, zakaj so sploh izumili - je popolnoma neuporaben feature, ki kvaliteto fotografij samo zbija, konkretno.

further on - od omenjenih, bi sam osebno izbral Canona 110, ker je soliden kompakt. na Sonyje sem slišal že kar nekaj pripomb, predvsem na rovaš baterije in pa kvaliteto fotk v slabi svetlobi (visok ISO).

kar se ekrančkov tiče - enkrat se spomnem, da sem fotkal neko smučanje ali sankanje v sončnem dnevu - na enkranček nisem videl nič in sem se zanašal zgolj na svoje znanje in si rekel, da bom pač zdaj videl, a sem fotograf ali ne. enkrat pojamram malce naglas, pa mi kolega pove, da naj si enostavno dam samo ekranček "bolj na glas" - da odprem svetlost - no, pa sem lahko videl boga in pol.
grin1.gif


morda je potrebno samo svetilnost samega ekrančka odpret.
smile-1.gif
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
odvisno od $

trenutno se mi zdi to dvoje zelo dober nakup
sx110
tz7

150€ je razlike med njima
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.063
5.180
113
Če mene vprašaš se odločaj med Canonom sx200 ter Panasonicom tz7. Oba imata prednosti in slabosti. Oba imata 12x zoom kar je lepa prednost.

Sam sem srečen lastnik sx200is. 12x zoom in tresenje te naj ne skrbi, ker IS deluje tako kot treba. Optično iskalo in kopakt pa je spet bedarija. Pred tem sem imel kompakta in optično iskalo, pa ga nisem uporabil niti enkrat. Druga zgodba je SLR kjer so optična iskala taka kot morajo bit in tako obvezen del opreme. Pri kompaktih pa so iskala le za šminko. Ekran na mojem sx200 je v direktnem soncu še vedno viden, čeprav je svetilnost nastavljena le na polovico.

Če hočeš še kake podrobnosti pa javi.
 
Nazadnje urejeno:

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Tudi sam se bolj nagibam k SX110, predvsem zaradi precejšnje razlike v ceni do SX200, ter prednosti da uporablja AA akumulatorje. 10x zoom pa je za družinsko fotografijo verjetno tudi čez glavo dovolj. Poleg tega me pri 200-tki rahlo moti flash, vendar je vsaj po slikah videti dovolj prostora za prst (več bo verjetno dodal MrDaco).

Zanima me še koliko pri fotkah pomeni široki kot spodaj (36mm pri SX110, 28mm pri SX200 in celo 25 mm pri TZ7), ker nimam nobenega občutka?
 
Nazadnje urejeno:

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
kar se tiče optičnega iskala,sem ga tudi sam uporabil redko, pomislek je bil predvsem v smeri, ki sem jo omenil v prvem postu (vidnost zaslona v močni svetlobi). Glede na to da si že lastnik SX200 , me zanima, če je flash ob strani moteč, ali je za njim dovolj prostora za prst? Kolikor sem bral opise, je flash vedno dvignjen ob vključenem fotoaparatu.

Panasonica sem pa res čisto spregledal, vendar mi kot firma nekako ni pri srcu.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.063
5.180
113
Za flešem je dovolj prostora da držiš prst, tako da se tukaj ni kaj bat. Pa ta flesh je na fedri, tako da je fleksibilen, ga lahko dol poklopiš pa ne narediš nobene škode, samo ko spustiš pa spet sam ven skoči. Edino, ko vgasneš aparat se mi je včasih zgodlo da sem držal prst na tistem mestu kjer se fleš parkira. V glaven nobene panike ker je vse na fedri in nikakor ne moreš presilit kakega motorčka.

Kar se tiče širokega kota, pa je med 36 in 28mm veeelika razlika. Med 28 in 25 pa bolj malo.

Glede baterij pa ti samo povem da sem kupil kopije za 7 eur. Pa se mi je zdelo da so ble prepoceni in sem kar dvojne kupil
smile-1.gif

Tako da prednosti AA baterij pred temi akumulatorčki ne vidim, pa še lepše gredo v torbico ker so kvadratne oblike.

Pri panasonicu pa baje ne moreš ponaredka kupit, ker bi original naj imel nek čip in z ponaredki ne dela.

V primerjavi z sx110 in zumom, pa v bistvu 110-tka bolj približa, ker ima na začetku ožji kot, amo za informacijo. Drugače sta ta dva aparata zelo v sorodu, le da sx200 ima več pixlov (kar sploh ni prednost) je malo lažji, manjši. filme pa snema v 720p. Tako če hočeš prišparat stotaka kupi 110tko če pa ti to ni problem pa po želji.