Pohodniški Garmin

grega32

Zelenc'
3. jul 2011
18
0
1
Po nakupu avtomobilskega Garmina (2460) sedaj kupujem še pohodniškega.
Uporabljal bi se za vodenje do začetne točke pohoda v primeru, da se izgubim v gozdu. Kaj priporočate, mogoče obstaja celo kakšna GPS ura z temi funkcijami. Zaželjena je preprosta uporaba.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dakota20 najbolj ugodna varianta pa vse do Montane
smile-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Jaz imam GPSMAP 62S. Prava mašinca za gozd itd. Je pa kar draga, tako da obišči stran www.volontar.net, kjer so stvari bolj podrobno razložene. Baje so tam pohodne naprave najugodnejše, ker opravlja praktično izobraževanje za Geoset?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Hja, glede na to, da ima Nuvija, bo kakšna Dakota20 za dobrih 200 EUR bolj primerna naprava. Pa še bistveno cenejša je in praktično z vsemi funkcijami kot 62s.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Se strinjam, da je pri Geosetu pre-drago, jaz sem namreč to napravo dobil preko nekakšne kompenzacije, tako da je bilo kar ugodno. Vseeno pa poglej na volontar.net, to je stran za pohodnike in imajo baje ugodno ponudbo.
 

grega32

Zelenc'
3. jul 2011
18
0
1
Dakota 20 se mi najbolj dopade. Rabil bi jo za hojo po gozdu. Potrebujem kakšne dodatne karte za tako uporabo, TOPO?

Veste kje bi jo dobil Dakoto 20 najugodneje v SLO?

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hoja po gozdu izven poti? nabiralec gob ipd.?
smile-1.gif


Načeloma je dobro imeti še topo karto ni pa nujno, saj boš tudi z navadno karto ali pa celo brez karte prišel po sledi nazaj (track back funkcija).

Naprava namreč beleži prehojeno pot in nato pritisneš da te pelje po tej poti nazaj. V tem primeru karte sploh ne rabiš a ne.

Tu ma precej ugodno za 214 eur + 10 ptt. Firmo pa poznam, sem že kupil tam par zadev.

http://www.ebay.de/ctg/Garmin-...refkw=dakota+20
 

grega32

Zelenc'
3. jul 2011
18
0
1
Za 100eur manj se dobi Dakota 10 + TOPO kartografija. 10 nima kompasa, barometra in možnosti spominske kartice.

Meni se zdi boljša izbira, saj dodatnih zemljevidov ne potrebujem, ne vem zakaj bi uporabljal elekrtonski kompas, če imaš GPS, barometer pa kaže samo graf ko je naprava prižgana, kar se mi tudi ne zdi pretirano uporabno?

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To, da nima kompasa in da ni spominske kartice, ok, se da s tem preživet, si pač nalagaš karte v notranji pomnilnik, za neko zmerno uporabo ga je res dovolj.

Tako da v bistvu za "nabiralca" gob bo kar v redu, imaš prav, teh funkcij ne boš pogrešal. Se pa čimprej seznani s programom Garmin Mapsource, s kateri si boš lahko vnašal in izvažal točke, poti, rute in zemljevide.

Se da brez kompasa živet, saj so tudi drugi "znaki" v naravi, hehe.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik grega32 pravi:
Za 100eur manj se dobi Dakota 10 + TOPO kartografija. 10 nima kompasa, barometra in možnosti spominske kartice.

Kje imaš Dakoto za dobrih 100EUR.

Kolikor sem gledal je dakota 10 cenejša ~30-40 EUR (obe ceni v tujini).

Spominska kartica je zelo uporabna. Barometer pa odvisno od namena uporabe.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
KSZ
Kaj tele pohodniške navigacije imajo tudi glasovno usmerjanje, če imaš gor kak AdriaRoute ali CityNavigator?
LP!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nimajo glasovnega samo piskajo, razen Montane, ki ima glasovno vodenje preko nosilca.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
GPSMAP 62S v avtomobilskem načinu piska in prikazuje zavoje z odebeljeno puščico na karti. Lahko si poljubno nastavljaš razne prikaze v manjših oknih na zaslonu - čas do cilja, razdalja do cilja, razdalja do zavoja itd. V glavnem - ker ni bilo druge naprave na voljo, me je tudi ta brez težav pripeljala do cilja. Je pa res da je zaslon majhen. Prikazuje tudi POI točke, tako da imaš glasovno in vidno opozorilo za radarje itd. Moraš pa imeti naloženo rutabilno karto.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa saj vse to zna tudi Dakota
smile-1.gif

Saj imata isti vmesnik in enak zaslon med drugim.