Pogoji za penzijo 62 let/42 delovne dobe - predlog?

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.938
113
Ponzijeva shema. Naj si vsak zase vplačuje v svoj pokojninski sklad.

Sedaj pa bomo mi delal 42 let, da se je lahko udbovc upokojil pri 42 letih ob razpadu juge.
Delam na tem zadnjih 16 let. Zato mi ne pade na pamet, da bi vplačeval karkoli več od minimalno zahtevanih prispevkov.
Hkrati plačujem tudi poklicno zavarovanje, kar se za vsakih 12 mesecev šteje za 18 mesecev delovne dobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
To ni čisto res. Zaradi vojske se mi je upokojitvena starost znižala za 8 mesecev, pa kot razvodnik sem imel tako plačo, da sem lahko tri soborce povabil na čevapčiče, pa še napili smo se pošteno. Seveda pa je bila to še Jugoslavija.
Ne pozabi, da je vsakih nekaj let pripadalo manj, ali celo nic.

Pa se vedno je 8 mesecev veliko manj od 12 (ali se vec).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
To ni čisto res. Zaradi vojske se mi je upokojitvena starost znižala za 8 mesecev, pa kot razvodnik sem imel tako plačo, da sem lahko tri soborce povabil na čevapčiče, pa še napili smo se pošteno. Seveda pa je bila to še Jugoslavija.
Jaz imam 1 leto vojske. Če na ZPIZ-u to vnesem v informativni izračun, se mi ne spremeni ne vrednost ali čas za upokojitev s 40 leti delovne dobe in vrednost ali čas za upokojitev, ko dopolnim 65 let. Možno je, da izračun na spletu ne dela prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Vem kam ciljas, ampak ni posteno. Ce si ti nekaj vplaceval, zakaj bi dobil drugo?
Seveda ni pravično do tistih, ki plačujejo več od minimuma. Ampak, katero solidarnostno zavarovanje pa je v tem primeru pravično? Mogoče zdravstveno in ima tisti, ki plača več, krajšo čakalno vrsto na osnovi večjih vplačil ZZZS-ju? Je mogoče kateri davek tak? Gre za solidarnost, kjer vsi dajo nekaj notri in z malo sreče nekaj dobijo ven.
Ali tisti, ki ga je Simič častil s kosilom, ker je plačal največ dohodnine, dobi več iz proračuna? Ali njegovim otrokom pripada dražje šolanje, ki ga plača država?
Solidarnostne stvari imajo svoje prednosti za družbo kot celoto in bolj ali manj samo slabosti za uspešnega posameznika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Seveda ni pravično do tistih, ki plačujejo več od minimuma. Ampak, katero solidarnostno zavarovanje pa je v tem primeru pravično? Mogoče zdravstveno in ima tisti, ki plača več, krajšo čakalno vrsto na osnovi večjih vplačil ZZZS-ju? Je mogoče kateri davek tak? Gre za solidarnost, kjer vsi dajo nekaj notri in z malo sreče nekaj dobijo ven.
Ali tisti, ki ga je Simič častil s kosilom, ker je plačal največ dohodnine, dobi več iz proračuna? Ali njegovim otrokom pripada dražje šolanje, ki ga plača država?
Solidarnostne stvari imajo svoje prednosti za družbo kot celoto in bolj ali manj samo slabosti za uspešnega posameznika.
Se ne strinjam s tvojo primerjavo, ker sem razlago razumel tako, da bi vsi dobili sorazmerni del, glede na trenutna vplacila. Razen, ce je bilo misljeno, da minimum se vedno ostaja, v tem primeru pa res ni posteno le do tistih, ki bi sicer bili upraviceni do visje pokojnine od minimalne.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Ampak brez družbe uspešni ne bi bili uspešni. Uspešni so zato, ker znajo svoje znanje/izdelke dobro prodati drugim članom iste družbe...
Seveda tudi to drži.
Sicer nas ne bi denimo nikoli sprejeli v EU.
ales85: mišljeno je bilo, da bi bil večji del pokojnine odvisen od let dela in ne toliko od višine prispevkov. Naslednja reforma nič takega ne predvideva, delali bomo kako leto več in verjetno ne bomo imeli več let pokojninske dobe kot delovne. Kar nekaj takih žensk sem poznal.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Jaz bi vpeljal pri penziji, da ne mores prejamti dlje kot si vplaceval. Torej, 30 let delovne dobe je 30 let penzije itd.
 
  • Haha
Reactions: Car in B81

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Ne, sej si 30 let delal pa 30 let penzijo dobival. A ni nic ostalo al kako? Kako si predstavljaš, da iz sistema dobis vec kot si dal?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
In v cem je smisel? Kdor je porabil prevec, naj se j***, ostali pa naj kar dajo, bomo ze porabili?

In kako bos uposteval inflacijo na vplacana sredstva izpred 40 let?
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Ko so pogoji za penzijo, bi se lahko hodilo v službo, samo ne za plačo, ampak za penzijo. Pa da vidimo, kdo bi še hodil v službo.