Podaljšanje vozniške kontrola vida

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
S prve roke povem...
Letos sem moral podaljsat voznisko. Prvic v zivljenju naredil zdravniski pregled brez okulista.
Tako da se pozanimajte, kje se da narediti zdravniskega brez okulista (to pomeni, da kontrolo vida naredijo na zdravniskem).

In ja, podaljsali so mi za 10 let. Prej sem mel na 5 oz. 7 let
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kolikor vem kontrolo vida naredijo na zdravniškem zmeraj... in to brez očal. Če ne vidiš, odletiš. Če prineseš izvid oftamatologa, narediš kontrolo vida.
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Zadnje nekaj mesecev velja zakon, da vkolikor je dioptrija manjša od -2 oz. +2 in prineseš potrdilo okulista o tej dioptriji na medicino dela, se ukine obvezno opravljanje zdravniškega pregleda za podaljšanje vozniškega dovoljenja, ampak je dovolj vsakih 10 let na upravno enoto podaljšati kartico...Jaz sem letos to izkoristil tako da mi sedaj ni več potrebno opravljati zdravniških pregledov...
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Linka do zakon sicer nimam, sem pa tole našel po kratkem googlanju....

"Pred nekaj leti uvedeno, da za osebe, ki imajo dioptrijo do + ali -2 in nimajo drugih težav z vidom in seveda tudi ne drugih zdravstvenih težav, ponovne ocene zmožnosti za vožnjo zaradi vida niso več potrebne. Tem osebam se izda zdravniško spričevalo brez omejitve veljavnosti, zato pri njih zdravstveni pregledi za podaljšanje veljavnosti vozniškega dovoljenja v prihodnje niso potrebni. Seveda pa morajo same poskrbeti za redne kontrole vida pri oftalmologu in za redno uporabo predpisanih pripomočkov za vid," so nam pojasnili na ministrstvu za zdravje.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/z...-ni-vedno-potrebno-zdravnisko-potrdilo-309461 - www.zurnal24.si

Tudi jaz nisem vedel za to, pa mi je zdravnica kamor sem šel opravljati pregled za podaljšanje vozniške sama omenila...tako da hvala bogu za take zdravnike.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Evo, javljam info iz prve roke. Sem bil danes na upravni enoti in mi je rekla, da rabim zdravnisko potrdilo. V roza izpitu pod opombami nisem imel nic napisano, samo, da mi potece 1.9.2018. Izpit sem 20 let nazaj opravil brez ocal, sedaj jih imam in imam majhno dioptrijo, pod 1....
Sel na medicino dela in se narocil. Prinesti jim moram tudi potrdilo od okulista oz. optika. Zdravniskega sem imel lani junija 2017 za sluzbo, vendar, ker velja max 1 leto, ga moram ponovno opravljati. Optika sem imel 1,5 leta nazaj, vendar, ker velja max 1 leto, moram ponovno narediti pregled. Zacasnega potrdila, da si v postopku, ti na upravni enoti ne izdajo in ce datum na izpitu potece, si prakticno brez izpita. Tako, to je vse zaenkrat.
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Jaz sem tudi opravil pregled brez očal, ampak ker sem na eno oko slabše videl, mi niso dali za nedoločen čas, ampak veljavnost samo za 5 let.
Vozil sem brez očal, tudi opomb nisem imel, ampak sem moral vseeno na vsakih 5 let podaljševat in ponovno opravljat pregled.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
??? Sam ta je malo bosa. Daj scan izpita (brez imena in slike in številke izpita).

Sem se sedaj spomnil, da sem imel omejitev 20 let verjetno zaradi nekih tablet, ki sem jih takrat imel, zato verjetno sedaj želijo, da ponovno opravljam zdravniškega. Na izpitu pa res poleg datuma poteka ne piše čisto nič drugega, opombe so prazne. Sem pa dobil datum za zdravniškega ravno na 31.8.2018, za pregled okulista pa 29.8.2018, zato bom ravno za mišjo dlako vse ujel.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
pod rubriko 12 ti piše omejitev v šifri 01.06 recimo za slepe.
Ko sem dal lani delat iz roza na platiko, nisem rabil nič prinest samo sliko. Pa sem prej imel vozi z lečami.

Itak o temlupljenju slepcev smo že pisali. Službe sami sebi namen.Itak moraš sam poskrbet da boš dobro videl. Tisti ki "slabo" vidimo že poskrbimo za svoj vid. Največ cvetk je takih ko vidijo bolj tako tako, pa okol tega nič ne naredijo. torej okol -0,75 do -1,5...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Da ne odpiram nove teme... Po treh selitvah ne najdem več zadnjega zdravniškega spričevala za vozniško, da bi pogledal kaj so mi točno noter napisali za vid/očala. A te dokumente mogoče hranijo na UE (ko sem oddal za podaljšanje vozniške), je kakšna varianta da bi dobil kopijo?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da ne odpiram nove teme... Po treh selitvah ne najdem več zadnjega zdravniškega spričevala za vozniško, da bi pogledal kaj so mi točno noter napisali za vid/očala. A te dokumente mogoče hranijo na UE (ko sem oddal za podaljšanje vozniške), je kakšna varianta da bi dobil kopijo?
Pri podaljšanju vozniške boš tako rabil nov izvid od okulista in spričevalo od medicine dela, tako da se ne sekiraj, če si kaj izgubil. Vse to mene čaka drug teden.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Dajmo razčistit: vsem velja vozniški izpit brez omejitev do 85. rojstnega dne. Tisti, ki imamo še staro "roza" knjižico jo moramo zamenjati do 19.01.2023.

Tisti, ki imate novo kartico pa vam le-ta velja 10 let ali manj, če imate zdravniške / starostne omejitve.

Narobe.
Moj tast kje imel veljavno do njegovega 80-ega leta. Potem so mu ( pred tremi leti, ko je bil star 80 let), podaljšali na podlagi predhodno opravljenega zdravniškega pregleda za tri leta. Letos pa spet ponovno. Letos so mu zdravniško dali za dve leti. Opravljen zdravniški pregled pa je pogoj za podaljšanje na UE.
LP
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.539
9.223
113
Kaj pomeni koda 01.01 pod 12?
Sam imam dioptrijo 0.8 in bi rad iskoristil tisto možnost, da ni potrebno potem več delat zdravniških. Ima kdo informacijo, kje točno to piše, ker pri nas itak nič ne vedo o tem.
Imam še 8 mesecev v dobrem, tako da sem pripravljen it v boj z mlini na veter in dokazovanje uradnikom. Bi pa za to rabil konkretne podatke. Hvala.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.001
3.750
113
Ljubljana
hmpg.net
1552209300577.png

http://pisrs.si/Pis.web/npb/2011-01-0106-2009-01-2501-npb2-p7.pdf
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad