Podaljšanje vozniške kontrola vida

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
v kratkem mi poteče vozniška in sem klical na upravno enoto kjer mi je rekla da potrebujem pregled oz.kontrolo vida. potem sem klical na medicino dela kjer pravijo da moram prvo k okulistu potem pa k njim in da stane pregled 59 eur, ali je to res tako in ali gre kje narediti vse v enem kosu. mal mi je vse skup čudno in seveda drago.
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
525
33
28
Sairach
Jaz sem šel nazadnje k okulistu po potrdilo (mislim da je bilo 35 eur), potem greš pa s tem na medicino dela kjer opraviš še celoten pregled.
Ne vem sicer zakaj ti še enkrat preverjajo vid, če že imaš potrdilo od okulista, oziroma zakaj moraš imet potrdilo če ti itak spet preverijo vid.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hči je plačala 35 (ali nekaj takega) za okulistični pregled pri Optika Rugelj , s tem izvidom/potrdilom je potem šla na medicino dela (Zavod za varstvo pri delu) in plačala pregled nekih 27 ali 29EUR. Ker je imela izvid okulista se tam niso spuščali v hudo kontrolo vida. Je pa res, da je morala imeti očala/leče na pregledu s tako dioptrijo kot je na izvidu.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
v kratkem mi poteče vozniška in sem klical na upravno enoto kjer mi je rekla da potrebujem pregled oz.kontrolo vida. potem sem klical na medicino dela kjer pravijo da moram prvo k okulistu potem pa k njim in da stane pregled 59 eur, ali je to res tako in ali gre kje narediti vse v enem kosu. mal mi je vse skup čudno in seveda drago.

Jaz sem šla nazadnje na pregled v Škofjo loka (Holmed). En starejši zdravnik, ki eden redkih daje neomejeno če mal pojamraš. Sem pa v čakalnici čakala 3 ure, da sem prišla na vrst. Bolj počasi tipka in traja. Ampak se je splačal :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Cakte malo...meni velja voznisko do 1.9.2018...a sedaj bom moral komplet zdravniskega opravljat, ce ga hocem podaljsat?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kaj ti poteče... obrazec ali izpit? Če ti izpit si že konkretno pozen, sploh če rabiš še okulista.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, izpit mi potece...in ja, nosim ocala, katerih ob opravljanju izpita pred 20 leti nisem nosil.
A ti dajo sploh kako potrdilo, da si v postopku podaljsanja al bom brez izpita 1 mesec oz. kolikor dolgo bo trajala procedura pregledov?
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Bistveno je ali ti potrebujes pregled za podaljsanje ali ne. Ce ocal prej nisi nosil je mozno da ti potece samo dokument.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zadaj mi pri vseh kategorijah pac pise veljavnost do 1.9.2018, delal sem ga pa 20 let nazaj.
Sem mislil, da gres samo z novo slikico na upravno in je to to.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Jaz sem šla nazadnje na pregled v Škofjo loka (Holmed). En starejši zdravnik, ki eden redkih daje neomejeno če mal pojamraš. Sem pa v čakalnici čakala 3 ure, da sem prišla na vrst. Bolj počasi tipka in traja. Ampak se je splačal :)


HEHE, Radivoje je fajn za zdravniški, malo povpraša po dekletih, nekaj malega pogleda in je :D
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ja, izpit mi potece...in ja, nosim ocala, katerih ob opravljanju izpita pred 20 leti nisem nosil.
A ti dajo sploh kako potrdilo, da si v postopku podaljsanja al bom brez izpita 1 mesec oz. kolikor dolgo bo trajala procedura pregledov?

Če v vozniškem nimaš šifre, da voziš z očali, moraš podaljšati samo dokument.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ali je imel kdo primer, kot je moj, ki imam v vozniškem, da vozim z očali. Pred nekaj leti sem bil pa na laserski operaciji oči in sedaj vidim na daljavo kot ris. Ali bom moral tudi zapravljati za okulista in medicino dela?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ali je imel kdo primer, kot je moj, ki imam v vozniškem, da vozim z očali. Pred nekaj leti sem bil pa na laserski operaciji oči in sedaj vidim na daljavo kot ris. Ali bom moral tudi zapravljati za okulista in medicino dela?

Da - ampak samo še enkrat. Dobiti moraš potrdilo okulista, da vidiš ko sokol, medicina dela pa to še potrdi in izda “odločbo” “vozi brez omejitev (zdravstvenih)”.


Mimogrede - kam iti dati oke operirat? Me vedno bolj mika.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dajmo razčistit: vsem velja vozniški izpit brez omejitev do 85. rojstnega dne. Tisti, ki imamo še staro "roza" knjižico jo moramo zamenjati do 19.01.2023.

Tisti, ki imate novo kartico pa vam le-ta velja 10 let ali manj, če imate zdravniške / starostne omejitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
in tisti, ki imat(m)o na “plastiki” na zadnji strani v stolpcu 12 kakšne vpise, moramo ob podaljšanju predložiti zdravstveno potrdilo.

Stara roza je imela vpise “vozi z očali” - za tiste velja tudi, da je “podaljšanje” možno samo s potrdilom.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

na stari neomejeni sem mel vozi z očali
na plastiki nema nič, samo sliko sem dal brez očal :) in vozniška vse grupe valjajo do 55, dokement pa 10 let, ko ga je treba zamenjat z novo sliko
pri menjavi za plastiko nobenega zdravniškega