Poceni Windows licence?

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Za windowse žal ne rabim...

Če že potem office 16.44 za macos. Točno ta verzija, ker native podpira M1 procesorje...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem šel pogledat 16.29.1 imam pa dela vse in ne guši, razen da se vsake toliko pokaže vrstica naj dam na auto update.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

je fora pri teh kodah. ce deluje, deluje le pri prvi namestitvi na enem compu. ce se zelis prijavit v office na drugem kompu, je no go. ko gres v microsoft account pa ni vidna pod tvojimi zadevami, je ni.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Da, da in da.

Škoda edino, da veliko softvera še vedno ni native. Večina zadev pa tudi prek rosette hudo frči.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
Men se ne mudi tako da bom itak do naslednjega updata Aira še počakal. Drugač pa a nisva mela enkrat ene debate kako so cheap kitajci zakon proti mekom. Kako da si sedaj na meku pristal?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Pri kitajcu mi je guznila baterija :D In se ne splača niti razmišljat o drugi.

Me je pa apple prvič zares impresioniral s svojim izdelkom kar se hardvera tiče. Pa dolgčas pa božič pa te fore pa sem si moral nekaj za božička privoščit :)

Smešno je, da sem si ga kupil kot nekaj za v postli srfat pa za na dopust, v resnici pa performančno osmeši vse ostalo s čimer služim denar. Žal z macosom ne bom počel nič takega.

Sicer pa kot primer kako hiter je: za hobi včasih malo fotkam in v darktablu v linuxu razvijam raw fotke. Procesor je nek mobilni i5 7 generacije z iris plus grafično pa 16gb rama. Pa nvme diski itd. Da izpljune jpeg švica ko zmešan kakih 15 - 20 sekund in zraven tuli vent ko turbina. Na m1 z 8gb rama darkatable za intla to naredi v niti pol sekunde. Ne pokaže se niti "exporting image". Sem mislil, da ne dela sploh pa pritiskal export ko zmešan. In dobil kup izvoženih jpegov.

Da ne omenjam kako frčijo igrice (ki jih je za maca sicer težko najdet). Emulirane na pasivno hlajenem procesorju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

Nastra987

Zelenc'
6. jan 2021
1
0
1

Iz prve roke, tule ne kupujte! Raje se učite na mojih napakah, kot na svojih. :p
Očitno jim zmanjkuje prostih kod ali pa že zapirajo.;) Skratka, Office mi ne dela, ker je bil ključ že uporabljen. :mad:

Za tako riski stvar si raje poiščite cenejšo varianto, pa računajte, lahko vam bo delalo, čez par mesecev pa morda ne več. Imate lepo razloženo tule, v čem je keč.

Če ne bi bilo oglaševano na SIOL :( https://siol.net/digisvet/novice/no...-opreme-2021-windows-10-pro-za-727-eur-542298 , tega ne bi kupovala. Tako pa nisem preverjala prodajalca.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Pri nas firma kupi hp računalnik z windowsi vred. Po tem nanj naložijo službeno licenco, kar pomeni, da licenca ki je bila na računalniku ni bila nikoli v uporabi. Zdaj pa, če bi ta računalnik naložil po nalepkah (sem ga dobil od firme) ali bi zadeva bila uspešna ?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Ni razloga da ne bi mogel naložiti točno tiste licence, ki je na nalepki računalnika.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pri nas firma kupi hp računalnik z windowsi vred. Po tem nanj naložijo službeno licenco, kar pomeni, da licenca ki je bila na računalniku ni bila nikoli v uporabi. Zdaj pa, če bi ta računalnik naložil po nalepkah (sem ga dobil od firme) ali bi zadeva bila uspešna ?

Pri nas v firmi je šef šparal in si je nabavil rabljen HP PC z monitorjem. Nalepka za win 10 je seveda bila gor. Ampak, ni delala - že preveč uporabljenih... Pa smo vsi morali klicat, se pritoževat in ostalo, na koncu je en prišel iz te trgovine, dal gor win10 in natisnjeno izjavo, da je to original, se pa zaradi višje sile ne ujema z nalepko... OK, zadeva dela, inšpektorja še ni bilo...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Uf, ta odzivnik je ena štala... sem enkrat probal... pol ure drkanja po tipkah, pa nisem nikamor prišel.
Po mojem so tole nalašč naredili, da tudi z doktoratom ne moreš nič naredit, ker jim ni v interesu. Če ima kdo dva doktorata in je uspel rešit naslednji problem, se pa priporočam:
imam MS Action pack, torej 10 licenc, 10 računalnikov. Na vsakem licenca MS Office, vse ok, dokler ne želiš zamenjati enega računalnika, oz. se ti pokvari (karkoli) in želiš namestiti licenco na novega. Logika bi bila: odinštaliraš regularno (uninstall), sistem javi MSju da je ena licenca "frej" in inštaliraš na drugega - eeeeeee!!!! wrong!!! Ti javi da si že prevečkrat inštaliral (pokuril vse licenčne ključe). Nagradno vprašanje: kako "odklopit" tako licenco in jo dati na drug računalnik? Glede na čas, ki sem ga porabil za razrešitev te uganke (neuspešno), bi bilo že ceneje kupit novo licenco (verjetno na to računajo). Nikjer nisem zasledil, da je namestitev one-time pa konec. Za rešitev se priporočam (med letom namreč nismo zamenjali ene, ampak 5 mašin - na tastarih mašinah ni več nič, odinstalirane in wipe-ane, pa je čudn da hackam licence, če so kupljene).
 

Maxwell

Zelenc'
5. avg 2020
24
4
3
Na portalu 24ur.com imajo oglas za Keysoff / Windows licence, za katere se je pokazalo, da so nepristne.

 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Zdaj so te OEM licence že kot oglas na RTV SLO.
Kako lahko jasno napišejo, da so OEM licence in da jih lahko legalno uporabljamo, če to ne gre skupaj?

 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Zdaj so te OEM licence že kot oglas na RTV SLO.
Kako lahko jasno napišejo, da so OEM licence in da jih lahko legalno uporabljamo, če to ne gre skupaj?


rabim za firmo eno office licenco. Kaj bi rekel inšpektor, če bi teoretično prišel okoli? Imaš račun, imaš opis, da je legit. A bi moral vedeti, da ni?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
rabim za firmo eno office licenco. Kaj bi rekel inšpektor, če bi teoretično prišel okoli? Imaš račun, imaš opis, da je legit. A bi moral vedeti, da ni?
Odgovor je zelo preprost, tele licence na firmo ne morš kupit. Samo na fizično osebo.
Tukaj je haklc.

Inšpektorja boli k..., ali je legit ali ne, če ti prineseš račun in če piše gor da je to licenca na tvojo firmo je ok. Preverjeno. Če ti tako licenco proda neka it firma na tvojo davčno je vse legit.

Če pa jo nabavljaš iz neta, potem boš imel probleme, ker vhodna faktura ni na tvojo firmo.
So tudi razna vprašanja, ima računalnik z nalepko windows licence, je neveljavno če nimaš računa na kateri je napisan OS gor.

Če dobiš to licenco na tvojo firmo, bo šlo skozi preverjeno! Se noben več ne bo ubadal kakšen tip licence je. Ali je OEM, VLK....