Poceni Windows licence?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Za domač pc pač kupiš prek ebaya. Če so kupil PC z oem windowsi ne rabi bit serijske na računu.
Ma saj danes se redkokateri PC prodaja brez OSa. Edino večina ima Home verzijo. Za firmo pa je Home velikokrat premalo. Se zna inšpektor vtaknit v račun.
Za doma pa brez brige... Tudi sam sem že kupil Office na ebayu, samo zato da ne rabim gnat nekih KMS servisev in imam mir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Rabljen SW je legalno kupovati. EC je tako razsodilo leta 2012 v primeru Oracle v UsedSoft. Seveda mora SW izpolnjevati določene pogoje.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Tole drži: Windows in Office 2019 licence recimo ni težav, pri Office365 kjer je model licenčnine drugačen (najemaš letno), ne gre več oz. nakup rabljene Office365 licence z vidika tele sodbe ni več zakonit oz. dovoljen.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem imel že pregled od Microsofta. Najprej pride mail, kjer te pozovejo k sodelovanju. Če se ne strinjaš, predajo zadevo tržni inšpekciji (vsaj piše tako, ne vem če res). Če se strinjaš,ti pošljejo nek software, ki ga namestiš na server in ti pregleda vse računalnike na mreži. Čez par dni ta software naredi poročilo, kjer so zlistani vsi računalniki v omrežju in vsi MS produkti, ki so nameščeni gor. To poročilo dobiš ti, pošlje pa se tudi firmi, ki je "podizvajalec" Microsofta. Ta te potem pozove, da recimo v roku enega tedna dostaviš račune za tako število licenc, kot je bilo zaznanih. Velja račun, ki je na firmo in kjer so je gor navedena programska oprema. Ok jim je bilo praktično oziroma niso komplicirali, tdi za tako stvar, kot so recimo ločeno kupljene OEM licence (kar sicer ni ok), računi rabljenih računalnikov od BBT, kjer je samo pisalo, da je "priložena win 7 COA nalepka" itd... Fizično ni prišel nihče, nalepk ni gledal nihče, z raznimi menjanimi platami in podobnim se ni ukvarjal nihče, važno je bilo samo, da je cifra računov štimala z cifro zaznanih programov. Še za prenešene Office (OEM) na drug računalnik jih ni motilo. So pa dokaj natančno pregledali serverske licence, CAL-e, Exchange, Visual studio in podobno.

Nekega problema nismo imeli, edino delo je bilo da je vse nabralo (zdaj imam itak kopije računov mapi OS), saj je bilo cca 85 računalnikov, 14 serverjev in virtualk, ter še kup drugega softwarea.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Server zadeve jih najbolj bolijo v podjetjih, ker tukaj je večji denar in je najmanj manevrskega prostora. Pri nas jim je dol viselo za Win OS, Office in ostalo. Pri serverju so pa hoteli imeti plačano licenco za neaktivirano virtualko, ki smo jo imeli nekaj časa testno nameščeno.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Server zadeve jih najbolj bolijo v podjetjih, ker tukaj je večji denar in je najmanj manevrskega prostora. Pri nas jim je dol viselo za Win OS, Office in ostalo. Pri serverju so pa hoteli imeti plačano licenco za neaktivirano virtualko, ki smo jo imeli nekaj časa testno nameščeno.

Čisto verjamem. Za doma se pa jaz ne bi sekiral. Pač kupiš tole poceni, toliko da ti ne teži in uporabljaš. Če bi pa kupoval novi comp, bi ga jaz vzel z windowsi. Imaš potem vse v kompletu rešeno, garancija je lažja itd...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Garancija na računalnik z nameščenimi Windowsi. Potem serviser nima izgovorov, da so nameščeni napačni gonilniki itd...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Garancija na računalnik z nameščenimi Windowsi. Potem serviser nima izgovorov, da so nameščeni napačni gonilniki itd...
Ponavadi dobiš sysprep....... in ja seveda so lahko nameščeni napačni driverji, konec koncev lahko tudi brand ga userje in da napačne firmware in driverje, zato morš gledat vedno urgent updejt, ki niso vedno zajeti v win update.

Močno poenostavljaš stvari....
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Ksz

kaj pa tole? Vse legalno?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Preberi par postov nazaj: če lahko kupiš lahko tudi prodaš naprej, če gre za enkraten trajen nakup brez časovne omejitve. Vezava na hw, prepoved prodaje ipd. določbe so nične.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Resno? A potegnem dol iz Microsoftove strani Home edition in bo delalo? V čem se sploh razlikuje Home edtion, vs Proffessional vs Ultimate?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
Resno? A potegnem dol iz Microsoftove strani Home edition in bo delalo? V čem se sploh razlikuje Home edtion, vs Proffessional vs Ultimate?

licence za windows (od 10 eur naprej pa do 30 eur) na določenih straneh (ne ebay-tam res ne veš a je skrekana ali ne...) so čisto legalne. no, v očeh inšpektorja pa ne vem :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: luka51 in Cash

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Vse licence za Windowse, ki jih kupiš na ebayu, ti dajo povezavo na Microsoftove strani, da si windowse zdownloadaš.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Licenca ne da povezavo na Microsoft.
Prodajalec ključa ti da povezavo na Microsoft. In od tam pobirajao instalacijo vsi, ki niso OM. No lahko da tudi oni, sam ključ je OM.
Med/pri instalaciji pa daš ključ za 5€ ali za 180€.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Govorim iz lastnih izkusenj. Namestil sem na nov laptop original home winse in me po 10 mesecih se ni vprasal za kodo. Posodablja normalno