Poceni Android tablica ca. 10''

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Manj kot občutek, da nekoga futram...
Bolj očiten primer, Sanyo Enloop 4×AA: 8,75 EUR .
117% dražje. Naj naši preprodajalci na račun "stroškov za čas in pot" strižejo koga drugega... Pa ne misim konkretno baterij, govorim nasplošno.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Jah žal bo spet vedno več nakupov tehnike v tujini, ITA, A. Futer je pa že tudi na HR cenejši kot pri nas.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
zdej gre tipo primerjat amazon, ki reče "halo sanyo" i would like to order 100.000 bateries of this, 100.000 bateries of that...
in amazon dela z max 5% zaslužka, ker so ogromni, imajo druge vire zaslužka itd...
proti nekemu palčku ala bigbang, ki jemlje pri fotobeseničarju, ki naroči 100-1000 baterij? ki mora služiti vsaj 20%+ na takih zadevah.

tesfalar: s.p. odpreš v 2 urah.....možnost zaslužka se ti ponuja sama od sebe.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Je morda tebe kdo vprašal? Jaz sem lepo odgovoril tesfalarju. Sami pametnjakovič na tem forumu.
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
OFF:
Hm, Jado a si ti pr Comshop-u?

ON:
3 Mes. od nakupa Prestigio Multipad PMP5080CPRO lahko rečem da mi je zadeva
zmaga.gif
služi namenu
pa tudi batreja zdrži presenetljivo dobro
wink-1.gif

Zadeva ja tudi dovolj velika ker jo nosim v službo in bi mi večja mogoče bila moteča.
Edini problem mi je Kje dobiti avto polnilec, ker se ne polni prek USB priklučka ampa k prek DC 5V
rolleyes-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
in kok te stane pot in čas do gor?

Stane? Bolj malo, ker se vozim na elektriko. Takole so polnilne postaje v Celovcu, poleg tega sva s punco izlet izkoristila še za nakupe:




Tole je pa Nexus7 doma
smile-1.gif


 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Manj kot občutek, da nekoga futram...
Bolj očiten primer, Sanyo Enloop 4×AA: 8,75 EUR .
117% dražje. Naj naši preprodajalci na račun "stroškov za čas in pot" strižejo koga drugega... Pa ne misim konkretno baterij, govorim nasplošno.
meni pokaže da ne pošiljajo v slo
sprasujem se.gif
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Kateri tablični računalnik, ki sprejme SIM kartico bi bil najboljša izbira v rangu do cca 150 EUR. Govorim o rabljenem. Žal sem malo zaspal na tem področju in nimam glih pojma kaj spada kot best buy v tem rangu.

Se priporočam za predloge. Hvala!
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Manj kot občutek, da nekoga futram...
Bolj očiten primer, Sanyo Enloop 4×AA: 8,75 EUR .
117% dražje. Naj naši preprodajalci na račun "stroškov za čas in pot" strižejo koga drugega... Pa ne misim konkretno baterij, govorim nasplošno.
meni pokaže da ne pošiljajo v slo
sprasujem se.gif
Ni poanta v tem, ali pošiljajo v SLO ali ne, glavni problem, kot ga jaz vidim, je v tem, da lahko Steve iz Manchestra kupi isto stvar za manj kot pol cene s Free Next Day Delivery v primerjavi z Janezom iz Radovljice.

Citat:
Uporabnik Jado pravi:
zdej gre tipo primerjat amazon, ki reče "halo sanyo" i would like to order 100.000 bateries of this, 100.000 bateries of that...
in amazon dela z max 5% zaslužka, ker so ogromni, imajo druge vire zaslužka itd...
proti nekemu palčku ala bigbang, ki jemlje pri fotobeseničarju, ki naroči 100-1000 baterij? ki mora služiti vsaj 20%+ na takih zadevah.

tesfalar: s.p. odpreš v 2 urah.....možnost zaslužka se ti ponuja sama od sebe.
Pa se nehaj obnašat (ali tvoj delodajalec, vseeno) skladno s svojim nickom, naroči 500 komadov iz Amazona in jih prodaj z 10% maržo oz. po 10€. Ne pa po 20.
In ne skrbi ti za moj s.p. ali zaslužek...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
a pa ne vidiš lepo, da jih amazon ne pošilja? zaradi mene je lahko cena 0,01€....
nick nima čisto nobene veze....
dobavitelj je fotobeseničar, pa tam kupujte ceneje....ziher nimajo 18,99€ cene ampak nekje 15,99€ recimo.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Pa kaj se obešaš na te enelupke... Dejstvo je, da je pri nas VEČINA tehnične robe neprimerno dražja kot čez Karavanke. Zakaj? Zaradi pogoltnosti trgovcev. Hvala vsemogočnemu za internet in EU za čezmejno poslovanje brez (večjih) komplikacij, to je vse kar lahko rečem.
Kar se tiče (ne)pošiljanja v SLO: pa naroči v UK, za 1.000 komadov te pride pošiljka v lepo našo manj kot četrt € po komadu.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Trgovec ni pogolten, če je kdo pogolten je zunanji dobavitelj do naših, torej tujec diktira (ker lahko) do naših dobaviteljev, ker smo majhen trg, posledično se manj naroči itd....če bi več naročili (in seveda prodalo = velik riziko) bi dobili slo dobavitelji boljše cene, s tem trgovci in s tem na policah. Vse je v količinah in kok pogolten je SLO dobavitelj, vpogleda v te cene pa trgovec nima.
Res pa je, da SLO dobavitelj morda nima cohones več naročiti oz. rizkirati itd..ali ga glavni retailer/suplier jebe v glavo ipd.
Nehajte že enkrat vse prelagat na trgovce.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Zakaj je robotski sesalec v avstrijskemu hoferju 149€ v slovenskem pa 199€, če gre za istega trgovca, ki je kupil pri istem dobavitelju?

Jaz sem prepričan, da so pri nas cene višje samo zato, ker so lahko.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Zakaj je robotski sesalec v avstrijskemu hoferju 149€ v slovenskem pa 199€, če gre za istega trgovca, ki je kupil pri istem dobavitelju?

Jaz sem prepričan, da so pri nas cene višje samo zato, ker so lahko.

Ker je napaka na spletni strani. V katalogu je enaka cena. Ponavadi, če sploh so, so razlike minimalne.


Saugroboter
per Stück 149,- *
--------------------------------------------------------------------------------


Robotski sesalnik
za kos 149,- *
--------------------------------------------------------------------------------
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Zakaj je robotski sesalec v avstrijskemu hoferju 149€ v slovenskem pa 199€, če gre za istega trgovca, ki je kupil pri istem dobavitelju?

Jaz sem prepričan, da so pri nas cene višje samo zato, ker so lahko .
S tem si dejansko povedal vse.
Cene pri nas nimajo nikakršne zveze s proizvodno/nabavno/dobaviteljevo + maržo, ampak so enostavno tisti maksimum, ki ga trg (s stisnjenimi zobmi) še požre.
On topic; Na primeru Nexusa to pomeni, da cena ni taka kot v AT (čeprav bi po moje lahko bila), ampak je ravno toliko višja, da se narodu "ne splača" vozit v Celovec oz. Graz, ali za=bavat s spletnimi nakupi iz tujine.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Smo zgrešili s teme, samo kaj ima smisel SLO dobavitelja in SLO trgovca....prodati manj in služiti več kot prodati več in služiti malce manj, ko pa na količini dejansko narediš večji promet?
V tujini imajo kupno moč veliko večjo, večji trg, prodajo več, svoje kupce imajo, potem še nas slovence itd....ni čudno, da lahko naročijo občutno več....

Se pa strinjam, pri nas so cene previsoke proti Avstriji....če bi bile recimo do 10% bi še folk morda razumel....

77 proti 99 je pa 30% fore....

tam kupiš skoraj troje, pri nas pa dvoje. Samo gor jih prodajo vse, ker jih lažji...ne vem kdo odloča o tem, nekdo ima korist.

smile-1.gif


glede ASUS NEXUS 7, višjo ceno dobi dobavitelj od ASUSA in potem tako naprej.

Nabavne cene slo dobavitelji ne bodo nikoli enake avstrijskih in nemškim. TO JE DEJSTVO.

289,90€ - 3 % toliko imam dovoljeno, da ponudim popusta če kdo želi 32GB model.
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme