Planet Golob

2. okt 2007
3.611
2.077
113
Zvezde in revolucija... Ajoj ajoj ...

Pa skoraj nobene na pogled ne izgleda da karkoli dela

večina je takšnih, ki niso delali nit 5 ur in se potikajo po raznih NVOjih...

in točno takih grem kapitalizem v nos, ki bi radi samo tuje delili, kot leta 1945 ali pa v SZ revoluciji. Kako nekaterim ni jasno, da če hočeš kaj imet moraš delat, že v pamtiveku, je moški zjutraj s sulico šel po večerjo, da so lahko preživeli, tile pa bi samo nekaj "mešali" in na veliko filozofirali

Tale bi imel delavnik 30 ur, pa ni vidti, da na teden 10 ur skpaj spravi
1714896132373.png
 

B81

22. jul 2007
34.674
9.063
113
večina je takšnih, ki niso delali nit 5 ur in se potikajo po raznih NVOjih...

in točno takih grem kapitalizem v nos, ki bi radi samo tuje delili, kot leta 1945 ali pa v SZ revoluciji. Kako nekaterim ni jasno, da če hočeš kaj imet moraš delat, že v pamtiveku, je moški zjutraj s sulico šel po večerjo, da so lahko preživeli, tile pa bi samo nekaj "mešali" in na veliko filozofirali

Tale bi imel delavnik 30 ur, pa ni vidti, da na teden 10 ur skpaj spravi
Poglej priponko 84815
meni tudi ni jasno, od kod tile mislijo, da bo prišel denar zanje?

Mislim, od kod? kdo ga bo poslal? Pozna kdo kakega takega iz teh skupin in kaj pravi? Osnovni koncept mišljenja teh ljudi mi ni lih jasen.


Najslabša varianta pa je, da se tega (da nekdo delat mora, da pride dnar) zavedajo in s polno zavestjo tupijo venomer isto. Tega pa se je za bat, ker taki ljudje so nevarni, vedno so bili.
 
meni tudi ni jasno, od kod tile mislijo, da bo prišel denar zanje?

Mislim, od kod? kdo ga bo poslal? Pozna kdo kakega takega iz teh skupin in kaj pravi? Osnovni koncept mišljenja teh ljudi mi ni lih jasen.


Najslabša varianta pa je, da se tega (da nekdo delat mora, da pride dnar) zavedajo in s polno zavestjo tupijo venomer isto. Tega pa se je za bat, ker taki ljudje so nevarni, vedno so bili.

poznam nekaj podobnega ne ravno od tu, amapk mentalno hudo blizu..ja kaj naj rečem, poslušam trditve kt so:
denarja je dovolj
sistem je nepravičen
delodajalci (sploh privatniki) ..zadnji čas da dajo kaj od sebe, ko izplačajo kako boljšo nagrado, večji regres itd..

tko na hitrco....
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.929
113
2. okt 2007
3.611
2.077
113
poznam nekaj podobnega ne ravno od tu, amapk mentalno hudo blizu..ja kaj naj rečem, poslušam trditve kt so:
denarja je dovolj
sistem je nepravičen
delodajalci (sploh privatniki) ..zadnji čas da dajo kaj od sebe, ko izplačajo kako boljšo nagrado, večji regres itd..

tko na hitrco....

verjetno imata kakšnega znanca zagovornika levih idej mirsi in bizi, pa še kakšen je tukaj. Bi mogoče oni kaj več povedsali, kako si takšni predstavljajo delovanje družbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

erikson

Guru
25. avg 2007
21.559
5.532
113
"Uskladitev urnikov"

Kot poroča Televizija Slovenija, je srečanje Tanje Fajon z izraelskim predsednikom Jicakom Hercogom odpadlo, domnevno zaradi zapletov pri uskladitvi urnikov, sta se pa pogovarjala po telefonu.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
večina je takšnih, ki niso delali nit 5 ur in se potikajo po raznih NVOjih...

in točno takih grem kapitalizem v nos, ki bi radi samo tuje delili, kot leta 1945 ali pa v SZ revoluciji. Kako nekaterim ni jasno, da če hočeš kaj imet moraš delat, že v pamtiveku, je moški zjutraj s sulico šel po večerjo, da so lahko preživeli, tile pa bi samo nekaj "mešali" in na veliko filozofirali

Tale bi imel delavnik 30 ur, pa ni vidti, da na teden 10 ur skpaj spravi
Poglej priponko 84815
A to je mišljeno, da bi bilo treba 30 ur delati kar vsak teden?
 
  • Haha
  • Ljubezen
Reactions: Matey in Kamele0N

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.042
5.247
113
POSLAAAAAAAANCE NAAAAAA MINIMAAAAAAAAAALCE!!!!!

 
  • Žalosti me
Reactions: Mr_Wolf in koliko

B81

22. jul 2007
34.674
9.063
113
Ok kaj pa je v osnovni placi? Pac to da pride v fabriko?
PJM, kar sproti si izmislijo.

A to še ni vse, saj Tašner Vatovčeva prejema tudi položajni dodatek. Položajni dodatek je “del plače, ki pripada javnemu uslužbencu ali funkcionarju, ki izvršuje pooblastila v zvezi z vodenjem, usklajevanjem in izvajanjem dela kot vodja notranje organizacijske enote. Vrednotenje teh nalog pa ni vključeno v osnovno plačo delovnega mesta, naziva ali funkcije. Višina znaša od pet do 12 odstotkov osnovne plače.” Torej lahko prejme še dodatnih 200 evrov.