Plačevanje preživnine

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ima kdo kaj izkušenj s tem, kaj narediti, če pač tisti, ki bi moral plačevati preživnino za otroke svojemu bivšemu partnerju, tega ne počne?
confused-1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
sodišče in tožba, samo to preostane.

če pa partner nima redne zaposlitve in če je starš pri katerem je otrok, z nizkimi prihodki, se pa preživnina dobiva iz enga sklada.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Poznam 2 primera, npr. kolegu foter 18 let ni plačeval 0, pa je težek privatnik. Mislim, da se tu kaj dosti ne da naredit. Razen morda s kakšno tožbo (moje laično mnenje), vendar pa vsi vemo, kako počasni so sodni mlini v naši Kokoški...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:
Poznam 2 primera, npr. kolegu foter 18 let ni plačeval 0, pa je težek privatnik. Mislim, da se tu kaj dosti ne da naredit. Razen morda s kakšno tožbo (moje laično mnenje), vendar pa vsi vemo, kako počasni so sodni mlini v naši Kokoški...

Seveda se da s tožbo.
Poznam primer, ko je moral model, ki ni plačeval preživnine (bil celo v tujini) moral plačati vse za nazaj + tekoče...
 

Principessa

Pripravnik
1. nov 2007
68
0
6
za devetimi gorami
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Če se mama potrudi jo bo otrok dobil.

Če se bo MAMA potrudla?! Lepo te prosim! V odločbi jasno, črno na belem piše kolk mora oče za otroka plačevat! V primerih, kjer sta oba 'normalna' (med obema poteka človeška komunikacija), potem se verjetno da uredit. Ampak poznam primer, kjer neodgovorni oče (psihič, ki je fizično in predvsem psihično nadlegoval ženo) že skoraj eno leto ni plačal preživnine za otroka. Zadeve se pa na sodišču, jasno, vlečejo kot kurja čreva. In dokler mu ne zagrozijo s kakšnim zaporom, ne bo dal za preživnino niti ficka...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Principessa pravi:
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Če se mama potrudi jo bo otrok dobil.

Če se bo MAMA potrudla?! Lepo te prosim! V odločbi jasno, črno na belem piše kolk mora oče za otroka plačevat! V primerih, kjer sta oba 'normalna' (med obema poteka človeška komunikacija), potem se verjetno da uredit. Ampak poznam primer, kjer neodgovorni oče (psihič, ki je fizično in predvsem psihično nadlegoval ženo) že skoraj eno leto ni plačal preživnine za otroka. Zadeve se pa na sodišču, jasno, vlečejo kot kurja čreva. In dokler mu ne zagrozijo s kakšnim zaporom, ne bo dal za preživnino niti ficka...

Se strinjam... obstajajo tudi taki. A na koncu se vseeno pride do preživnine in tudi odvetniške stroške mora plačati "nevestni oče".
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Tožba. Drugače pa saj veš: najami mene in ko se vrne zvečer domov v odklenjen dom, jaz sedim v temi na stolu, ko vstopi jaz brez besed vstanem in odidem.
Na mizi pa pustim sporočilo.
evil.gif
 

Principessa

Pripravnik
1. nov 2007
68
0
6
za devetimi gorami
Citat:
Uporabnik tis pravi:

Se strinjam... obstajajo tudi taki. A na koncu se vseeno pride do preživnine in tudi odvetniške stroške mora plačati "nevestni oče".

Ja vem, da bo moral nazadnje vse on plačati, ampak je vprašanje kdaj bo to ... Sodnikom se seveda nikamor ne mudi in lahko traja še nekaj let ...
rolleyes-1.gif
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
hm.....to je pa stvar takratnega navdiha
write.gif

kakšno sporočilo bi pa ti napisala???
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik RBULL pravi:
Tožba. Drugače pa saj veš: najami mene in ko se vrne zvečer domov v odklenjen dom, jaz sedim v temi na stolu, ko vstopi jaz brez besed vstanem in odidem.
Na mizi pa pustim sporočilo.
evil.gif

Iz kerga filma je že to?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Prosil bi vas, da ne uporabljate v odgovorih spola (mama, oče)!!!
10.gif
V glavnem pišete o neodgovornem očetu!!! Prosim za pisanje v nedoločenem spolu! V mojem primeru sem pač jaz žrtev neplačevanja, zato me posploševanja o neodgovornih očetih zelo prizadanejo, saj je to le stereotip, češ, vedno je kriv.....moški! Pa hvala za razumevanje!
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Edino tožba....pa še to boš boš najprej plačeval odvetnikom. Je pa zelo žalostno, da starši, ne plačujejo za svoje otroke....
frown-1.gif

Druga cenejša varianta pa je, da, če se otroci strinjajo, prekinete vse stike....
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Sem bil v podobnem primeru. CSD in ostalo je zamudno. Najbolje je, da se nekako mati in oče dogovorita, da plačuje, saj gre za otroka in ne zanjo/zanj. Vem, da zveni utopija, a je najbolje v tem primeru. Neko pot se že mora najti. Tudi v moji situaciji je bilo tako, pa se je pot navkljub vsem težavam našla.
write.gif




Tisto nadomestilo, ki ga je nekdo omeni, ko oče/mati ne želi plačevati preživnine, je pa manj kot sama preživnina, pa še težko je priti do tega.



Svetujem pogovor med staršema. Žal, najboljša pot.
17758-icon_confused.gif




Kaj ti pomaga 18 let neplačevanja preživnine in potem sicer dobljena tožba, ko pa se moraš vsak dan znova boriti za nove plenice, copatke, hrano ... otrok ne ve drugega kot to, da je lačen.



Pogovor, pogovor, pogovor. Grožnje so odveč. Ne koristijo ne staršema ne otroku.
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
S tožbo se da, če od prej ni nekega overjenega dogovora, ki naj bi se izvrševal...
Sicer pa poznam primer, ko je kolega dobil na sodišču preživnino, trajalo je pa cca. pol leta, od vložitve, iskanja (brezplačnega) odvetnika... potem pa verjetno traja, kakor komplicirata obe strani, če se pritoži eni, drugi...

lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Moj sodelavec ni plačeval preživnine bivši ženi za dve hčerki, ker pravi da bi žena vse zapravila za sebe in je hčerkama plačeval na roko. Ona ga je tožila in so se mu vsedli na plačo. Preživnina za nazaj, zamudne obresti, stroški odvetnika, ter tekoča preživnina sta mu pobrali celoten osebni dohodek za dve leti. Ostalo mu je samo prevoz na delo in malica. Da je preživel je spal kar v službi, da ni imel stroškom z prevozom. Pri preživninah so neusmiljeni in jih sploh ne zanima, kako boš ti preživel. Morda je pomagal zveneč priimek odvetnika (Čeferin). Aja, plače pa ima cca 800€ i je vse šlo.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
sama sem imela podobno težavo, le da se je uredila ko sem bivšemu rekla da bom šla na sodišče, ker se jaz več s tem ne bom zajebavala več.
Tako da sodišče, še pred tem en dober odvetnik in potem te usmerijo na preživninski sklad. oni ti plačajo preživnino in potem oni sami terajo bivšega partnerja za njihov delež.

Se pravi ti dobiš preživnino preko posrednika- sklada, ki ti preživnino da, kao založi namesto bivšega partnerja, pol pa preživnino sklad sam izterja od partnerja
 

Principessa

Pripravnik
1. nov 2007
68
0
6
za devetimi gorami
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
Tako da sodišče, še pred tem en dober odvetnik in potem te usmerijo na preživninski sklad. oni ti plačajo preživnino in potem oni sami terajo bivšega partnerja za njihov delež.

Se pravi ti dobiš preživnino preko posrednika- sklada, ki ti preživnino da, kao založi namesto bivšega partnerja, pol pa preživnino sklad sam izterja od partnerja

Od kod mu/ji pa izterjajo, če recimo nima službe in s tem (posledično) nobenih dohodkov? Od njegove/njenega nove/novega parterice/partnerja?
grims-1.gif
 

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
Poznam primer,ko je moral oče ta denar,ki ga je založil sklad za preživnino odslužiti na Igu.Je pač nezaposlen,preživlja se z občasnimi deli in mu nimajo od kje vzeti.