Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.183
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ko so mi pa cigani ukradli 7,5 ton aluminija, so jih pa kriminalisti po kakih 5 - 7 letih dobili, imeli smo vsaj 3 obravnave kjer so se tudi sodniki zamenjali, na koncu je sodnik vse skup poslal v čorko, meni pa naročil, da če hočem kako odškodnino, naj grem v civilno pravdo. Kaj pa naj izpravdam, prekletemu indijancu z najmanj eno sqwo in 15 otroki, 20 let je že po arestih, vsakič vmes ko so ga malce izpustili ven za dva meseca, je pa zopet izvedel nek velepodvig :obesise: , enega vmes še mojega?

Še takrat ko vendarle policaj nekaj opravi - pa sodstvo zjebe :obesise:

A ti bi raje imel ameriške policaje, ki pobijajo, ko se jim zdi? :sprasujemse:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, ne pišeš o tem.
Pisal si, da so vsi policisti neizobraženi naduvanci. Kar pa ni res iz vsaj dveh razlogov. Nekateri sploh niso naduvani. In izobrazba nima veze z naduvanostjo.

Nisem tako pisal. Pisal sem pa, da izobrazba ima :fredi:, zelo veliko funkcijo pri "naduvanosti". Še bolje rečeno - osebna inteligenca. Ker imam tudi nekaj zgodb, kjer se je pa policaj izkazal kot inteligenten in ne zgolj blagajna za državni erar. Dejstvo je, da - bolj kot je vlada v kjurtzu, bolj pošilja policaje na cesto kazni pobirat. Da bi jih pa poslala poiskat davčne pralne stroje - to pa ne, verjetno nima dovolj usposobljenih ljudi. Ali pa volje ne. (to bo prej)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Nisem tako pisal. Pisal sem pa, da izobrazba ima :fredi:, zelo veliko funkcijo pri "naduvanosti". Še bolje rečeno - osebna inteligenca. Ker imam tudi nekaj zgodb, kjer se je pa policaj izkazal kot inteligenten in ne zgolj blagajna za državni erar. Dejstvo je, da - bolj kot je vlada v kjurtzu, bolj pošilja policaje na cesto kazni pobirat. Da bi jih pa poslala poiskat davčne pralne stroje - to pa ne, verjetno nima dovolj usposobljenih ljudi. Ali pa volje ne. (to bo prej)
A ti je dovolil da si mu otekla jajcka spraznil?

Al kako tocno si spoznal te otekline?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tako da sva šla na tisti kilometer ceste od Šentjurja na Planino, kot mi ga je očital in sem pokazal, da je tam črta prekinjena.
Pa tako, da sem imel kopico dela v Celju, da sem jim dopovedal, da se mimo parka ob Savinji niti fizično ne da peljat 84 km/h, ne da bi zlomil avto. Sploh pa ne, če se zavedaš da - na cesti nisi sam (kot prvo) in da voziš po mestu. Kot naslednje. Imam pa še na zalogi, če hočeš.

Si slišal za termin "policijska država" ? Naši Slo se lahko mirno obesi ta titula.

Tule se pregovarjate o plačah javnih uslužbencev, kaj je kateri od funkcionarjev pravkar ušpičil itd, samo zato da ima raja kost za glodat. Nihče pa noče, in to že 30 let, od samega začetka torej, usekati po izvornem grehu. Zjebani zakonodaji ki ščiti nekaj posameznikov in njihove delavce, policaji sodijo tja. Ti posamezniki se pa skrivajo za geslom "demokracije" in javnimi oz. uradnimi volitvami :nigladek: .

O tem govorim.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Zakaj pa dobijo kovid dodatek tudi tisti,ki so kovid že preboleli? Sej ti se ne morejo okužiti?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Javni sektor ima pri delovnih razmerjih cel kup bonbončkov. Npr. zamrznitev delovnega razmerja. Zaprosiš za zamrznitev, tudi do 5 let. Odobri jo direktor firme, sploh se ne odloča kje višje. Delovno mesto z vsemi bonitetami te prijazno čaka, medtem pa lahko greš npr. študirat, ali v Indijo iskat razsvetlitev, ali z jadrnico okoli sveta ... ali zalaufat svoje privat podjetje. Če se bo zadeva sfižila ali kakorkoli - delovno mesto te čaka, na njem so za vmesni čas zaposlili nekoga drugega, ko boš prišel nazaj, bosta sedaj - ali dva opravljala tisto kar si prej sam, ali mu bodo pa izzumili novo delovno mesto, ker izpraznjeno prav zagotovo ne bo na razpolago. Ga ni norca ki bi dal odpoved v JS.

Katera firma iz realnega sektorja bi si lahko privoščila take bonbončke? Pa da bi preživela z njimi :rolleyes: ?
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: Mr_Wolf in msenjur

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Javni sektor ima pri delovnih razmerjih cel kup bonbončkov. Npr. zamrznitev delovnega razmerja. Zaprosiš za zamrznitev, tudi do 5 let. Odobri jo direktor firme, sploh se ne odloča kje višje. Delovno mesto z vsemi bonitetami te prijazno čaka, medtem pa lahko greš npr. študirat, ali v Indijo iskat razsvetlitev, ali z jadrnico okoli sveta ... ali zalaufat svoje privat podjetje. Če se bo zadeva sfižila ali kakorkoli - delovno mesto te čaka, na njem so za vmesni čas zaposlili nekoga drugega, ko boš prišel nazaj, bosta sedaj - ali dva opravljala tisto kar si prej sam, ali mu bodo pa izzumili novo delovno mesto, ker izpraznjeno prav zagotovo ne bo na razpolago. Ga ni norca ki bi dal odpoved v JS.

Katera firma iz realnega sektorja bi si lahko privoščila take bonbončke? Pa da bi preživela z njimi :rolleyes: ?
Ja sam tega ti nihce ne odobri ce nimas kakih hudih vez. Npr odobrijo zenam pripadnikov SV ki gredo na kake vecletne funkcije v tujini (nato itd)... al pa zenam diplomatov... drgac se ti pa smejejo ce bi to omenil.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja bi se strinjal da mora biti močna veza. Toda samo jaz poznam dva primera, kjer so se zmenili zelo luštno. Je pa od direktorja odvisno, ali bo to za 2 leti ali za več. Menda je maksimum 5 let.

Saj - lepo če nekomu firma omogoči, da gre vmes npr. na študij. Toda jaz vidim težavo kasneje, ko je treba tistega nadomestnega odpustiti. Tega pa nihče ... - sploh ne vem če se da, že skozi zakon o delovnih razmerjih. Na ta način je javni sektor pri nas postal v nekaj letih neznosno velik. Korak nazaj narediti je pa težko.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Katera firma iz realnega sektorja bi si lahko privoščila take bonbončke? Pa da bi preživela z njimi :rolleyes: ?
Demz, bojim se, da pod določenimi pogoji to mora storiti tudi firma iz realnega sektorja. Bivši zaposleni je šel za gospodinjca zraven žene, ki je dobila službo v Bruslju. Za par let smo se morali zavezati, da ga delovno mesto čaka. K sreči v tem roku ni prišel nazaj.
Drugače pa poznam eno osebo, ki je šla na enoletno potovanje in jo je služba v JS čakala.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Ja bi se strinjal da mora biti močna veza. Toda samo jaz poznam dva primera, kjer so se zmenili zelo luštno. Je pa od direktorja odvisno, ali bo to za 2 leti ali za več. Menda je maksimum 5 let.

Saj - lepo če nekomu firma omogoči, da gre vmes npr. na študij. Toda jaz vidim težavo kasneje, ko je treba tistega nadomestnega odpustiti. Tega pa nihče ... - sploh ne vem če se da, že skozi zakon o delovnih razmerjih. Na ta način je javni sektor pri nas postal v nekaj letih neznosno velik. Korak nazaj narediti je pa težko.

evo vidiš,jaz pri tem pol ne razumem da se ocita desnici da nic ne naredi, resnici na ljubo pa smo veliko vecino svoje drzave imeli na oblasti leve, ki je vsakic samo debelila in debelila drzavni aparat in njihove ugodnosti, nemogoce je to normalizirat v nekem doglednem casu kot je naprimer en mandat, poleg tega pa da se ves ta aparat upira na vse kriplje da ne bo zgubil svojih ugodnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Javni sektor ima pri delovnih razmerjih cel kup bonbončkov. Npr. zamrznitev delovnega razmerja. Zaprosiš za zamrznitev, tudi do 5 let. Odobri jo direktor firme, sploh se ne odloča kje višje. Delovno mesto z vsemi bonitetami te prijazno čaka, medtem pa lahko greš npr. študirat, ali v Indijo iskat razsvetlitev, ali z jadrnico okoli sveta ... ali zalaufat svoje privat podjetje. Če se bo zadeva sfižila ali kakorkoli - delovno mesto te čaka, na njem so za vmesni čas zaposlili nekoga drugega, ko boš prišel nazaj, bosta sedaj - ali dva opravljala tisto kar si prej sam, ali mu bodo pa izzumili novo delovno mesto, ker izpraznjeno prav zagotovo ne bo na razpolago. Ga ni norca ki bi dal odpoved v JS.

Katera firma iz realnega sektorja bi si lahko privoščila take bonbončke? Pa da bi preživela z njimi :rolleyes: ?
Marsikatera multinacionalka ima to možnost dokaj v redu urejeno. Je pa res, da tam ni placa za ''mešalce dreka ali zraka'' in so večinoma dokaj sposobni ljudje, katerih vsako podjetje z veseljem počakata, ker točno vedo, kakšno dodano vrednost jim ta oseba ustvarja.
Googlaj: sabbatical leave.

Je pa res, da je to dokaj normalna opcija v pravem kapitalizmu. V našem kvazi kapitalizmu, kjer morajo zaposlenega ožeti do zadnje mrvice moči, bi te verjetno ustrelili, če bi kaj takega omenil.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Marsikatera multinacionalka ima to možnost dokaj v redu urejeno. Je pa res, da tam ni placa za ''mešalce dreka ali zraka'' in so večinoma dokaj sposobni ljudje, katerih vsako podjetje z veseljem počakata, ker točno vedo, kakšno dodano vrednost jim ta oseba ustvarja.
Googlaj: sabbatical leave.

Je pa res, da je to dokaj normalna opcija v pravem kapitalizmu. V našem kvazi kapitalizmu, kjer morajo zaposlenega ožeti do zadnje mrvice moči, bi te verjetno ustrelili, če bi kaj takega omenil.

Ti sedaj primerjaš z nami gospodarsko razvite države z 200 letnim naletom. Marsikaj je tam že pošlihtanega, medtem ko mi še vedno capljamo v plenicah.

Zelo malo je gospodarskih firm pri nas, ki si želijo magistre in dr. znanosti - ter jih tudi financirajo. Govorim o splošnem problemu slovenske države, kjer je davčna in za njo plačna politika popolnoma zgrešena in nesorazmerna k željam in apetitom nekaterih (v glavnem vodilnih). Vsak kmet ki se gre v hosti golosek, točno ve kdaj si ga bo lahko privoščil. Pri nas pa so gospodarji, ki odrejajo "golosek", pa sploh niso lastniki hoste.

Sem dovolj dobro ponazoril?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Ti sedaj primerjaš z nami gospodarsko razvite države z 200 letnim naletom. Marsikaj je tam že pošlihtanega, medtem ko mi še vedno capljamo v plenicah.

Zelo malo je gospodarskih firm pri nas, ki si želijo magistre in dr. znanosti - ter jih tudi financirajo. Govorim o splošnem problemu slovenske države, kjer je davčna in za njo plačna politika popolnoma zgrešena in nesorazmerna k željam in apetitom nekaterih (v glavnem vodilnih). Vsak kmet ki se gre v hosti golosek, točno ve kdaj si ga bo lahko privoščil. Pri nas pa so gospodarji, ki odrejajo "golosek", pa sploh niso lastniki hoste.

Sem dovolj dobro ponazoril?
Jaz sem spet samo zapisal, da nakladaš. So podjetja pri nas v privat sektorju (multinacionalke), ki si to lahko privoščijo. Ti si namigoval, da je to le v javnem sektorju, kar je laž.
No, sedaj veš. A boš še kaj o teh zapisal, kako so ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8