Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
1613319402198.png
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Zdej je objavil januarske in zraven razclenil kok je covid dodatka...ce hoce kdo zdej place cistilk pa hisnikov primerjat
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113


Kot smo napovedali ob začetku stavke, objavljamo zadnje podatke o bruto plačah javnih uslužbencev Ministrstva za notranje zadeve, Policije in Inšpektorata Republike Slovenije (RS) za notranje zadeve.
Bruto plače javnih uslužbencev
V preglednici so prikazane bruto plače javnih uslužbencev ministrstva z organoma v sestavi za januar 2021, razen tistih, ki opravljajo delo prek javnih del, in tistih, ki so prejeli plačo, nižjo minimalne bruto plače (940,58 evra). Plačo nižjo od minimalne plače lahko prejmejo praviloma le tisti, ki zaradi različnih osebnih okoliščin opravljajo delo v krajšem delovnem času (uveljavljajo pravico na podlagi Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih, imajo pravice iz Zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, sklenejo ali prekinejo delovno sredi meseca in podobno), zato bi razkritje teh podatkov lahko predstavljalo razkritje občutljivih osebnih podatkov.
Prikazani so podatki o dejanski bruto plači javnih uslužbencev, ki vključuje:
  • osnovno plačo,
  • del plače za delovno uspešnost,
  • vse dodatke, ki so bili javnim uslužbencem izplačani 5. februarja 2021.
V znesek niso vključena povračila in nadomestila stroškov v zvezi z delom (na primer povračilo stroškov prevoza na delo in z dela, regres za prehrano, povračila stroškov na službenem potovanju in podobno).
Dodatki
Javni uslužbenci v času epidemije COVID-19 prejemajo tudi dodatek za rizične razmere, zato so plače v tem obdobju višje, kot bi bile sicer. Javni uslužbenci so na podlagi veljavnih predpisov upravičeni tudi do plačila redne delovne uspešnosti, na podlagi različnih stavkovnih sporazumov pa tudi do plačila delovne uspešnosti iz naslova povečanega obsega dela. V preglednici je zato posebej prikazana še višina plačila za delovno uspešnost in dodatka za delo v rizičnih razmerah (za delo opravljeno v času epidemije). Oba zneska sta že vključena v prikazano bruto plačo javnega uslužbenca. Povprečni odstotek dodatka za rizične razmere, obračunan pri plači za januar 2021, je v Ministrstvu za notranje zadeve 12,5 odstotka, v Policiji 20,7 odstotka in v Inšpektoratu RS za notranje zadeve 11,6 odstotka.
V državni upravi je izplačilo plač praviloma 5. v mesecu, zato je obračun plač izveden še pred koncem tekočega meseca. Glede na navedeno se dodatki za delo v posebnih pogojih dela in delo prek polnega delovnega časa praviloma obračunavajo za pretekli mesec. Enako velja tudi za delovno uspešnost in obračun nadomestila plače zaradi odsotnosti javnih uslužbencev (dopust, bolniška, spremstvo itd.). Vsi navedeni dodatki in nadomestila so praviloma obračunani za december 2020. V bruto plači so lahko zajeti tudi poračuni plač dodatkov za pretekle mesece.
Z 31. decembrom 2020 se za policiste, ki opravljajo delo v neenakomernem delovnem času oziroma imajo začasno prerazporejen delovni čas, zaključi referenčno obdobje. Policistom, ki jim je bilo v referenčnem obdobju odrejeno delo prek povprečne delovne obveznosti v tem obdobju, se ta presežek ur šteje in izplača kot delo prek polnega delovnega časa. V povprečju je bilo policistom pri plači za januar izplačanih 204,60 evra za opravljene ure dela prek polnega delovnega časa. Najvišji izplačan znesek za delo preko polnega delovnega časa je bil 1.876,89 evra.
Javnost plač
Plače javnih uslužbencev so v skladu z 38. členom Zakona o sistemu plač v javnem sektorju javne. V skladu z 9. členom Uredbe o posredovanju in ponovni uporabi informacij javnega značaja mora organ v splet posredovati tudi informacije javnega značaja, ki jih je posredoval na podlagi vložene ustne ali pisne zahteve, pa organ ocenjuje, da bodo postale predmet nadaljnjih enakih zahtev drugih prosilcev. Glede na to, da so zahteve po posredovanju podatkov o plačah javnih uslužbencev pogosto predmet zahtev prosilcev, je bila sprejeta odločitev, da bo Ministrstvo za notranje zadeve podatke o plačah javnih uslužbencev ministrstva z organoma v sestavi vsak mesec javno objavilo.
Ne glede na to, da pristojni organi v zvezi s podatki, ki so bili objavljeni prejšnji mesec niso ugotovili kršitev predpisov, tokrat na željo Policije niso objavljeni podatki o delovnem mestu javnega uslužbenca.

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
cca 1000 jih ima manjšo od povprečne slovenske.... s tem da so tu neka študentarija večina in športniki.... lepa bera je, ni kaj. covid dodatki 1000 bruto...lepo lepo...me zanima kolk dobi prodajalka na šalterju covid dodatka..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
ne zakaj, lahko bi pa jih verjetno več imelo okol povprečne plače, ali? , prav bi bilo sicer da bi imela trgovka ki dejansko fejst dela 8 ur, neko povprečno plačo.

bolj pač kaže, da na policiji ni slabih plač. vsaj po tabeli.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
In od sedaj najprej bomo ob prometnih kontrolah zvišeno in oholo na policista. Koji krščen duš bi eden, ki zasluži več kot jaz mi zdaj še sral zaradi prekrška ... ****** naj nekam in troši nezaslužen denar ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pri nas gre za policaja navaden trmoglavi mulec, ki si želi avtoritete. Dobi jo skozi državno službo, sedaj se lahko izživlja po mili volji, saj je kpl. zakonodaja napisana na njegovo mero.

Če hočeš biti avtoriteta, si jo moraš zgraditi, potem pa zelo dosledno vzdrževati. Torej zelo visoka izobrazba in morala. Ne pa tako kot policaji ki smejo skozi službo prirejati in potvarjati, samo da bi zadovoljili šefa in izpolnili kvoto pobranih kazni za brezveze. Ko imaš pa zares problem, npr. s cigani ali vlomom, je pa sto težav, ovir in varstvi osebnih podatkov itd. Če kriminalistu že rata najti tatu, ga bo pa sodnik v nadaljevanju : najraje oprostil, ali pa dosodil milostno kazen brez obveznosti za povzročeno škodo.

Policaji bi morali kdaj pa kdaj dobiti tudi kako vročo preko ušes, da bi se zavedali da morajo delati prav in ne samo oblastno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Pri nas gre za policaja navaden trmoglavi mulec, ki si želi avtoritete. Dobi jo skozi državno službo, sedaj se lahko izživlja po mili volji, saj je kpl. zakonodaja napisana na njegovo mero.

Če hočeš biti avtoriteta, si jo moraš zgraditi, potem pa zelo dosledno vzdrževati. Torej zelo visoka izobrazba in morala. Ne pa tako kot policaji ki smejo skozi službo prirejati in potvarjati, samo da bi zadovoljili šefa in izpolnili kvoto pobranih kazni za brezveze. Ko imaš pa zares problem, npr. s cigani ali vlomom, je pa sto težav, ovir in varstvi osebnih podatkov itd. Če kriminalistu že rata najti tatu, ga bo pa sodnik v nadaljevanju : najraje oprostil, ali pa dosodil milostno kazen brez obveznosti za povzročeno škodo.

Policaji bi morali kdaj pa kdaj dobiti tudi kako vročo preko ušes, da bi se zavedali da morajo delati prav in ne samo oblastno.
Po moje si ti malo zabluzil in nam serviral kompot. Ker izobrazba nima veze s tem, kako si človek avtoriteto ustvari. Se spomnim v mojih mladih časih, so se policisti spoštovali, pa tudi pizdakal jim ni noben. Pa dvomim, da je imel kdo kaj več od srednje izobrazbe, če še to so sploh imeli. Je pa res, da se je takrat precej stvari rešilo izven ''norm''. Recimo s parimi okrog ušes, spustom gum in si potem porival moped nekaj kilometrov do doma, itd. Danes bi pa verjetno že odvetnik pisal pritožbo na Evropsko sodišče, pa 3/4 televizij bi letalo okrog, kako se policisti izživljajo. Takrat si točno vedel, zakaj si kaj pokasiral, doma si molčal in samo upal, da starši ne bodo izvedeli, pa res je tudi to, da zraven nisi bankrotiral zaradi tega. So nam šli policisti na živce, ampak smo jih spoštovali, ker ko si kasiral, si točno vedel, zakaj si kasiral.

Sedaj je sicer več ''naduvancev'', ampak dvomim, da je to vezano na izobrazbo. Ker je kar nekaj starih ''čomb'', ki spet dvomim, da imajo več kot srednjo izobrazbo, čisto korektnih in imajo avtoriteto, se ne rabijo ''duvat''. Mi je pa zadnjič tudi en mladič za manjši prekršek lepo napisal samo opozorilo, čeprav bi mi mirno lahko nabil kazen. Ga pa nisem spraševal po izobrazbi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko mi policaj izmeri hitrost skozi Ce, za savinjo, kjer so celo ležeči policaji, torej nameril je 84 km/h ( :nigladek: ) , čeprav vsi vemo da je mesto, da so tam hitrostne ovire kar pomeni da bi avto zlomil na njih in da nasplošno vem kaj delam na cesti, - kaj naj si mislim o njem? Pa na nekem odseku na kozjanskem, kjer je pripeljal z lučjo za mano, me snel dol in napisal kazen, ker sem prevozil prekinjeno črto! Kasneje sem napisal pritožbo in zadeva je postala pozabljena, toda - kaj pa moj švic in vse, ker sem se moral nekaj zgovarjat? :nigladek:

Plačal sem kazen, ker sem vozil 30 mimo radarja, kjer je bilo dovoljeno 50 - ker je pred menoj bil nek traktor ki je ravno zavijal dol iz ceste. Plačal sem ker mi ni gorela ena kratka luč - kako naj vem da ne gori, sredi sicer deževnega popoldneva? Čez par let so postali avti tako narejeni, da lahko samo avtomehanik zamenja žarnico in ne štrafajo več.

Itd :obesise: . Policaji so samo fantje z oteklimi jajčki, ki jim je zakon dovolil malce izživljanja. Policajke so pa še bolj strupene, kaj njih boli pa ne vem, najbrž njihov lasten ego.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko so mi pa cigani ukradli 7,5 ton aluminija, so jih pa kriminalisti po kakih 5 - 7 letih dobili, imeli smo vsaj 3 obravnave kjer so se tudi sodniki zamenjali, na koncu je sodnik vse skup poslal v čorko, meni pa naročil, da če hočem kako odškodnino, naj grem v civilno pravdo. Kaj pa naj izpravdam, prekletemu indijancu z najmanj eno sqwo in 15 otroki, 20 let je že po arestih, vsakič vmes ko so ga malce izpustili ven za dva meseca, je pa zopet izvedel nek velepodvig :obesise: , enega vmes še mojega?

Še takrat ko vendarle policaj nekaj opravi - pa sodstvo zjebe :obesise:
 
  • Žalosti me
Reactions: sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Sedaj jaz za tebe ne vem, ampak se mi zdi, da nisi ravno mladič in bi lahko že pogruntal, da življenje ni fer. To je prvo.
Drugo bi se pa vprašal, kako hudiča si tak magnet za naduvance?
Tretje: nabavi si kamero, pa boš lahko zadevo tam na mestu rešil. In ja, te bo nekaj stala, ampak jeb... ga.

PS: Lahko bi policistu tam na mestu ponudil, da gresta sprobat s 84km/h čez ležečke :)... Pa pred ležečim bi mu lahko varnostni pas odklopil.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

O tem govorim. O naduvancih, ki so kar lepo plačani in to z mojim denarjem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
O tem govorim. O naduvancih, ki so kar lepo plačani in to z mojim denarjem.
Ne, ne pišeš o tem.
Pisal si, da so vsi policisti neizobraženi naduvanci. Kar pa ni res iz vsaj dveh razlogov. Nekateri sploh niso naduvani. In izobrazba nima veze z naduvanostjo.