Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.951
3.238
113
Sorry, ampak v JAVNIH prostorih nima Tito kaj početi.
ErjnIJEW4AI6MrE.jpg
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
ker nimam pojma kako so obdavceni razni dodatki in ostalo, me je bolj zanimalo celotno izplacilo, neto plus ostalo na minimalcu.
današnji ekonomisti...

VSI dodatki, nadure, ipd je obdavčeno popolnoma enako kot redno delo.

izjema je le korona dodatek, po kriznem zakonu

in
regres,
poslovna uspešnost,
razne nagrade,
...
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Z objavo plač vseh na policiji, poimenskim seznamom in celo, kdo kje dela, je velikemu številu »kriminalcev« naredil ogromno uslugo. Zdaj ni več dvoma, kdo je in kdo ni policaj. To sem napisal že na Facebooku, pa bom še enkrat. Mnogo let poznam kriminalista, ki preganja trgovino z drogami. Pred leti me je presenetil z izjavo, da je Policijo zapustil in da je zdaj privatnik. Ko jebe policijo in večno preganjanje, dovolj mi je bilo, mi je govoril. In potem vsakič, ko sem ga srečal, ista pesem. Daj mi zrihtaj travo. Vsaj stotko. Ni in ni sprejel, da s temi zadevami že desetletje in več nimam nič. Poznam folk, ki sadi travo, ampak njemu ne bi nikogar predstavljal. In potem ga včeraj zagledam na seznamu. 4.200.00+ bruto, PU Ljubljana, da ga s točnim zneskom in nazivom ne izdam, kot ga je Hojs izdal meni. In še marsikoga sem našel, za katere sem verjel, da so zdavnaj zapustili Policijo. Tako da, Hojs hvala. Najbrž ti je hvaležen še marsikdo.


 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.541
8.896
113
Ja glej, Hojs se sam brani ko je bil napaden. Boli njega kaj vse bo ta poteza za sabo potegnila.
Kar se pa bruto neto tiče, pa vsak ki ima vsaj mal v možganih ne bo spraševal po neto plači. Se lahko pri 2500 bruto plači izplačilo na račun razlikuje, med človekom s tremi otroki in človekom brez, za zelo veliko. Tako da samo bedak sprašuje po neto plači in se za tako pogaja po razgovorih. Se je tud par fejst pametnih okol realnega sektorja ujel v to budalaštino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
....Enega od teh višjih policistov vodnika službenega psa poznam. Ne prinese ostale mesece niti približno tega domov, kot decembra.....Vidite sam bruto plače in juhu gremo kozlat.
Ma kaj mora sam kupovat pasje konzerve :sprasujemse: :zardelalter: ... valjda ne a ... shirano pseto pa to :nigladek: ... (preveč laufa po terenu za migranti) ...
.... isto kot da ima nekdo križ na steni v državni pisarni..... Zaradi mene Ma lahko Dolfeta..
Prvi moment z ono sliko sem pomislil, da je Goering v okvirju ... najverjetneje sem že opran od Discovery dokumentarcev o 2.sv.vojni :jok: ... Lahko pa za workarround sliko VonBrauna v SS uniformi ... občudovalec raketne tehnologije za na Luno :evil: kao izgovor. ...

Mimogrede glede koščkov one babnice na tirih ... je prišlo ven, da sta s prijateljico sredi tirov delale selfie :bonk: ... zgleda, da je ona (pri)zadeta še pol samo kontrolirala na phone, kako ji je ratala slika in ko je zagledala na sliki za sabo vlak, je bilo že prepozno :norec: ....
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.610
1.235
113
Zanimalo ga je kok dobi na racun. Vem kaj je bruto in kaj neto ker morem to placevat.
Ta isti je dobil na tej listi cca 3600, neto izplacilo pa 2400
Tole je malo čudno, ker je 3230 bruto točno 2000 neto. Nekaj v tem primeru ni bilo obremenjeno z enakimi prispevki, ali pa je zraven še prevoz in hrana.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Če sem prav videl na FB je policijski sindikat zahteval enake izpiske plač za RTV, UKC,... - za enih pet javnih ustanov ;)
Pustimo času čas.

za RTV so bili objavljeni dodatki ali celo plače novembra/decembra (ne vem točno), prav tako poimensko, pa nihče ni v luft skakal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
današnji ekonomisti...

VSI dodatki, nadure, ipd je obdavčeno popolnoma enako kot redno delo.

izjema je le korona dodatek, po kriznem zakonu

in
regres,
poslovna uspešnost,
razne nagrade,
...
Tudi korona dodatek je le en izmed dodatkov na plačo in se računa in obdavčuje tako kot vsi ostali dodatki, recimo za popoldansko delo, nočno delo,...
Majhna posebnost so nadure, ki se sicer obdavčujejo enako kot vsa istala plača, prav tako se plačajo vsi prispevki od nadur, NE gredo pa te nadure v osnovo za penzijo, čeprav je od nadur plačan prispevek za ZPIZ.

Res se ne obdavčujejo regresi, poslovna uspešnost,... vendar le do neke meje. Nad to mejo se plačajo prispevki ekanko kot pri plači.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Tudi korona dodatek je le en izmed dodatkov na plačo in se računa in obdavčuje tako kot vsi ostali dodatki, recimo za popoldansko delo, nočno delo,...
Majhna posebnost so nadure, ki se sicer obdavčujejo enako kot vsa istala plača, prav tako se plačajo vsi prispevki od nadur, NE gredo pa te nadure v osnovo za penzijo, čeprav je od nadur plačan prispevek za ZPIZ.

Res se ne obdavčujejo regresi, poslovna uspešnost,... vendar le do neke meje. Nad to mejo se plačajo prispevki ekanko kot pri plači.
korona dodatek ni eden...
pomladanski in decembrskih 200€ ...