Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
msenjur
Pisarna policaja je prostor v lasti/najemu države Slovenije in stroške tega prostora plačujemo davkoplačevalci.
.
Kaj potem nekdo lahko obesi tudi sliko Hitlerja, Stalina ali pa generala Rupnika itd...
Glede na, v tej državi (še vedno), nerazčiščen odnos do "pol-pretekle" zgodovine, skrajno neprimerno za javnega uslužbenca, razdvajajoče, konfliktno... ...predstavljaj si, da pride k njemu v obarvano oseba, ki so ji komunisti med/po WWII pobili npr. (stare)starše?
Misliš, da bo po koncu postopka ta oseba imela občutek, da je bil pošteno obravnavan?
In se bodo "zamere" vlekle še eno generacijo - brez konca (tudi) po zaslugi takih bedakov, ki ne morejo brez Titovih slik.
Bo zdaj šlo?
(risati se mi ti res ne ljubi)
.
P. S.
Doma ali v svoji(!) delavnici pa si zaradi mene lahko postavi tudi life-size Titov kip iz čistega zlata.

te osebe, ki jih ti pišeš so zločinci.

ok, dost heca.

jebat ga, eni imajo križ v enem kotu, drugi imajo titeja... človek je lahko dober ali verjame v križ ali pa v titeja. jest recimo se ne oziram kaj mu visi v kotu.

glede občutka poštene obravnave - vsaka malenkost ti lahko povzroči dvom. tko da, na to se ozirat je bz. potem je najbolje, da se tam postavi računalnik in se z njim meniš. ta bo enak do vseh.

sicer smo pa čist offtopic.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Pa sej pri nas boljse ti gre, bolj se jamra, zato pa stavka samo javni sektor :D

sej to je žalostno. ker javni sektor vedno nekaj izsili. privatni sektor pa, ko stavka, dobi po glavi od delodajalca in države.

sicer pa smo slovenci en tak fajn narod - ko se začenjajo demonstracije, odprejo kakšen rov v hosti ali kaj podobnega, in je takoj pol manj ljudi na demonstracijah.

in ko jim s kockami izkažejo nejevoljo, je največji jambr okoli škode ki so jo povzročili, ne pa okoliščin ki so pripeljale do tega...

taki smo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
I

Izbrisan uporabnik #9334

Moja teza in trditev : plače v javnem sektorju bi morale biti zabetonirane na plače v gospodarstvu. Morale bi zaostajati za plačami v gospodarstvu za 20%. Potem bi državni uradniki imeli pošten razlog potruditi se za svoj denar in pospeševanje / olajševanje delovanja gospodarstva.

Tako bi moralo biti in mislim da (skozi pogovore z znanci) tako tudi je v gospodarsko razvitih državah. Naprimer da smo ta standard dosegali v drugi polovici 70 let prejšnjega stoletja. Takrat smo (Slo) dosegali preko 90% avstrijskega BDP/prebivalca. Potem so zavladali lobiji in zadeva je šla v cegrunt. :obesise:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
Samo WTF še enkrat.... kot inženirji v razvitih državah.


1610563868190.png
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
1.
Da bi ti dal točen odgovor sem poklical bivšega partnerja s katerim sva skupaj delala v patrulji. Pooblaščen je 11 let in je sedaj višji policist - vodja policijskega okoliša. Ker se mu da delat in je ostalih premalo, dela večinoma v patrulji.

Običajno dobi okoli 1500 EUR + prevoz. Ker se vozi iz novega mesta, dobi za prevoz še cca 200 EUR.
Plače so vedno bruto, brez malice in prevoza!
1.500 neto je ~2.300 bruto

NETO se napiše, samo kadar jamramo, kako ima nekdo malo plačo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Moja teza in trditev : plače v javnem sektorju bi morale biti zabetonirane na plače v gospodarstvu. Morale bi zaostajati za plačami v gospodarstvu za 20%. Potem bi državni uradniki imeli pošten razlog potruditi se za svoj denar in pospeševanje / olajševanje delovanja gospodarstva.

Tako bi moralo biti in mislim da (skozi pogovore z znanci) tako tudi je v gospodarsko razvitih državah. Naprimer da smo ta standard dosegali v drugi polovici 70 let prejšnjega stoletja. Takrat smo (Slo) dosegali preko 90% avstrijskega BDP/prebivalca. Potem so zavladali lobiji in zadeva je šla v cegrunt. :obesise:

sam zakaj bi se potem trudili, ce bo njihova placa vedno 20% nizja?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zato da bodo delali za svoj denar. Ker - sedaj delajo ali pa ne delajo, isti jim je kjuratz.
Se mar denar dela v JS ? :nigladek: Tam se samo pretaplja. Dela se pa ne !
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Stimulirani bodo za svoje delo. Zelo preprosto, tako kot je tudi v realnem sektorju: "kdor ne dela, naj ne je!"
Na ta način bo javni sektor zelo stimuliran, da bo gospodarstvo čim bolje delalo in čimveč zaslužilo.

Zelo po domače, ampak tako je. Osnovno načelo ki se ga je pozabilo v zadnjih ~ 40 letih "blagostanja". Namreč, da je ravno gospodarstvo tisto ki dela denar in mora biti prvo pri mizi. Negospodarstvo je pa spremljevalni, služni sektor, ki omogoča gospodarstvu čim bolj ugodne pogoje za delo. Torej je drugo pri mizi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in ynos

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
msenjur
Pisarna policaja je prostor v lasti/najemu države Slovenije in stroške tega prostora plačujemo davkoplačevalci.
.
Kaj potem nekdo lahko obesi tudi sliko Hitlerja, Stalina ali pa generala Rupnika itd...
Glede na, v tej državi (še vedno), nerazčiščen odnos do "pol-pretekle" zgodovine, skrajno neprimerno za javnega uslužbenca, razdvajajoče, konfliktno... ...predstavljaj si, da pride k njemu v obarvano oseba, ki so ji komunisti med/po WWII pobili npr. (stare)starše?
Misliš, da bo po koncu postopka ta oseba imela občutek, da je bila pošteno obravnavana?
In se bodo "zamere" vlekle še eno generacijo - brez konca (tudi) po zaslugi takih bedakov, ki ne morejo brez Titovih slik.
Bo zdaj šlo?
(risati se mi ti res ne ljubi)
.
P. S.
Doma ali v svoji(!) delavnici pa si zaradi mene lahko postavi tudi life-size Titov kip iz čistega zlata.
To je čist isto kot da ima nekdo križ na steni v državni pisarni. Me moti? Vseeno ki je. Zaradi mene Ma lahko Dolfeta. Saj veš kam spada
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.416
113
te osebe, ki jih ti pišeš so zločinci.

ok, dost heca.

jebat ga, eni imajo križ v enem kotu, drugi imajo titeja... človek je lahko dober ali verjame v križ ali pa v titeja. jest recimo se ne oziram kaj mu visi v kotu.

glede občutka poštene obravnave - vsaka malenkost ti lahko povzroči dvom. tko da, na to se ozirat je bz. potem je najbolje, da se tam postavi računalnik in se z njim meniš. ta bo enak do vseh.

sicer smo pa čist offtopic.
Sorry, ampak v JAVNIH prostorih nima niti križ niti Tito kaj početi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.738
6.345
113
Plače so vedno bruto, brez malice in prevoza!
1.500 neto je ~2.300 bruto

NETO se napiše, samo kadar jamramo, kako ima nekdo malo plačo.
Zanimalo ga je kok dobi na racun. Vem kaj je bruto in kaj neto ker morem to placevat.
Ta isti je dobil na tej listi cca 3600, neto izplacilo pa 2400