Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.738
6.345
113
Dodal bi samo še, da smo slovenci precej radoveden narod in da kljb temu da ne govorimo o svojih placah, z veseljem preverimo koliko ima sosed ali znanec. Ker pa je ta seznam dvignl rpecej prahu in se o njem izrekajo vsi mozni akterji, so zaceli razkrivati tudi zakaj nekaterih na seznamu ni, no to pa dejansko povzroca tezave in je slabo za operativno delovanje policije in za varnost posameznih zaposlenih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson in kalbo

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Misliš, da ne? Seveda je res. Zjutraj po psa in pol tja, pol 10 ur na terenu in zvečer nazaj, psa oddat v pesjak in domov spat. Kok familije je vidu? Gre za specifičnega policista, ki jih v državi manjka.
tako delaš nekaj dni...al kolk že, potem si pa nekaj nekaj dni fraj.... pol leta sigurno ni blo tako. Mislim, da imajo do 12 ur delovnika.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.738
6.345
113
tako delaš nekaj dni...al kolk že, potem si pa nekaj nekaj dni fraj.... pol leta sigurno ni blo tako. Mislim, da imajo do 12 ur delovnika.
Najlazje je mislit...

DElovnik s epo zakonu lahko odredi najvec za 13 ur. Od tam naprej so nadure. Po koncu dela moras imeti 11 ur pocitka. Ampak ti v primeru nujnih nalog neposredno nadrejeni pocitek prekine in moras nazaj v sluzbo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Najlazje je mislit...

DElovnik s epo zakonu lahko odredi najvec za 13 ur. Od tam naprej so nadure. Po koncu dela moras imeti 11 ur pocitka. Ampak ti v primeru nujnih nalog neposredno nadrejeni pocitek prekine in moras nazaj v sluzbo.
ok, pa 13 ur. Glede na to da "mislim", se nisem veliko zmotil. ;) Za pol leta sigurno ne.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
1.
Da bi ti dal točen odgovor sem poklical bivšega partnerja s katerim sva skupaj delala v patrulji. Pooblaščen je 11 let in je sedaj višji policist - vodja policijskega okoliša. Ker se mu da delat in je ostalih premalo, dela večinoma v patrulji.

Običajno dobi okoli 1500 EUR + prevoz. Ker se vozi iz novega mesta, dobi za prevoz še cca 200 EUR.

Poleg rednih nalog je tudi pripadnik posebne enote policije. KAdar je sklican PPE dobi na vsako opravljeno uro, še dodatek za posebno nevarne naloge.

Torej če dela še v PPE se mu plača dvigne.

Vse navedene cifre so neto. Ne bom napisal koliko je dobil sedaj decembra, ker bi pač vsi vedeli o kom govorim, je pa povedal da je na račun covid dodatka ter PPE dodatkov za november (protest 5.11. npr) dobil izplacilo 2400 EUR + prevoz

2.
Žal se zadnji dve leti sindikata spet ne razumeta najbolje. Del akterjev osebno poznam, zato se temu niti ne čudim. Moje mnenje je, da so se v stavko spustili zaradi vpletenosti v rušenje vlade s ciljem pritiska na hojsa oz pritiskov KUL na SMC, ces poglej kaj Hojs dela s policijo.

Za isto stvar bi lahko stavkali že eno leto nazaj, ko je to predlagal drugi sindikat pa niso želeli.

Hvala. Oseba, ki ima 1500 eur neto spada med 20% najbolje placanih zaposlenih v Sloveniji (vir: SURS). Relativno gledano kar fajn.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.416
113
zihr slika visi v pisarni kakšnega starega mačka, ki je začel kariero še v Milici.

Zame so te slike kot del dekoracije. Tudi v kakšni delavnici visi tito. Pa skor tok paše tja kot koledar z nagimi babami.
Sam mal, sam mal...
...a jaz to prav razumem, da ti primerjaš zasebno delavnico s policijsko postajo?
:nigladek: :nigladek:
Swašta.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Pisarna policaja je tudi njegova "delavnica", a ni? in slika ne visi v hodniku policijske postaje, ki je skupni prostor, ampak v pisarni.

sicer pa kolikor vem, ni nobene prepovedi o uporabi takih slik? al kej ne vem?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Pisarna policaja je tudi njegova "delavnica", a ni? in slika ne visi v hodniku policijske postaje, ki je skupni prostor, ampak v pisarni.

sicer pa kolikor vem, ni nobene prepovedi o uporabi takih slik? al kej ne vem?

pol bi lahko en posebnež tud dolfetovo sliko obesil in te tud ne bi motilo?
sam prašam, prjatla zanima...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.416
113
msenjur
Pisarna policaja je prostor v lasti/najemu države Slovenije in stroške tega prostora plačujemo davkoplačevalci.
.
Kaj potem nekdo lahko obesi tudi sliko Hitlerja, Stalina ali pa generala Rupnika itd...
Glede na, v tej državi (še vedno), nerazčiščen odnos do "pol-pretekle" zgodovine, skrajno neprimerno za javnega uslužbenca, razdvajajoče, konfliktno... ...predstavljaj si, da pride k njemu v obarvano oseba, ki so ji komunisti med/po WWII pobili npr. (stare)starše?
Misliš, da bo po koncu postopka ta oseba imela občutek, da je bila pošteno obravnavana?
In se bodo "zamere" vlekle še eno generacijo - brez konca (tudi) po zaslugi takih bedakov, ki ne morejo brez Titovih slik.
Bo zdaj šlo?
(risati se mi ti res ne ljubi)
.
P. S.
Doma ali v svoji(!) delavnici pa si zaradi mene lahko postavi tudi life-size Titov kip iz čistega zlata.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
msenjur
Pisarna policaja je prostor v lasti/najemu države Slovenije in stroške tega prostora plačujemo davkoplačevalci.
.
Kaj potem nekdo lahko obesi tudi sliko Hitlerja, Stalina ali pa generala Rupnika itd...
Glede na, v tej državi (še vedno), nerazčiščen odnos do "pol-pretekle" zgodovine, skrajno neprimerno za javnega uslužbenca, razdvajajoče, konfliktno... ...predstavljaj si, da pride k njemu v obarvano oseba, ki so ji komunisti med/po WWII pobili npr. (stare)starše?
Misliš, da bo po koncu postopka ta oseba imela občutek, da je bil pošteno obravnavan?
In se bodo "zamere" vlekle še eno generacijo - brez konca (tudi) po zaslugi takih bedakov, ki ne morejo brez Titovih slik.
Bo zdaj šlo?
(risati se mi ti res ne ljubi)
.
P. S.
Doma ali v svoji(!) delavnici pa si zaradi mene lahko postavi tudi life-size Titov kip iz čistega zlata.
A neodpiranje kuvert je primerno? Za PV-ja, ki ga pri drugih moti Titejeva slika na steni?