Plačane nadure - da ali ne

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
.ksz.

Na plačah kot poslovna skrivnost - ZGD-1 določa, da je poslovna skrivnost samo tisto, kar utegne povzročiti škodo firmi.

Nekak stvar pade na tej škodi...
tongue-1.gif

Ker se dokaj natančno ve, koliko plače dobi Kordež, da o neki čistilki, skladiščniku, vodji oddelka,... niti ne govorimo.

Skratka - lari fari, ki v praksi nikjer ni iztožljiv in zato je tako določilo brez veze.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Nadure so tam, kjer ni norme (in ne gre na projekt) precej dvorezen meč. Po eni strani si jih delvec zasluži, po drugi pa le takrat, ko veš, da je svojih 8 ur res maximalno oddelal drugače prideš do položaja, ko nekdo za plačo 8 ur lenari, otem pa v 4 nadurah oddela, kar je med šihtom prelenaril.
Je res, samo v tem času imaš že skoraj povsod nadzor. Tistim, ki pa v pisarnah ne zmorejo v delovnem času podelat vsega in se vse zavleče v 10 ur dnevno ob neplačanih nadurah, pa priporočam, da malo manj uporabljajo spletne forume in bodo tudi v 8 urah podelali.
evil.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
DonKorleon ti pa hitro idi i se uci da bos kaj znal da ne bos kelnarcek celo zivljenje

v glavnem: nadure so zajebana situacija... je pa na vodstvu (sefu) da
a) postavi tako normo da jo delavec v 8. urah komot izpolni
Ne delavec komot, ampak dober delavec ravno še izpolni, ne da bi moral za to crknit ... SKratka, dober delavec + dpber tempo = normalna norma.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Pri meni je pa drugače. Nadure delam samo v primeru krizne situacije ali izrednega dogodka izven delovnega časa. Plačane dobim vse, sicer slabo, a vendarle. Kako to?

Ur ne napihujem. Če delam recimo 6 ur in 20 min, pišem 6 nadur. Jebeš unih 20 min, morda sem toliko časa vmes pil kavico. Dobro pa tudi vejo, da če mi jih 1x ne bojo plačali, bom imel v času naslednje krize neodložljiv zasebni opravek. Pa naj dela kdor hoče.

Nekakšen fer-fer odnos...
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
nisi razumel na kaj sem ciljal tole me je zmotilo:

cele dneve visite na netu, potem se pa čudite da nimate plačanih nadur? edino pravilno. oz še od plače bi vam mogli trgat če visite na netu, namesto da bi delal tisto za kar ste PLAČANI


on naj se raje zase pobriga... in naj ne pametuje o stvareh o katerih nima pojma... ce kaj sovrazim je to fousija...

dragi moj, ne pametuj če nimaš pojma. v službo se hodi da se dela za kar te plačujejo. če pa cele dneve visijo na netu ( dokaz je alter) in potem jamrajo da nimajo plačanih nadur, so si sami krivi. če bi bil jaz njihov šef, bi jih vrgu iz služb. simple

in če že govoriš o mojem "kelnarstvu" ti pa samo to povem. če bi jaz delal cel mesc za kar nimam časa ( fax in ostale zadeve), bi dobil krepko več € kot pa tile ki jamrajo o naplačanih nadurah. tako da samo pšt
zmaga.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
DonKorleon ti pa hitro idi i se uci da bos kaj znal da ne bos kelnarcek celo zivljenje
Saj me nič ne briga kaj imata med sabo , ampak ta s kelnarčkom je pa podla. Pač tip nima faksa in hvala Bogu ,da ga vsi NIMAMO , kaj bi pa vi diplomiranci počeli če bi vsi imeli fakse.
Morda bi pa potem vi morali z diplomo okrog pladenj prenašat in poslušat pripombe naduvanih gostov, kareri bi bili jako pametni kako imate še 500€ plače preveč

pusti ga, alkoholik misli da se sramujem tega da delam v strežbi, ker neve kje in za koga delam. drugače sem pa na polovici visoke poslovne šole, smer bančništvo in poslovne finance. veze se pa tudi kopičijo
wink-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
.ksz.

Na plačah kot poslovna skrivnost - ZGD-1 določa, da je poslovna skrivnost samo tisto, kar utegne povzročiti škodo firmi.

Nekak stvar pade na tej škodi...
tongue-1.gif

Ker se dokaj natančno ve, koliko plače dobi Kordež, da o neki čistilki, skladiščniku, vodji oddelka,... niti ne govorimo.

Skratka - lari fari, ki v praksi nikjer ni iztožljiv in zato je tako določilo brez veze.

(pojem poslovne skrivnosti)

(1) Za poslovno skrivnost se štejejo podatki, za katere tako določi družba s pisnim sklepom. S tem sklepom morajo biti seznanjeni družbeniki, delavci, člani organov družbe in druge osebe, ki morajo varovati poslovno skrivnost.
(2) Ne glede na to ali so določeni s sklepi iz prejšnjega odstavka, se za poslovno skrivnost štejejo tudi podatki, za katere je očitno, da bi nastala občutna škoda, če bi zanje izvedela nepooblaščena oseba. Družbeniki, delavci, člani organov družbe in druge osebe so odgovorni za izdajo poslovne skrivnosti, če so vedeli ali bi morali vedeti za tako naravo podatkov.
(3) Za poslovno skrivnost se ne morejo določiti podatki, ki so po zakonu javni ali podatki o kršitvi zakona ali dobrih poslovnih običajev.


Verjetno si ti malo narobe prebrala ta člen ali pa si ga kot ponavadi predstavljaš napačno.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Glede na to, da spim par ur na dan, je razlog zelo banalen - da ne napišem trotel tis ziher.

Pač napaka, ki se ti "kar zgodi", ko si pač utrujen.

(ja, ne boš verjel - narobe sem se izrazila, priznam in se globoko kesam).



In zdaj - trotel tis ziher:



Družba res lahko določi, da je informacija o tem, kakšna je barva skret papirja v WCju v njihovem skladišču, poslovna skrivnost (prvi odstavek 39. člena ZGD-1 - torej člena, ki si ga citiral). Nihče ji tega ne prepoveduje.



Druga stvar pa je, kakšen tepec si, da se tako bebavih določil v pogodbah držiš.



Gadna fora je namreč v tem, da mora družba - v primeru kršitve takega noro pomembnega določila - na sodišču DOKAZATI, da je točno zato, ker je nekdo skokodajsal, s kakšno barvo skret papirja si v službi briše rit, utrpela škodo. Torej mora dokazati, da je izgubila npr. 100k evro izključno in samo zato, ker je nekdo bleknil barvo skret papirja.



Kar pa - da se vrnemo v realni svet plač in njihove višine - v resnici ne more.



BTW - Toplo ti svetujem ignore. Da te ne bo kap, ker se ne mislim klanjati folku, ki nima pojma, da se ne splača "kar v tri dni" jagat po sodiščih, ker je pač nekdo povozil neko brezvezno pogodbeno določilo, ki vsebinsko nikomur niti ne koristi niti ne škodi - razen seveda, če nisi advokat.
zmaga.gif
:
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Še enkrat -

SE OPRAVIČUJEM, KER SEM SE RES NAROBE IZRAZILA.
Tekst, ki si ga repliciral, je v prvem stavku napačen (se še zdaj sprašujem, kako mi je ratalo to napisati, ampak očitno mi je), vse ostalo pa drži.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Še enkrat -

SE OPRAVIČUJEM, KER SEM SE RES NAROBE IZRAZILA.
Tekst, ki si ga repliciral, je v prvem stavku napačen (se še zdaj sprašujem, kako mi je ratalo to napisati, ampak očitno mi je), vse ostalo pa drži.

Seveda je tekst, ki sem ga repliciral napačen. In ja... napačen je v prvem stavku.
A tukaj se opazi tvoj EQ... ne, da bi sprejela popravek ampak moraš napisat dva post-a in kar nekaj v BW nakladat.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Gadna fora je namreč v tem, da mora družba - v primeru kršitve takega noro pomembnega določila - na sodišču DOKAZATI, da je točno zato, ker je nekdo skokodajsal, s kakšno barvo skret papirja si v službi briše rit, utrpela škodo. Torej mora dokazati, da je izgubila npr. 100k evro izključno in samo zato, ker je nekdo bleknil barvo skret papirja.

Kar pa - da se vrnemo v realni svet plač in njihove višine - v resnici ne more.
Načeloma da, ampak: za enako delo so lahko ljudje različno plačani, pač glede na toliko, koliko si je kdo izpogajal. In če sedaj tisti z najvišjo plačo med njimi to izčveka ostalim, bo firma zelo verjetno morala ostalim popravit plačo - in če jo bo morala, ji je tisto čvekalo povzročilo škodo. Čisto dokazljivo škodo.
Tako da se mi to, da se lastne plače ne smo razlagat okoli, v določenih okoliščinah zdi povsem primerna zahteva.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če firma ostalim popravlja plačo, jo popravlja zato, ker se je tako odločila (plača je v pogodbi, pogodba je pa akt, ki ga dve ali več strani PROSTOVOLJNO sklepa). Beri - kako lahko zahteva poravnavo škode, če se je pa z dvigom plače sama prostovoljno strinjala, saj je to podpisala?



Delujete mi kot druščina pri Marjanu Jermanu (brezvezno pravdanje okoli oslove sence, ki se je razpasla med japiji, podobno kot brezvezne konkurenčne klavzule, od katerega profitirajo izključno in samo advokati).
 
Nazadnje urejeno:

DevilFace

Pripravnik
11. dec 2007
32
0
6
Kot si že napisala - ljudje na višjih položajih ne dobimo izplačanih nadur - še več - paneks h pogodbi pravi, da moramo narediti 10 nadur free v mesecu, torej na leto 120 nadur - neplačanih, nekoriščenih, ampak samo zato, da smo dober vzgled nam podrejenim.

Vsi ostali nadur ne dobijo izplačanih, tmeveč jih lahko koristijo 1:1.

DF
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
A se da kam it, pa malo povedat kaj delaš, pa dobit kak nasvet kako in kaj bi moralo biti? Meni se izteče enoletna pogodba, pa bi rad malo preveril, koliko je dejansko možno zahtevati pravic in ugodnosti glede na to kar delam, da bi naslednjo pogodbo (če je treba) ustrezno izboljšali
smile-1.gif


Recimo nadur nimam plačanih, pa je bilo treba v začetku dejansko delati precej več, sedaj pa lahko opravim vse v 8ih urah...

Osebno bi mi nadure res koristile najbolj, če bi lahko jih nabral in potem pokoristil v šusu, recimo delam pred zimo več, da potem grem za kak teden komot na smučišče... Kaj je tu še ovira, če se delo da zorganizirati tako, da to koriščenje ne vpliva nanj? Plačane nadure me drugače niti ne zanimajo, razen če bi nastale v zvezi s kakim novim projektom, ampak takrat je obljubljena tudi nagrada....
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Saj najbrž vidiš, da je ful različno. Stvar je odvisna od razmer na trgu, koliko si se že izkazal, kako velik naval je na tvoje delovno mesto in koliko imaš jajc.

Vsekakor pa mora človek danes stalno spremljati razmere (v bistvu imeti ves čas v glavi rezervni scenarij). Zase npr. vem, kaj in kako bi delala, če jutri dobim odpoved. In koliko lahko dobim tu in koliko bi dobila drugje. Četudi trenutno v bistvu sploh ne iščem službe (res pa je, da tudi ne grem mimo kupa denarja, če mi že slučajno leži na cesti
grin1.gif
).

Pravniki ti lahko pomagajo samo glede cak - v smislu, da delodajalec nakokodajsa kup nekih določil, katero od teh določil te dejansko omejuje, katero je pa bull shit. Da se potem pogajaš pri tistih, za katere se splača pogajati, "s solzami v očeh" pa komaj popustiš pri onih, za katere ves čas veš, da so itak slamnata.
grin1.gif


Zato pa jaz veliko hodim z določenim folkom po kavah.
grims-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Če firma ostalim popravlja plačo, jo popravlja zato, ker se je tako odločila (plača je v pogodbi, pogodba je pa akt, ki ga dve ali več strani PROSTOVOLJNO sklepa). Beri - kako lahko zahteva poravnavo škode, če se je pa z dvigom plače sama prostovoljno strinjala, saj je to podpisala?
Firma v končni fazi ostakim popravi plačo zato, ker drugače nehajo delati (oziroma delajo namerno slabše ipd), novi pa tudi zahtevajo plačo, za kakršno se je zvedelo, da jo imajo nekateri za enako delo.
Sem imel kaj takega že priložnost spremljat ... In če tisti prvi ne bi gobcal, do vsega teženja ne bi niti prišlo ...
Ko duh enkrat uide iz svetilke, ga je težko pospraviti nazaj.