Plača v javnem sektorju

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
He he, poznam.. Imam po kolega,ki je učitelj na OŠ in ne jamra. Ded si je dobro zoorganiziral, in nima problemov, res je tudi da rad opravlja to delo. Precej je doma, seveda...tako se še potem mal norca dela, iz nas ko nismo doma. Pač kolegialno drkanje. Je pa tudi kr oster do sodelavcev in jim da janso vedet da tako kot sedaj eni delajo ne gre naprej. Zato nima dosti prijateljev v šolskih vrstah
wink-1.gif
. Je rekel, da čekateri učiteljici prtisne, da moraj kaj dodatno naredit in ostat do 13:00 na šoli, so veliki problemi in grdi pogledi.

priden.gif


tak je to

p.s.
pa na vrtec ne pozabimo, kaj vse izvem, da se tam dogaja...noro.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.836
9.535
113
vrtec je vseeno druga zgodba, bodi enkrat kindra 5 otrokom (ne 16im) 3 ure skupaj. Vrtec je trdo delo, plus večja odgovornost.. bog nedi da si kateri sonček kaj naredi. Takoj križ pa vse prbit gor.

Je pa grda resnica da je v vrtcih vsaj 30 ološa, v rangu frizerska srednja šola and company.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
418
83
Gremo še mal debatirat, kolk imajo pravniki prevelike plače.
Kaj delajo oni?? Da tolko zaslužijo.
To, da imajo trije pravniki o dveh zadevak štiri mnenja. Al kako že.... ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če so "privatniki", je to stvar ponudbe, povpraševanja in dobrega dela.

Drugače pa sodniki in strokovni sodelavci, kolikor mi je znano, nimajo nekih hudih plač.

Je pa ta profil potrebno primerjati z zdravniki...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
Si na napačni poti - nisem zaposlen na šoli, pa tudi v JS / JU ne.

In ne - ni problem "popraviti" te priprave - problem je čemu jih je treba in koliko to stane (mene, tebe - pa tudi učitelja, ki za BV prepisuje).

Ampak ja - kar dajte, udrihajte po delavcih (kar velika večina v JS tudi so) - ta glavne krivce pa pustite da harajo naprej.

@Snečer - mah - sem se "zatipkal" - športna vzgoja. Kdaj smo "izgubili" telesno vzgojo pa ne vem - mene so svoj čas še telesno vzgajali.
tongue-1.gif


@Ytbnd - gasilci pač v naštevanju - in ja brez prostovoljnih bi zmrznil ali bi nas odplaknilo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
418
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če so "privatniki", je to stvar ponudbe, povpraševanja in dobrega dela.

Drugače pa sodniki in strokovni sodelavci, kolikor mi je znano, nimajo nekih hudih plač.

Je pa ta profil potrebno primerjati z zdravniki...
nikakor z zdravniki ni primerjave!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nimajo hude plače??? A to je potem 700€??? Pa še nobene odgovornosti!!! V primerjavi z po tvoje nesposobnimi učitelji!!!
Snecko... preveč kritiziraš vse okol sebe (razen sebe in svojih). Prej sem namerno omenil "mešalce megle" pa si odgovoril, da jih je težko najdit. (nekaj v tem smislu). Najlažje je kritizirat takšne, ki so izpostavljeni....
Ja, ti jih bom jaz naštel. Za vsakim slabim delavcem ali dobrim delavcem stoji šef. In ta šef je zelo dobro plačan, da zadeva (posel) laufa, kot mora. Evo, en profil "mešalcev" sem ti že napisal. Ampak teh je kar nekaj, če se povzpenjamo od najmanjših do višjih.
Pa da ne bo pomote. Ne mislim na vse.... je jih pa kar preveč
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nisem namigoval, da si učitelj ali kaj podobnega. Mogoče je tako zvenelo...

Ne vem zakaj so si izmislili, da je potrebno preimenovat predemte, če mene vprašaš, povsem idiotsko. Koliko bo stalo? Odvisno, komu je to v interesu. Verjetno se je nekomu spet lonček izpraznil, pa je treba malo podstavit... Vsekakor BV.

Da se pa po delavcih (učiteljih) udriha, pa so si povsem sami krivi. Če bi oddelali svoje in ne pizdili za vsako malenkost, potem se tudi nebi nobeden razburjal. Tisti, ki dejansko škodujejo našemu proračunu, so lepo v ozdaju in so tiho. Tile naši učitelji pa takoj v prvo bojno linijo... Pol se pa čudijo...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
418
83
Dejansko je tako, ko se komu plača zamaje, hitro drug prifil porine v javnost. Mi pa kot ovce debatiramo.
Ja, tisti, ki dejansko škodijo proračunu, se nam pa smejijo
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.750
2.553
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Tile naši učitelji pa takoj v prvo bojno linijo...

So tudi ustrezno nagrajeni. 1200-1400€ mogoče še kaj več, vse skupaj za 20ur dela.

Zdej bo pa en bebček čist enga začetnika katerih je mogoče 10% privlekel, da dobi komaj 900€.
hysterical-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.887
2.346
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Je pa grda resnica da je v vrtcih vsaj 30 ološa, v rangu frizerska srednja šola and company.

in to še ni vse, vse so "visoko" kvalificirane, kar pomeni vsaj 6.stopnja izobrazbe. In pazi to, v enem letu narediš tak "študij", na podlagi xy SŠ.
Pa ne da sem jim fauš za to delo. Delo je jebeno.
Sistem je nastvaljen tako, da rabiš "izobrazbo", ki je v resnici sploh ne rabiš. To pomeni, da zlezeš malo više po plačni lestvici.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz nimam probelma z učitljem, ki mi reče: "Glej, ne delam dosti, delo ni težko, imam full fraj, pa plača je OK!" Vredi, pošteno.
Ne pa mi cvilit, da delajo kot črnci, so dneve in noči v službi (eni celo v soboto ponoči priprave delajo - yeah right), nad njimi izvjajao psihološki teror, odgovornot večja od predsednika, plača pa nižja od čistilke... Take bi pa poslal malo v kakšno fabriko, da najprej okusijo delo in vidijo, kdo in kako plačuje njihovo zajebavanje in kofetkanje.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
ksz
peezda , tu ste pa res sami sfrustriranci
zakaj pa potem ne greste za učitelje , če je vse tako simpl pa calunga je tudi über oh in ah

( nisem učitelj, noben v moji bižini ni )
pa policaji so za en qrc, pa vojsko ukini, ker je itak brezvezna pa preve plače imajo oboji, medicinsi so itak podn , sam peezdijo calunge pa so oh in ah super.
pa za srednjo ali poklicno šolo itak imajo 2 x preveč vsi

res pravi kreeeteeni
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Sindikati zmeraj jokcajo o plačah tistih najnižjih v javnem sektorju,hkrati pa mižijo o tistih plačah 2 jurja plus !!! Naj si razdelijo plače pa bo za vse dovolj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Dokler bodo folk tako nategval bodo tudi revčki sami javni uslužbenci z minimalno !! Ko bodo pa dojeli,da imajo denarja dovolj,samo razdeljen ni pravično,potem bodo pa sami dobili več !!!

Drugač pa tudi v trgovinah delajo trgovke za 600 in 250 urami !!!! Kolko je to redna plača ??
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.567
1.370
113
Iskajoč brata
DSP-ja je itak preveč.

Na osnovni šoli DPS izvaja defektologinja in je za to plačana. V primeru majhne šole, malo DSP-ja, prihaja na šolo defektologinja iz najbližje šole s posebnimi potrebami.

Sedaj pa želijo določeno število ur DSP-ja poturit učiteljem razrednega pouka. Jezijo se predvsem, ker bi za enako delo, kot ga izvajajo defektologi in so za to plačani, oni pa ne bi bili.

Poznam pa kar ene par učiteljev, ki bi z veseljem oddelali 8 urni delavnik in potem odklopili glavo.

Je pa sistem postal čist zavožen. Namesto, da bi bilo strah učencev, je v času govorilnih ur strah učitelja.

Pa še zadnja stvar, ki je že bila omenjena. Razlike med plačami učiteljev (brez dodatkov na delovno dobo) so ogromne. Stari učitelji, ki so si nabrali napredovanj imajo po 60, 70% višje plače kot učitelj, ki je začel takrat, ko so zamrznili in rezali plače.

Plača učitelja, z nekaj leti delovno dobe je blizu 900€

LP
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.750
2.553
113
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
Plača učitelja, z nekaj leti delovno dobe je blizu 900€

Ti to normiraj na 20ur na teden, torej 1800€., če bi cel mesec delal
cheer.gif


c/p pa res niso priprave na nevem kaj.... no!

 
Nazadnje urejeno:

kajn

Guru
5. okt 2007
2.567
1.370
113
Iskajoč brata
Pa se niso sam priprave,....

kot sem zmeraj rekel:

Sosedova trava je vedno bolj zelena...

Vsi vidimo samo pluse v drugih službah.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Kaj pa vsi razni paraziti upravnih enot in podobnih ustanov???Imamo namanj 300 obcin prevec....
A se vam zdi prav npr da ena vzgojitelhica z 10 otroci dobi manj ali isto kot ena ki dela na salterju na upravni enoti in cel dan cac*a pi*ko????
Ni vso javno upravo za metat v isti kos....