Plača v javnem sektorju

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.468
113
še v SLO - ampak komaj
Tako je - ves JS odpraviti ...
rolleyes-1.gif


Pa dajte ostanite realni - brez določenga dela JS tudi nam v realnem sektorju ne bo šlo. In namesto, da vžigate po tistih, ki v JS dejansko še kaj delajo (policisti, gasilci, večji del zdravstva, ... in nenazdanje tudi učitelji) rajši pridite s kakšnim konstruktivnim predlogom, kako zmanjšati tisto gromozanksom vodno glavo, ki dejansko požira naš denar.

Pa da ne bo nesporazuma - Štruklja in njegovih nerealnih zahtev ne prenesem. Ampak po drugi strani tudi ne prenesem pluvanja po določenih, popravek - vseh, poklicih in delavcih, ki svoje delo tudi opravijo.

In ja - tudi nekateri učitelji imajo, glede na svoj prispevek, previsoko plačo - ni p atreba vseh v isti koš metati.

Za konec - včasih bi moral tudi strojnikom napisati kaj mu za katero delo pripada - predvsem zato, da bi svoje delo sploh opravili.
tongue-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.750
2.552
113
Lahko kar s prvim začneš....

Citat:
2 leti je od kar sem končal strojni faks, zamenjal 5 služb, ena bolj bedna od druge. Za 100 evrov višjo plačo moraš delat 100% več. Kolektor,Hidria,Cimos,Iskre, to je vse 1000-1100 bruto, se pravi dobiš to po tem ko si končal pripravništvo po 2 letih, takrat dobivaš 70% une bede. To je plača poštarja še gasilec dobi 150 dodatkov in te prehiti. Napreduješ 10 evrov bruto na leto.
Če hočeš kaj večjo plačo imaš neka srednja podjetja v Ljubljani kjer pa delaš od 7 od 5ih za 1300-1400 bruto in če zreduciraš na 8 ur si spet na poštarski plači. Delal, videl, šel stran.

Kar mi je pa res zavrelo kri, je bil moj zadnji delodajalec, en zasebnik, obljubljal mi je 1600 bruto in pričakoval od mene vse. Dobro, sem si rekel bom malo mgu zdržat, in se je začelo. Prvi teden me je vse naučil uporabljat in se konstanto ostajal v službi vse do 10 ure zvečer. Pol se je začelo, je prišeldo mene ob 14 uri in mi rekel, da je treba poslat do srede narejene kose naj se spravim delat za stroj, kot delavec, seveda. Tako je blo stalno, zjuraj modeliranje in pol delat tam za strojem na njegovo normo do 8 ih zvečer. Se pravi bit v službi od 6ih do 20ih. Zdržal en mesec in pol in skoraj padu skupaj, niti do toplega obroka nisem mogu prit.

Kar me pa tako močno razjezi da vsak v moji družini zasluži več kot inženir, ampak res vsi. Moj oče policaj, 1200 bruto+ 100 dodatki (malica in prevoz nista všteta), stric gasilec isto, mama dela v administraciji bolnišnice, bratranec računalničar na zavarovalnici, bratranec ekonomist na Banki Koper, sestra administratorka v Luki Koper, vsi, ampak res vsi služijo več kot jaz in to z 10x manj dela. Pogledam v mojo ulico, sosed zdravnik ima bazen, soseda učiteljica tudi lepo hiško, drugi soseda je neka ekonomistka na skladu.

Zakaj sploh pišem tu na forumu ne vem, zadnje čase me prav stiska depresija, včasih se prav zjokam kako se bil lahko tako neumen da sem se vpisal na strojništvo. Ne vem sploh kaj naredit, evo zdej kelnarim prek napotnice od mojega mlajšega bratrance ki je zdej na faksu in evo, 4,8 evra bruto na uro, nikjer v strojništvu ne moreš dobit tako dobre plače za tako malo dela.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.468
113
še v SLO - ampak komaj
Kolko časa je tvoja mati že izven pogona? Ker so namreč v zadnjih letih kar nekaj spreminjali in je bilo samo iz tega naslova že potrebno marsikaj prepisati (čista zguba časa).
Pa ne enačit predmetnega z razrednim. Pri predmetnem si lahko (če si koliko toliko spreten) narediš bazo priprav, pri razrednem pa zaradi biserne ideje integriranega pouka ne moreš tako "poenostaviti".

Aja - za super potezo pri poimenovanju predmetov lansko leto si slišal? Spet brezvezno prepisovanje.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.349
151
63
37
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Glede tega da ni denarja:
Država naj bi po nekaterih podatkih (babačula, baba kazala, naj nekdo z googla) podelila koncesijo za posek v državnih gozodovih posameznim podjetjem za ceno v manj kot 10 evrov m3 lesa.
Posek lesa in izvlek stane recimo od 20-25 evrov/m3. in je cena do tovornjaka okoli 30-35 evrov. neka povprečna Odkupna cena lesa pa je recimo okoli 70 evrov....
Se pravi država pobere četrtino pogače ki bi ji sicer pripadala. in potem se tolčejo po prsih da delajo v stilu dobrega gospodarja.
Evo, to ti je legalna kraja! Počakaj še malo, kmalu bodo podeljevali nove koncesije. Bojo še malo cene zbili.
smirk-1.gif
Toliko o naših naravnih "bogastvih".
Aja in če greš kot podizvajalec delat za koncesionarja ti nikoli in nikdar za posek in spravilo ne bo plačal 20-25eur.
Ti zagotovo vec ves o tem,ne vem pa ce medijska oseba Vodisek res želi priti v zelje tem koncesionarjem. Vsaj tako sem slisal. (Poleg ostalih zadev ki so javne okoli njega).
A se res sedaj les čipira? Baje so tudi tukaj že mahinacije ( lopovi vedno vec vejo kot proizvajalci alarmov).
Tudi sam sem že pred časom slišal govorice o tem. Ampak dvomim, da mu bo uspelo. Čeprav v Slovenijastanu je vse mogoče, tko da kar počakajmo na 2016.
smirk-1.gif

Glede čipiranja ne vem. Vidim pa, da imajo GG-ji po skladovnicah kvalitetnejši let ožigosan.

Mal sva zabredla.
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Kolko časa je tvoja mati že izven pogona? Ker so namreč v zadnjih letih kar nekaj spreminjali in je bilo samo iz tega naslova že potrebno marsikaj prepisati (čista zguba časa).
Pa ne enačit predmetnega z razrednim. Pri predmetnem si lahko (če si koliko toliko spreten) narediš bazo priprav, pri razrednem pa zaradi biserne ideje integriranega pouka ne moreš tako "poenostaviti".

Aja - za super potezo pri poimenovanju predmetov lansko leto si slišal? Spet brezvezno prepisovanje.

Že kar nekaj let je izven, 6,7 nekje po moji oceni. Bila pa je predmetni.

Nisem slišal za poimenovanje predmetov, kako je sedaj?
Imela je sicer KE in BI
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
418
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Kolko časa je tvoja mati že izven pogona? Ker so namreč v zadnjih letih kar nekaj spreminjali in je bilo samo iz tega naslova že potrebno marsikaj prepisati (čista zguba časa).
Pa ne enačit predmetnega z razrednim. Pri predmetnem si lahko (če si koliko toliko spreten) narediš bazo priprav, pri razrednem pa zaradi biserne ideje integriranega pouka ne moreš tako "poenostaviti".

Aja - za super potezo pri poimenovanju predmetov lansko leto si slišal? Spet brezvezno prepisovanje.

Že kar nekaj let je izven, 6,7 nekje po moji oceni. Bila pa je predmetni.

Nisem slišal za poimenovanje predmetov, kako je sedaj?
Imela je sicer KE in BI
Marsikaj se je spremenilo v šestih, sedmih letih. Zakaj si pa pisal mami priprave, ko pa zdaj trdiš, da to ni prav in da lahko kar nekaj malo popraviš oz. prepišeš???
Snecer, v drugih temah pa razpravljaš, da so učitelji bogi, ker starši pri najmanjši napaki mulca priletijo z odvetniki na šolo.
In škoda je razpravljat o tem. Razpravljate o učiteljih, medicinkah...itd. A ne bi razpravljali o direktorjih, vodjih, "mešalcih megle" v JS??? Te so problem in lenuhi.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V 2015 je še vse isto - učitelji delajo 65% za nadpovprečno plačo. End of story
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zato ker me je prosila, ker sem bolje obvladal PC in word in je bila zadeva hitro urejena.
Jaz sem samo pisal, tako kot je bilo naročeno, nisem pa sestavljal, itak.

V tem ne vidim prav nobenega problema ali?

--------------------

Ja, učitelji so zaradi razpada sistem tudi bogi, ker ata igra popoldne tenis, namesto, da bi z mulcem malo preveril, če sploh zna poštevanko.

Ko pa prileti slaba ocena pa takoj v šolo, kak ga niso naučili oz. da so metode zanič.

Mati je imela največ težav prav z "učenimi" starši, vendar je lepo vodila evidenco in lasten dnevnik, tako da je bilo vse v kali zatrto.

Zaradi lenobe otrok so večinoma hodili v šolo reklamirati.

Sicer pa šusa zlepa ni dala, kaj šele popravca, da bi si pokvarila dopust (pa tudi učencu)
smile-1.gif


Je pa imela red in če niso znali, so imeli "dodaten" pouk po šoli, tudi za druge predmete... pa noben ni niti pisnil.

Kontrolke normalne, sem jih tudi jaz občasno "pripravljal" in videl, da niso nič posebnega ali polne zank.

-------------------

Po drugi strani pa težko rečem, da jo je to delo izgaralo, še najbolj jo je zgarala vožnja vsak dan v šolo...

Danes pa kaj imamo v šoli...

Mali razredi, vse se dela v rokavicah. Gnjavažo staršev, froci pa leni in brez spoštovanja do ustanove in učiteljev.

-------------------

Imaš pa prav, problem so mešalci megle, šolstvo in zdravstvo nujno rabimo in to se da urediti.

Tiste prave pijavke pa sploh ne vemo kje so in kaj delajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
V 2015 je še vse isto - učitelji delajo 65% za nadpovprečno plačo. End of story

Sploh kakšna likovna, telovadba (lol, zdaj imajo tam ocene), varstvo itd...

Izogibajo se na veliko, če je treba kakšno proslavo organizirati (v šoli itak) in bi takoj to imeli dodatno plačano kot projekt itd.
Saj mogoče tudi kaj dobijo al pa ne.

In to spet vse v že plačanem delovniku.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
samo tebe je pa ziher kakšna učitelčjica na šuh dala, da imaš toliko proti učiteljem
glede na to kakšni so starši in posledično otroci in kakšno odgovornost imajo učitelji, koliko jih sistem iebe, itd, nimajo niti približno previsoke plače
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lej ti butl ti pojma nimaš ne o šolstvu še manj o otrocih s posebnimi potrebami.

ker če bi imel nebi pisal bedarij. spet trollaš kot si pri ravnatelju.

daj, raje se utikaj v teme o belogradistih in partizanih. tam si bolj zabaven. tukaj si pač navaden troll.

Še na tole, čeprav je primitivno in neargumentirano.

Imamo dve zadevi:
ISP in DSP

DSP=dodatna strokovna pomoč za otroke s posebnimi potrebami
Tu ni debate in smo zaključili, tem je treba pomagati brez dileme in debate, denar ne sme biti težava

In tem pomagajo tudi za to posebej izučeni strokovni delavci, če je takšna potreba.

-------------------------

Neka povsem druga zgodba pa je "dopolnilni" pouk in ISP.

Dodatna individualn in skupinska pomoč.

Tu pa gre za deco, ki ji nič ne fali.

Citat:
Učenci z učnimi težavami so učenci, ki brez prilagoditev metod in oblik dela pri pouku težko dosegajo standarde znanja. Šole tem učencem prilagodijo metode in oblike dela pri pouku ter jim omogočijo vključitev v dopolnilni pouk in druge oblike individualne in skupinske pomoči.

Citat:
Elementi za sistemizacijo delovnih mest strokovnih delavcev – učiteljev za obvezni program so:

– ure pouka v skladu s predmetnikom,
– ure pouka, pri katerih se učenci delijo v učne skupine,
– ure pouka za izvajanje diferenciacije v 8. in 9. razredu, pri katerih hkrati poučujeta dva učitelja,
– ure pouka v 1. razredu, pri katerih sodeluje drugi strokovni delavec,
– ure vzgojno-izobraževalnega programa v bolnišničnih oddelkih,
– največ dve uri pouka tujega jezika za učenca, ki se je prešolal na šolo, kjer se poučuje drug tuji jezik.


Elementi za sistemizacijo delovnih mest strokovnih delavcev – učiteljev za razširjeni program so:

– ure dopolnilnega in dodatnega pouka – 1 ura tedensko na oddelek,
– program dela v podaljšanem bivanju,
– ure drugih oblik individualne in skupinske pomoči učencem – 0,5 ure tedensko na oddelek,
– 2 uri tedensko za otroški pevski zbor in največ 4 ure tedensko za mladinski pevski zbor,
– 3 ure interesnih dejavnosti s področja umetnosti ter tehnike in tehnologije tedensko za učence v drugem in tretjem vzgojno-izobraževalnem obdobju,
– 20 ur letno na oddelek 5. razreda za pripravo in izvedbo kolesarskega izpita,
– največ 2 uri jutranjega varstva za skupino učencev 1. razreda dnevno.

Element za sistemizacijo delovnega mesta učitelja za dodatno strokovno pomoč so ure dodatne strokovne pomoči na podlagi odločb o usmeritvi, ki so namenjene premagovanju primanjkljajev, ovir oziroma motenj. Če ima učitelj za dodatno strokovno pomoč sklenjeno delovno razmerje na osnovni šoli in izvaja delo na najmanj treh vzgojno-izobraževalnih zavodih, vključno z zavodom, kjer ima sklenjeno delovno razmerje, šola sistemizira delovno mesto mobilnega učitelja za dodatno strokovno pomoč.

Element za sistemizacijo delovnega mesta učitelja za učence Rome so ure dodatne strokovne pomoči, namenjene učencem Romom.

Citat:
Individualna in skupinska pomoč je namenjena učencem, pri katerih se pojavljajo splošne ali specifične učne težave. Praviloma jo potrebujejo učenci z zmernimi učnimi težavami. Pri neposrednem delu z učenci pedagoginja oceni učenčeve primanjkljaje in močna področja. Prav tako odkriva vzroke učnih težav, ustrezne načine pomoči, učne situacije in ustrezne prilagoditve, ki učencem omogočajo doseganje učne uspešnosti. Sodeluje s strokovnimi delavci šole, s katerimi izmenjuje izkušnje in znanja, kar pomeni ozaveščanje in spreminjanje učnega okolja za dvig učne uspešnosti. Prav tako sodeluje s starši, ki skupaj z otrokom soustvarjajo potek učenja in potek pomoči. Tudi učenec s težavami je soudeležen pri opredeljevanju težav in iskanju primernih rešitev. Za učence z učnimi težavami, ki nimajo individualiziranega programa, oblikujemo izvirne delovne projekte pomoči, v katerem vsi udeleženi v procesu učenja opredelimo učne težave in postopke pomoči, ki jih učenec potrebuje. Vodi, koordinira in izvaja tudi delavnice in tabore za nadarjene učence.

---------------------------

Tako je s tem.

In zaradi teh je sedaj "halo" pri učiteljih, ker so jih od korita odrezali.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
samo tebe je pa ziher kakšna učitelčjica na šuh dala, da imaš toliko proti učiteljem
glede na to kakšni so starši in posledično otroci in kakšno odgovornost imajo učitelji, koliko jih sistem iebe, itd, nimajo niti približno previsoke plače

Nope
evil.gif


Nimam nič proti njim, če se ne bunijo, ker jim nič ne fali. To je to.

Krona pa ne padla z glave, če v plačanem delovniku naredijo še kaj za deco...

Ja, zaradi dece so tam, ne pa primarno zaradi plače.

Višina plače pa je žal odvisna od stanja v državi, če bi Slovenija imela nafto, se o tem ne bi pogovarjali.

In kaj je zanimivo.

Da UČITELJI, ki so učeni tega ne razumejo
hysterical-1.gif


Kakšen folk torej uči našo deco, če ne razume od kod plača
sprasujem se.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.750
2.552
113
Z bankomata.


Se smo 5 let moral na pedagoško hodit, da lahko sedaj počivamo... za drugo nas pa briga.

Bankomat.jpg
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.468
113
še v SLO - ampak komaj
Likovna vzgoja = Likovna umetnost
Telovadba = Šport
Glasbena vzgoja = Glasbena umetnost

Ozadje naj bi bilo, da šola ni vzgojna inštitucija ampak "samo" poučuje - torej je treba predmete ustrezno preimenovati.
stupid-1.gif


Kaj pa za sabo potegne ni noben pomislil - novi učbeniki, novi matični list učencev, novi učni list, novi letni, mesečeni, tedenski načrti in pa seveda vse priprave ustrezno preimenovati.

In to - zakaj že?

No - in zaradi takih potez se uničuje denar in "ustvarja" delovna mesta.

Če že preimenovanje - potem se sprejme še podzakonski akt, ki določa, da se fizično preimenovanje v dokumentih izvede v roku 10 let - v tistih, kjer so pa otroci zaključili šolanje se pa spremeba ne izvrši.
Stroški? Pač sprememba zakona + podzakonski akt. Objava v uradnem listu. In tam pa kje kakšno preklinjanje, ker se je nekdo spozabil in iz navade napisal star izraz in pač mora popravti.

Ampak ne - ima se, može se - pa gremo na horuk vse na novo spisat.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Tako je - ves JS odpraviti ...
rolleyes-1.gif


Pa dajte ostanite realni - brez določenga dela JS tudi nam v realnem sektorju ne bo šlo. In namesto, da vžigate po tistih, ki v JS dejansko še kaj delajo (policisti, gasilci, večji del zdravstva, ... in nenazdanje tudi učitelji) rajši pridite s kakšnim konstruktivnim predlogom, kako zmanjšati tisto gromozanksom vodno glavo, ki dejansko požira naš denar.

Pa da ne bo nesporazuma - Štruklja in njegovih nerealnih zahtev ne prenesem. Ampak po drugi strani tudi ne prenesem pluvanja po določenih, popravek - vseh, poklicih in delavcih, ki svoje delo tudi opravijo.

In ja - tudi nekateri učitelji imajo, glede na svoj prispevek, previsoko plačo - ni p atreba vseh v isti koš metati.

Za konec - včasih bi moral tudi strojnikom napisati kaj mu za katero delo pripada - predvsem zato, da bi svoje delo sploh opravili.
tongue-1.gif
Glede gasilcev, iz proračuna so plačani samo profesionalni, ki jih je cca 900, ko se zgodi žled, poplave in podobno veš kdo je v akciji po cele dneve ? Lokalni PDG-ji.

Snecer
Citat:
Višina plače pa je žal odvisna od stanja v državi, če bi Slovenija imela nafto, se o tem ne bi pogovarjali.
Kot Venezuela, ane ? Ter prazne police v trgovinah.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Likovna vzgoja = Likovna umetnost
Telovadba = Šport
Glasbena vzgoja = Glasbena umetnost

Krasno.

A nismo "mi" meli Telesna vzgoja? (pozabil)
smile-1.gif
pa vedenje je bilo
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ni učitelja, ki bi oddelal potrebno mesečno kvoto ur. Ne OŠ, ne SŠ. Garantirano.
Ni učitelja, ki bi nadomestil vse proste dni, katere so doma. Ne OŠ, ne SŠ. Garantirano.
Ni učitelja, ki bi dejansko delal, kolikor lapajo (priprave, itd.). Ne OŠ, ne SŠ. Garantirano.
Ni učitelja, ki nebi zase mislil, da je največja jebena stranka na zemlji. Ne OŠ, ne SŠ. Garantirano.
Ni učitelja, ki nebi ob prejemu plačilne liste jamral, kako jim gre slabo. Ne OŠ, ne SŠ. Garantirano.

KOlega učitelja (on OŠ - fizika in matematika, ona SŠ - geografija, zgodovina gimnazija) se skregata 100% 2x na leto. Prvič, ker on ne more že 28.6. spizdit na morje in morata počakat na naslednji teden, drugič pa, ker mora ona zadnji teden avgusta nazaj iz morja, ker ima ziher kdo popravca. Pa to ni kreganje - to je mesarsko klanje!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.835
9.534
113
He he, poznam.. Imam po kolega,ki je učitelj na OŠ in ne jamra. Ded si je dobro zoorganiziral, in nima problemov, res je tudi da rad opravlja to delo. Precej je doma, seveda...tako se še potem mal norca dela, iz nas ko nismo doma. Pač kolegialno drkanje. Je pa tudi kr oster do sodelavcev in jim da janso vedet da tako kot sedaj eni delajo ne gre naprej. Zato nima dosti prijateljev v šolskih vrstah
wink-1.gif
. Je rekel, da čekateri učiteljici prtisne, da moraj kaj dodatno naredit in ostat do 13:00 na šoli, so veliki problemi in grdi pogledi.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

To si zdaj tak napisal, da mora en kolegij od 100 učiteljev to popravljat 12 ur na dan naslednjih 6 mesece.

Veš kako to gre?

1.) File -> Open -> Plan_dela_peti_razred_2014.docx
2.) Ctrl + F
3.) Klikneš zavihek "Replace"
4.) Pod Search vpišeš "Telovadba"
5.) Pod Replace with vpišeš "Šport"
5.) Klikneš Replace All
6.) Klikneš Save As
7.) Vpišeš Plan dela_peti_razred_2015_novo.docx
8.) Ponoviš vajo za ostale predmete
9.) Kolneš nad količino dela in ministra, ker si porabil 10 minut za brezveze
10.) Ravnatelju oddaš poročilo, da si delal na projektu 5 dni, vsaki dan 3.5 ure

Bogi...