Pitje iz plastenk...

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Po slabi minuti googlanja...

Citat:
Why is my BPA-Free product still labeled #7?

The numbers found on the bottom of plastic materials are used to help classify plastics for recycling purposes.

#7 is used to categorize all plastics that do not fall into any other plastic categories. Polycarbonate (a plastic containing BPA) is one type of plastic coded #7.

Many other plastics coded #7 are NOT polycarbonate and do NOT contain BPA.

An example of a safe plastic labeled #7is the copolyester material used in BPA-free plastics, such as Aladdin’s BPA- Free Clean & Pure Water Bottle. This copolyster material is safe and does not contain BPA, yet because there is no other category for this new plastic it is grouped in the “other,” #7 category.

Vir: http://www.aladdin-pmi.com/about-us/bpa-free

Razne teorije zarote glede BPA free in #7 so torej odveč...
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Kaj pa flaška od firme Flaška?

http://www.flaska.si/


Citat:
POSEBNO, INFORMIRANO STEKLO

Steklo vsebuje 71 % silicija, v katerega s posebno napravo (orgonski top) vtisnemo informacije, ki pozitivno vplivajo na vodo. Informacije se prenašajo prekokvantnega polja. S to tehnologijo se vaša voda bistveno izboljša (manjšagenotoksičnost vode, manjša površinska napetost vode, nižji redox potencial). Vodni klustri postanejo manjši in bolje organizirani, voda iz pipe po 5 minutah postane t.i. živa voda. Znanstveniki so ugotovili, da je po svoji strukturi podobna izvirski vodi in je tudi bistveno mehkejša.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Citat:
POSEBNO, INFORMIRANO STEKLO

Steklo vsebuje 71 % silicija, v katerega s posebno napravo (orgonski top) vtisnemo informacije, ki pozitivno vplivajo na vodo. Informacije se prenašajo prekokvantnega polja. S to tehnologijo se vaša voda bistveno izboljša (manjšagenotoksičnost vode, manjša površinska napetost vode, nižji redox potencial). Vodni klustri postanejo manjši in bolje organizirani, voda iz pipe po 5 minutah postane t.i. živa voda. Znanstveniki so ugotovili, da je po svoji strukturi podobna izvirski vodi in je tudi bistveno mehkejša.
To kar je odebeljeno je edini normalen podatek.
hysterical-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
tako nekako.... 'Kaj piše na dnu plastenke'
 

Priponke

  • 1283578-Plastenka-oznacbe.pdf
    274,5 KB · Ogledi: 486

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Dobila sem Aladinko za darilo pa sem jo uporabila samo parkrat, ker mi deluje kot neka bedna šminka in ne vidim nobene prednosti v tem, poleg tega mi je ogabno uporabljat eno flaško dolgo časa, sploh za neko stvar kot je voda. Za športanje uporabljam navadne plastenke - eno imam cca 2 tedna ... pred uporabo jo sperem, natočim vodo in to je to. Doma in v službi pijem vodo iz kozarca. Jaz ne bi komplicirala z nekimi high tech flaškami ... itak natočiš svežo vodo in jo spiješ v roku ure ali dveh. Dvomim, da se je že komurkoli kej zgodil zarad pitja vode iz navadne plastenke.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.549
113
Kakšna je pa te razlika, če opereš navadno plastenko pred uporabi, ali aladina?

jaz imam aladina, ker je večji od kozarca, in bolj praktičen, lahko ga vzamem v avto, če grem kam na pot, pa še lažje je prat, kot navadno plastenko, ker ima večjo odprtino in tudi natakanje vode je bolj praktično.

rajši bi edino imel stekleni literski krigl, a pomoje je dražji, kot aladin.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Razlika je v tem, da plastenko zamenjam v dveh tednih in se mi ne gabi kot se mi to, da bi pila eno leto iz iste plastične posode, ki jo ne moreš niti pošteno spucat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.549
113
zakaj pa ne bi mogel spucati?

daš v pomivalni stroj, pa isto umije kot vso ostalo posodo, iz katere ješ vsak dan?
 

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
no pa daj ti v pomivalca tenko PET plastenko pa lahko greš takoj na bienale male plastike in dobiš prvo nagrado za tisti pokvečen kup plastike
te flaške ki jih zdaj vsi meščani furajo je malo debelejši PET ki zdrži temperaturo. valda je BPA free.BPA je najbolj problematičen pri polikarbonatih ker brez njega jih ne morejo sintetizirat ostalo plastiko pa lahko.seveda se noben ne vpraša s kakimi kemikaliji pol šopajo vso ostalo plastiko.zaj smo pač v BPA cajtih! mlada ofucana novopečena mati pije iz plastike za 30 eur njen smrkavec v vožičku pa še dalje cuza iz navadne polikarbonatne nukove dude.višek razgledanosti

kaj p'a to da je danes fsaki vodovod že na PP? kdaj se bo začel folk za to bunit? nova bajta vse v plastiki PP pol pa misli da si bo prihranila 5 minut življenja če bo na šihtu pa na pilatesu pila iz bpa free.
tota s silicijem ni še nič ... pač tip ne zna ločit silikatov in kremena od silicija. zadnjič ena ženina sodelavka prijavi da ma ona aluminijasto flašo ampak je alu pač tudi škodljiv in je zato njena flaša prevlečena s teflonom.hahahahaha a je ne bi raje prevlekli s formaldehidom?sem čul pravit da je še bolj zdrav od ptfe

in zdaj en velik AMPAK na vse skup.bpa je najbolj problematičen ko se plastenka mehansko poškoduje ali ko je izpostavljena spremembam temperature.uhajanje bpa v vodo ko plastenka stoji na polici merkatorja in do trenutka ko jo ti spiješ in zavržeš je tisti bpa tako minimalen kot je nevaren metan ki ga snifaš ko serješ
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Če si pa taki paranojik glede vseh teh kemikalij, pa si kupi stekleno flaško - recimo Lifefactory. Imajo jih v 1001 dar pa tudi po pošti se jo da naročiti.
 

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
ma jaz ne paničarim. na kito mi gre folk ki komplicira na malenkostih ne zna pa globalno razmišljat
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Za kolesarjenje uporabljam že kakšno leto-dve isti bidon. Perem ga redno v pomivalnem.

Nič ne smrdi, plesnivi tudi ne. Spodaj piše samo U-50/1.

Od nečesa morem umret, zdrav res ne grem na oni svet.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.549
113
Saj ne, da bi zaradi tega človek umrl, nekje je omenjena hormonska sprememba, kar vpliva na plodnost moških.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Za kolesarjenje uporabljam že kakšno leto-dve isti bidon. Perem ga redno v pomivalnem.

Nič ne smrdi, plesnivi tudi ne. Spodaj piše samo U-50/1.

Od nečesa morem umret, zdrav res ne grem na oni svet .

aplauz.gif


Huh, končno back... vidm da ste se pošten pazpisal..

No sej se mi je zdel.. marketinške poteze pa to...

Lepa dala vsem
wink-1.gif
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
Citat:
Uporabnik getrag pravi:
no pa daj ti v pomivalca tenko PET plastenko pa lahko greš takoj na bienale male plastike in dobiš prvo nagrado za tisti pokvečen kup plastike
te flaške ki jih zdaj vsi meščani furajo je malo debelejši PET ki zdrži temperaturo. valda je BPA free.BPA je najbolj problematičen pri polikarbonatih ker brez njega jih ne morejo sintetizirat ostalo plastiko pa lahko.seveda se noben ne vpraša s kakimi kemikaliji pol šopajo vso ostalo plastiko.zaj smo pač v BPA cajtih! mlada ofucana novopečena mati pije iz plastike za 30 eur njen smrkavec v vožičku pa še dalje cuza iz navadne polikarbonatne nukove dude.višek razgledanosti

kaj p'a to da je danes fsaki vodovod že na PP? kdaj se bo začel folk za to bunit? nova bajta vse v plastiki PP pol pa misli da si bo prihranila 5 minut življenja če bo na šihtu pa na pilatesu pila iz bpa free.
tota s silicijem ni še nič ... pač tip ne zna ločit silikatov in kremena od silicija. zadnjič ena ženina sodelavka prijavi da ma ona aluminijasto flašo ampak je alu pač tudi škodljiv in je zato njena flaša prevlečena s teflonom.hahahahaha a je ne bi raje prevlekli s formaldehidom?sem čul pravit da je še bolj zdrav od ptfe

in zdaj en velik AMPAK na vse skup.bpa je najbolj problematičen ko se plastenka mehansko poškoduje ali ko je izpostavljena spremembam temperature.uhajanje bpa v vodo ko plastenka stoji na polici merkatorja in do trenutka ko jo ti spiješ in zavržeš je tisti bpa tako minimalen kot je nevaren metan ki ga snifaš ko serješ

aplauz.gif


Eden redkih ki zna razmišljati