Pitje iz plastenk...

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Zadnjič mi je kolega razlagu kako ni dobro za zdravje piti iz plastenk ki jih imamo v uporabi dalj časa
17758-icon_confused.gif

ker naj bo se razkrajale in mi zaužijemo z natočeno vodo delce plastenk
sprasujem se.gif


Sam osebno uporabljam eno plastenko npr. za fitness po 2-3 mesece
smile-1.gif


Še to sm najdu KLIK , očitno je nekaj na tem.

Kaj vi uporabljate?

LP,S
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Zadnjič mi je kolega razlagu kako ni dobro za zdravje piti iz plastenk ki jih imamo v uporabi dalj časa
17758-icon_confused.gif

ker naj bo se razkrajale in mi zaužijemo z natočeno vodo delce plastenk
sprasujem se.gif


Sam osebno uporabljam eno plastenko npr. za fitness po 2-3 mesece
smile-1.gif


Še to sm najdu KLIK , očitno je nekaj na tem.

Kaj vi uporabljate?

LP,S

Vprašaj kolega če se sekira vsakič ko da sadje ali zelenjavo v usta, ker s tem zaužije zraven najmanj en pesticid.......
bonk.gif


Mislim s kakšnimi bedarijami se nekateri ukvarjajo
bonk.gif
Ni čudno da gre cel svet u [censored]
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Načeloma podpiram tvoj pragmatizem, vendar pa hormonski motilci le niso čisto nedolžna zadeva in priznam, da sem tudi sam opustil pitje iz plastenk, kjer je le mogoče.

Voda izpod pipe ali pa BPA-free posode.


Poleg tega se mi zdi, da omenjene posode vodo ohranjajo skoraj povsem brez okusa, medtem ko klasična PET embalaža da nek določen priokus.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Me prav zanima koliko tistih, ki trepetajo pred BPA in nosi okrog eno izmed bedastih flašk prijema izpiske na toplotnem papirju z rokavicami
grims-1.gif


Kdaj bodo pa ftalati na tapeti? To področje je še bolj zabavno, ker so res povsod
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Meni po dveh mesecih začne smrdeti zaradi nabranih bakterij okoli ustja. Menim, da vse te babje flaške, ki so tako moderne, glede tega niso nič boljše (je pa res, da jih lahko vsaj opereš v pomivalcu).

Sicer pa, a je kakšen problem kupit novo plastenko na dva meseca?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Kak ti je začelo smrdet okoli duca? Kaj nisi nič čistil? Če bi na 2 dni vsaj potegnil in umil ti ne bi nič zasmrdelo...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tam se začne nabirati okoli navojev. Kakorkoli, itak kupiš drugo, saj se tudi notri lahko nabira vsakovrstna svinjarija (kamen, alge), ki jo boš zelo težko spravil ven, pol evra pa res ne bom pogrešil.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
pijem iz camelbak better bottle že 4 leta.
plastenke mi grejo na živce in bi jih prepovedal. koji [censored] rabimo za vsake pol litra vode novo flašo. če pa iz pipe teče popolnoma pitna voda.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Tam se začne nabirati okoli navojev. Kakorkoli, itak kupiš drugo, saj se tudi notri lahko nabira vsakovrstna svinjarija (kamen, alge), ki jo boš zelo težko spravil ven, pol evra pa res ne bom pogrešil.

Aja sem mislil da govoriš o teh flašah iz posebnega materiala za 15+ €....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nisem [censored], lepo te prosim.
hysterical-1.gif


Za šport imam vodni meh in cevko, tam je vsaj bolj ustrezen material.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tudi bidoni za na fitnes/kolo so že bpa free. ponavadi piše na dnu.
Če jih redno pereš in sušiš jim ne bo nič.
Jst svojega po vsaki uporabi odprtega posušim pa ne plesni. Ter občasno ga operem v pomivalcu