Pismonoša - plača

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Osnova pri 21.plačnem v JU in poštarjem je tam tam....5€ bruto gor dol.

A pravosodnim bodo z oktobrom tudi povišal za 2 razreda glede na to, da ste v skupini do 26ga razreda?
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Zadnjic sem enega lokalnega postarja vprasal koliko tehtajo reklame, ki jih prevaza okoli. Je rekel, da je sel par dni nazaj cez tehtnico in je bilo okoli 200kg... pa se dvakrat je moral pobrati reklame na zbirnih mestih...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Normativ je bil se 2005 max 20kg na vrečo (ko pobiraš pošto po firmah).... Samo iz SKBja sem vlekel 3 tok nabasane da je vezica komaj držala zaprto vse skup (če se nisi pomuval nisi naredil v roku)... Delavnik kot študent od 6ih AM do 6ih PM..... Za takratnih 200-240kSit...z morjem nadur seveda

Dvomim da je do 2017 šlo kaj na boljše
bonk.gif


P. S. : že takrat rednim niso izplačevali nadur
cheer.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ni problem samo v plači.
Plača je samo ena izmed mnogih problemov s katerimi se soočajo zaposleni na pošti.
Vodstvo je žal izgubilo kompas ali pa le dela po navodilih nekoga, ki želi Pošto Slovenije uničiti, tako kot so uničili že mnogo dobrih slovenskih podjetij.
Upam, da se motim, toda trenutna slika kaže točno na to.
Dejansko stanje v Pošti Slovenije je dejansko katastrofalno, tako v manipulaciji, kot v dostavi. Delavci so fizično in psihično na koncu, povprečna starost zaposlenih je zelo visoka, ljudi za delo ni, zato prihaja do tega, da se dostava ne vrši redno včasih. In zato tudi iščejo delavce za delo v tujini, kar pove veliko.....

Enako zgodbo mi je pripovedoval kolega,ki je dal 3 mesece nazaj kot poštar odpoved....pravi da si je (poleg vseh gor naštetih stvari) še skoraj hrbtenico zjebal,ko je za mimovrste in podobne spletne trgovce folku tovoril pralne stroje in ostale zadeve...pa da je občasno sam kupi kakšno stvar,sicer nebi izpolnil plana prodaje...in vse to za praktično minimalca....skratka katastrofa!
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Sestricna pa tip njen pa lepo po 1300+ vleceta, pa skos jamranje. Sicer sta v bazi, ne na terenu. But still.....k je treba pa delat, je pa vse tezko, lenuhi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Na mesec/teden ?
Na dan!!! Cca. 15 reklam na gospodinjstvo v skupni teži pol kile!

zakaj ne vržete tega sranja v prvo kanto za papir, ki je na poti.
Oziroma če mam nalepko na kaslcu je to v kaki evidenci in zaradi tega majn reklam uraš okoli al nima veze?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.361
5.400
113
Jaz bi se reklamam kamot odpovedala, ampak včasih mi je pa fino prebrati lokalne cajtnge in program za knjižnico, če imajo kaj za otroke ipd. To vse spada v isto kategorijo - pošta brez naslova. Če je nalepka na kaslcu, tega ne dobiš...

Razpaslo se je čez vse normalne okvire. Vsak butik pamflete tala. Hofer in co tedensko...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Program za knjiznico mas na netu, na nalepko pa napisi da ti kensla vse razen lokalnega cajtnga, da bos res na tekocem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.361
5.400
113
vse je na netu, če se spomniš iti pogledat. praviloma ne sme dati nič v kaselc, brez naslovnika gor napisanega in kolikor sta moja poštarja fejst pa fajn in se da z njimi vse zmeniti, tudi to najbrž, pa nimam srca za tako teženje. da imata vsakič v mislih, da morata meni posebej sortirati. to imata že kompletke narejene preden greta na moped in vse kar rabita je, da se vsak pajac spomni individualno kombinacijo...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Citat:
zakaj ne vržete tega sranja v prvo kanto za papir, ki je na poti.
Oziroma če mam nalepko na kaslcu je to v kaki evidenci in zaradi tega majn reklam uraš okoli al nima veze?

Zato ker pošta to računa kr bogato... Recimo letak pride za Kranj z okolico naročnika okol 500EUR.
Zdej si predstavljej da bi to poštar v najbljižjo kanto fuknu...

ps pa to je samo strošek pošte, kje je šele tisk....