Hipokrizija medijev

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Veš kaj so pri nas tele medijske hiše, največje pralnice keša......
Vodušek.... Slivnik.....

Podobno je z RTV, kjer se 3/4 novinarske golazni napaja med delovnim cajtom v okoliških lokalih, notr pa dela kup pogodbenikov, za katere noben ne ve kaj sploh delajo, samo fakture plačujejo...

medijski pritisk... a dej nehi no.... Naj se kurbe začnejo tržit, čez noč 3/4 golazni zgine za vedno. Poglej Proplus.... odfukajo te u moment, ko te ne rabjo...

to so mediji pr nas, komunajzersko sranje in manipulacije ter pralnice in raj za luftarje, ki se bojijo sprememb. Cajtngi pa pol pizde hladne vodne niso vredni.....

kultura press....
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Spremembe DDV po svetu

Španija je 1. septembra dvignila iz 18 na 21%
Nizozemska iz 19 na 21% 1. oktobra 2012
Finska iz 23 na 24% 1. januarja 2013

Časopisi, revije, knjige imajo v mnogih državah nižjo stopnjo, knjige ponekod celo nično. Ampak mi smo prepametni za kaj takega.

Nikjer ne zagovarjam zvišanja DDV, niti prestavitve tiskovin v višji davčni razred. Govorimo o dvoličnosti tistih novinarjev, ki so navijali za zvišanje DDV, dokler niso ugotovili, da bi to podražilo tudi njihove storitve.

Sedajle ne najdem članka v Financah, ki prikazuje koliko se je tudi zaradi dviga DDV znižala potrošnja v Španiji in na Hrvaškem. Zaradi tega so dvig DDV-ja odložili v Franciji. Primerjava z Nizozemsko in Finsko je lepa, a smo bistveno bližje prej omenjenima državama.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Ne zagovarjam dviga DDV - ampak se čudim tistim, ki so navijali za najbolj-poštenega in branili njegov program dviga DDV ter verjeli in pisali, da je hkrati možen dvig standarda. Sedaj, ko bi to lahko doletelo njih, so se zasukali. Kje je načelnost?

Torej se strinjava, da so mencingarjevci poceni hujskači?

Zakaj bi morali imeti časopisi nižjo davčno stopnjo. V sistemih z enotno davčno stopnjo še vedno izhajajo. Za demokracijo ne potrebuješ hujskaških medijev - ampak to ni tema niti forum ni primerno okolje; tu se popolnoma strinjam s teboj. Lahko pa kdaj ob kakšni kavi podebatirava.

smile-1.gif


Kar se mene tiče gre predvsem za ideološko-filozofsko vprašanje. Protekcija kulture kot predpostavke za civilizirano družbo in podrejanje oziroma ustrahovanje medijev je eden izmed prvih signalov totalitarne družbe. V luči te ideje bi lahko napoved dviga stopnje DDV za medije videli kot neposredno grožnjo ali pa mogoče pogajalsko izhodišče, za stvari, ki se bodo sklenile za mizami, kamor mi ne vidimo...

467716-post_slo.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Finta je, da si celotni javni sektor in politiki, ki so zmeraj živeli v javni upravi ali državnih firmah predstavljajo, da imajo povsem privatna podjetja polno zalog denarja in lahko mimogrede dajo še nekaj državi in ne obremenijo potrošnika. Ampak to je velika iluzija... 3% več državi, profit je za toliko nižji. Ta denar mora kapital dobiti nekje drugje notri, sicer bo zapustil ta trg. Počasi nam bo ostal samo javni sektor. Super, samo vira financiranja ni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Nikjer ne zagovarjam zvišanja DDV, niti prestavitve tiskovin v višji davčni razred. Govorimo o dvoličnosti tistih novinarjev, ki so navijali za zvišanje DDV, dokler niso ugotovili, da bi to podražilo tudi njihove storitve.

Ko že tako rad popaš linke, pa napopaj tistega, kjer kak novinar zagovarja zvišanje DDV za 11,5%
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Jaz sem proti vsakemu dvigu davkov.
Danes najbolj ogorčeni novinarji in politiki so navijali, da bi se moje storitve podražile - sedaj ko naj bi se podaržile njihove pa cvilijo. Tukaj gre za načelnost, odstotek je manj pomemben. Še enkrat se je pokazalo, da nekateri z veseljem s tujim po koprivah opletajo. Pezdirjeva kolumna je o hipokriziji, ne o (ne)upravičenosti dviga.

PS: IMHO dviga ne bo, se je pa lepo razgalila dvoličnost
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Brez dviga DDV tako ne bo šlo, ali pa smo pametnejši od večine držav EU, ki so ga že dvignile. Zanima me samo še izgovor.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Dvig DDV je že zapisan v ZUJF-u; glede na tekoči primanjkljaj je neizbežen. Je pa nekaj razlike, če je dvig DDV prvi in edini ukrep ali zasilni izhod.
Sam se dviga DDV ne veselim - poleg tega lahko na izkušnji Hrvaške in Španije sklepamo, da bo domača potrošnja še padla.