Pirotehnični izdelki (kaj, kako, zakaj, itd. ...)

jest5

Guru
18. avg 2007
25.311
-8.450
113
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
i in težko jim upravičim kaj drugega kot Hamex cene ob investiciji 300-400 EUR. Tam jim lahko za ta denar pokažem cca 25 baterij in dodatno še kakšnih 150 raket v rangu Grom/Utrip.
Hamex? Ja mogoče včasih... Letos nikakor. Ga Piroplanet poseka na celi črti.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ok, potem pa mi daj link, kje lahko preko interneta pogledam in morda nabavim izdelke Piroplaneta.
Še namig za Orion Pirotehniko: dajte prosim poštimati svojo spletno stran. Na enem linku je pregled izdelkov (brez cen). Če hočeš videti cene, moraš odpreti drug link, kjer pa so le cene (nobenega linka na sam opis izdelka, na video). Ko klikneš na video padeš nekam, kjer so nanizani posnetki (brez cen, brez linkov na cene).
Če hoče človek kaj kupiti mora imeti odpreti dve okni browserja in večino časa zapraviti za tuhtanje, kam spada kaj.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Poleg tega ne zastopim, zakaj ne častite dobave pri večjem nakupu, recimo nad 50 EUR.




Nad 60 EUR je dostava brezplačna.



Citat:
Tudi letos bomo dali skupaj denar trije frendi, jaz bom nabavni in težko jim upravičim kaj drugega kot Hamex cene ob investiciji 300-400 EUR. Tam jim lahko za ta denar pokažem cca 25 baterij in dodatno še kakšnih 150 raket v rangu Grom/Utrip.




Lahko se zmenimo za "konkreten" popust pa boš na istem. Za več lahko na PM.



lp, kostevc
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Še namig za Orion Pirotehniko: dajte prosim poštimati svojo spletno stran. Na enem linku je pregled izdelkov (brez cen). Če hočeš videti cene, moraš odpreti drug link, kjer pa so le cene (nobenega linka na sam opis izdelka, na video). Ko klikneš na video padeš nekam, kjer so nanizani posnetki (brez cen, brez linkov na cene).
Če hoče človek kaj kupiti mora imeti odpreti dve okni browserja in večino časa zapraviti za tuhtanje, kam spada kaj.


Bom omenil ... Hvala.


lp, kostevc
cool-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Hvala. Sem pričakoval, da obstaja spletna trgovina uvoznika in ne pooblaščenih prodajalcev. Bom pogledal cene in komentiral.
Kostevc, hvala za ponudbo. Bom ocenil še Piroplanet, potem pa se odločil.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Pogledal Piroplanet. Tudi ta je precenjen. za 10 EUR na baterijo dobiš zelo povpečen izdelek. Vse, kar je res dobro je 30 EUR ali več. Hamex? Samo en preizkušen primer: hitri vesoljček. Zelo dobra in agresivna baterija - 10 EUR. Ima 435 gramov aktivne zmesi. 10 izstrelkov, vsak z dvojnim delovanjem.
Drugi primer: 10,50 EUR - Visokost dolgi nos. 25 izstrelkov. Tudi trajanje (časovno) hamexovih baterij je daljše.
Takšnih primerov pri hamexu ne manjka. Nimam nič z njimi, nimam pa rad, da nekateri totalno nabijajo cene svojih izdelkov. Takšnih primerov ne manjka niti v Tušu (jajc izdelki), baumaxu itd.

Kostevc, dobiš ZS. predvsem me zanima popust pri nabavi za cca 300 EUR.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Hamex ima konkretne zadeve, ki niso predrage. Sem imel od njih že vse živo in so res 1a. Za 10eur dobiš tako baterijo da trga gate.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Je pa treba po pameti izbrati. Od poceni baterij do 5 EUR sta še najboljši Rdeča čebela in Rdeči pav.
Letos bomo verjetno nabavili samo 5, 6 tipov baterij. Lansko leto jih je bilo v uporabi cca 15 tipov, od tega pa jih je bila le tretjina res presežek in best buy.
Letos bo verjetno nekaj v stilu:

5 x Rdeči pav
5 x hitri vesoljček
5 x orientalski ples
5 x Tisočletje
5 x visokost dolginos
5 x Vesela pomlad
____________________
30 baterij, vse precej spodobne, skupni strošek teh 30 baterij bo 260 EUR. Ostalo pa za kakšnih 100 kom raket, kombinacija Utrip/Grom. So pa rakete letos konkretno podražili. Utrip je lani stal 170 SIT, letos preračunano 215 SIT. 20% podražitev!!! Približno za toliko se je podražil tudi Grom. Baterije ostajajo na približno enaki ceni kot lani, vsaj Hamexove. Za ostale niti nisem primerjal.

Zdaj mi pa naj nekdo razloži, kaj od Piroplaneta ali Orion pirotehnike dobim za ta denar?

Povprečna vrednost spodobne baterije srednjega razreda je pri Hamexu 9 EUR. Če bi varčeval pa bi lahko za 260 EUR nabavil kar 65 baterij Rdeči pav. Vsaka z 19 konkretnimi šusi. Ampak bi bilo preveč monotono. Seveda pa bi trajalo. Vsaka baterija Rdeči pav cca 25 sekund * 65 komadov = skoraj pol ure nabijanja non stop
smile-1.gif


Skratka, oba prej omenjena sta po mojem mnenju predraga za 20 - 30 %. Seveda pa imajo vsake oči svojega malarja.
Škoda le, da nihče ne uvaža robe iz Italije. Bi vsaj razbili ta hecen trio ponudnikov, ki ga kvari kvečjemu Lecana, ki pa itak ni vredna omembe. Tako dragih in brezveznih baterij že dolgo nisem imel. So pa lepo pakirane, res fancy jih je potem vreči v smeti.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Zdaj mi pa naj nekdo razloži, kaj od Piroplaneta ali Orion pirotehnike dobim za ta denar?

Samo nekaj predlogov "na uč" ... Določene baterije je težko čisto enako primerjat - ene majo več eksplozivne mase, pa manj strelov in obratno ... Bi na seznam dodal še 5 x Alien od Orion Pirotehnike ...

Evo ti en predlog:

Predator 5 4,99 24,95
Fantazija 5 11,99 59,95
Veliki festival 5 8,99 44,95
Cocktail 5 6,99 34,95
Millenium 5 8,99 44,95
Gladiator 5 8,99 44,95

254,7

Recimo rakete (v podobni vleikosti kot Grom):

Diabolo, Turbo, Tornado = 1,15 - 1,70 EUR



LP, kostevc
cool-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.311
-8.450
113
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Je pa treba po pameti izbrati. Od poceni baterij do 5 EUR sta še najboljši Rdeča čebela in Rdeči pav.
.
Sorry ampak rdečo čebelo ti smatraš za dobro poceni baterijo?
rolleyes-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
O, je kar fina. Če streljaš od 1. 12. do 5. 1. rabiš zelo raznoliko zalogo, da se ne spufaš in da sosedi ne popizdijo.

Red bee je ravno prava za občasno razpaljotko v prvih dveh tednih decembra. Najprej fontana, potem pa nekaj spodobnih šusov (resda ne leti visoko).



Zvezdni veter pa je impresivna, a je cenovno že v rangu Rdečega pava, ki ima več strelov, ki so primerljivo močni.
 
Nazadnje urejeno:

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
PIROPLANET-Gringo se splača? na posnetku (youtube) ne zgleda slabo..rabim nasvet za ene tri večje baterije, katere naj kupim
wink-1.gif

lani sem vzel v tušu od vulcano dve od teh sta bili za ku.ac ena pa je lepo sekala, tak da se letos bolj pozanimam preden kupim
pa poletna noč od piroplaneta mi tudi dobro zgleda..
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik simon_m34 pravi:
PIROPLANET-Gringo se splača? na posnetku (youtube) ne zgleda slabo..rabim nasvet za ene tri večje baterije, katere naj kupim
wink-1.gif

lani sem vzel v tušu od vulcano dve od teh sta bili za ku.ac ena pa je lepo sekala, tak da se letos bolj pozanimam preden kupim
pa poletna noč od piroplaneta mi tudi dobro zgleda..

Te kateri so bili na predstavitvi pravijo, da je Gringo ok in da se splača nabavit.

Meni osebno je od Orion 'velikih baterij' všeč Gigant, Faraon, King Kong in Hawai. Tudi Faraon ni slab ...


LP, kostevc
cool-1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
uuuu kje so ti lepi časi...

ko sem mel 12-15 let smo praktično trgovali s petardami....sploh se ni več omenjalo cen, stvar je bila vredna toliko meg, toliko cober, toliko zeus....petarda je imela svojo vrednost.....šteli smo jih vsak dan in jih imeli v škatlah kot neko svetinjo..:D
na veliko smo jih vozili s trsta in jih tukaj preprodajali po šoli, celo na dome smo hodili z motorčki ....:D
je bila cela logistika zgrajena samo zaradi petard.....
za novo leto sva z bratom imala vsak svojo škatlo ki je zasedla pol prtljažnika reno5....foter je vidu da nima smisla kaj pametovat....(nam je kupil en paket tistih gufičev...ne vem kako se jim prav reče)...v upanju da nam bo to dovolj za novo leto.....no na koncu vem da smo imeli 30 paketov vžigalic samo da nismo z vžigalnikom delali neumnosti
smile-1.gif
))

v glavnem se spomnem da smo cel novoletni večer metali rakete in petarde in fontane brez postanka in jih nismo uspeli vseh uničit....
delali smo tudi neke predelave s smodnikom pa kombinacije tistih žvižgalc in kake raudi petarde.....uporablali smo tekoče gorljivo lepilo kot vžigalno vrvico...in tekli v zavetje kot da bo kaka mina padla..:DD
jaoooo stari dobri lepi časi....

pa tudi veliko preventivnih akcij smo imli v šoli....se spomnem da nam je predaval en pilicaj ki mu manjka nekaj prstov....pa klicali smo ga petarda stric....še sedaj ga vidim na cesti v uniformi ...:D

petarde imajo eno posebno mesto v moji mladosti..:D
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Če sem doma z anovo leto, bom skoraj vedno kupil kaj pirotehnike.

Res je da ima vsak rad močneje, lepše, višje. Samo v Sloveniji se pač pridaja 1. in 2. razred. Hrvaška prodaja tudi 3. razred. Te gredo veliko višje. No v BAUHAUSU pogljete te izdelke, ko jih dobijo. Na hrvaškem so nekateri izdelki, ki se pordajajo pod 3. razredom, pri nas prepisani v 2. razred. Večinoma gre za baterije.

Rad imam samo baterije in dobre rakete. Ker nimam rad, samo pokanja (petrde, mege), ker je to čisto brezveze in za strašit. Lepše je, če se nekja vidi.