Pirotehnični izdelki (kaj, kako, zakaj, itd. ...)

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Bliža se čas, ko nam bo dovoljeno uporabiti pirotehničnih izdelkov. Koliko SIT ste do sedaj namenili pirotehniki? Katere pirotehnične izdelke imate raje (baterije, rakete, petarde, vulkani, fontana, itd. . . .)? Ste že kdaj naredili svoj lasten ognjemet?

Seveda, ne smem pozabiti tudi na nevarnost, ki preti ob uporabi pirotehnike. A namenite dovolj pozornosti ali enostavno prižgete vžigalno vrvico, kapico?

In še za tiste, ki jih ne marate. Zakaj jih ne marata? Mogoče kakšna grenka izkušnja ali se vam zdi enostavno metanja denarja stran za tistih par minut?


Pa še moje mnenje:

Od kar sem dopolnil starost, da sem lahko sam kupil pirotehnične izdelke, sem namenil nekaj denarja temu užitku. Od samega navdušenja kupoval od raznih drobnarij pa vse do raket, baterij. Sčasoma prišel k pameti in tako se osredotočil le na rakete ter baterije. Na žalost nisem glih zadovoljen s ponudbo raket tako, da sedaj so večinoma le baterije.
Kar se tiče nevarnosti, sem imel le enkrat izkušnjo, ko je raketa počila kar na tleh. Na srečo bil dovolj stran ampak spomin še vedno ostane.

Seveda ne smem pozabiti na določene osebe, ki vso slavje spremenijo v bojno polje. Z neumnim, nevarnim rokovanjem pirotehnike ogrožajo mimoidoče, ki se morajo izogibati vsem iztrelkom, gledati pod nogami, da slučajno ne bo kaj počilo točno pod njimi.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nisem pristaš pokalic, kak ognjemet je fajn pogledat, petarde pa me motijo.

Sam priznam, da sem tudi preveč prestrašen za uporabo petard - pred očmi imam nonstop kak mi bo roko razneslo, pa čeprav vem, da je večja šansa, da me ladja sredi ceste povozi (pa nisem nikoli imel kake nesreče, tudi videl je nisem). Še ko raketo prižgem skočim stran v stilu skoka v strelski jarek
rolleyes-1.gif
Sicer pa ostali dovolj pokajo že brez mene.
 

zgrabljenec

Fizikalc
4. sep 2007
1.524
0
36
MS ali LJ
Hitro si ti odprl ta topic... Jaz ponavadi nabavim kakšno malo večjo baterijo + nekaj raket, zame je to čisto dovolj, ker imam soseda, ki, da letno za pirotehniko tudi do 500 E in skoraj razstreli pol ulice!
evil.gif
 

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
Jaz pa letos ne bom zapravljal za pirotehniko
ne-ne-1.gif

Ene 2 leti nazaj sem pa zapravil 20+ tisocakov.
 

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
Moj sosolc jih prodaja vsako leto,cena je pa 500 sit za eno kobro,okoli 2 €
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Bil sem čisto mahjen na vse možne pirotehnične izdelke, kot mulcu mi je bilo razstreljevanje stvari druga najbolj zabavna stvar, takoj po streljanju z zračno puško. Ne vem pa kaj se je premaknilo, ampak dejansko že veliko let pirotehniki nisem namenil niti 5€, najbrž se mi samo zdi škoda denarja...tistih 100, 200€ ki bi jih zapravil za rakete veliko raje pokurim v kakšni igralnici.
smile-1.gif
 

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
Za pirotehniko ne dam niti centa. Če bi bilo po moje, bi bila pirotehnika najstrožje prepovedana. Verjetno ob metanju petard doživljate orgazme, ampak lahko bi pa tudi pomislili na starejše ljudi, bolnike, majhne otroke, domače živali.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
men je tud to metanje denarja stran! Sej tist ognjemet ponavadi občina organizira, tiste tamale pa razne pokalice... pa tud če jih ni...

Za 1 sekundo veselja tok dnara... Brez veze
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
sem imel v mladosti kar lepo lekcijo o pirotehniki. s frendom sva pobirala ostanke raket.. nato sva jih veselo kurila..tako da sem jo jaz pametnjakovič držal v roki.. ko se je vžgala me je pa kr fajn po faci ožgala.. no na srečo se mi ne pozna tako da sem ostal "lep" čil in zdrav:p...ker me pa le ni izučilo sem pa do sš kar nekaj denarja dal za pirotehniko.
potem me je pa minilo.. ponavad je pirotehniko nabavil organizator novoletne žurke tako da smo skupaj dali denar. je pa fajn za pogledat kšn lepo ognejmet. al pa s kakšnega hriba ko po vaseh poka in se bliska kot bi imeli medsebojno tekmovanje kdo ma lepši ognejmet.
lp x5x
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Citat:
Uporabnik Mitja99 pravi:
Za pirotehniko ne dam niti centa. Če bi bilo po moje, bi bila pirotehnika najstrožje prepovedana. Verjetno ob metanju petard doživljate orgazme, ampak lahko bi pa tudi pomislili na starejše ljudi, bolnike, majhne otroke, domače živali.
Ne boš verjel, ampak petarde niso edina pirotehnika...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Bliža se čas, ko nam bo dovoljeno uporabiti pirotehničnih izdelkov. Koliko SIT ste do sedaj namenili pirotehniki? Katere pirotehnične izdelke imate raje (baterije, rakete, petarde, vulkani, fontana, itd. . . .)? Ste že kdaj naredili svoj lasten ognjemet?
Ponavadi zapravim nekje 50-100€. Par manjših baterij, nekaj raket in kakšno fontano.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Samo, da se bliska in da poka, pa so djeca sigurna i sretna ...

Jaz sem včasi dosti kupoval (za novo leto spokal tam ok. 1000 piratk), lani pa niti ene in tudi letos ne bom. Za moje pojme živali preveč trpijo.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Enemu mojemu frendu je par let nazaj odtrgalo 3 prste in od takrat ugasnjenim petardam ne grem na 5m blizu, kaj šele prižganim.

Drgači sm bil pa ful navdušen pokalec. Sam kadar enkrat vidiš posledice te pa hitro mine vse skupaj. Razni ognjemeti rakete, baterije in fontane so mi pa ful ušeč, čeprav jih ne kupujem.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Ah, kje. Prav nič hitro, sam da vas opomnim, da morate začet šparat za nakup pirotehnike.
grin1.gif




Uf, vas je pa kar veliko, ki ne marate pirotehnika.
 
Nazadnje urejeno:

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
Jaz nisem rekel,da ne maram pirotehnike,samo skoda denarja se mi zdi za to.Rajsi pogledam kaksen dober ognjemet,pa se free je
cheer.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Ko sem bil še bolj mali, sem zmetal tudi po 20 bivših tisočakov za te traparije
smile-1.gif


Zdaj mi grejo pa petarde neizmerno na kur.ac, še posebej ko ti jo kakšna opica vrže pod noge! Ko to kdo naredi, me prime, da bi mu petardo v rit zarinu pa pržgal. Rakete je pa lepo gledat, samo ne bi dal niti centa za pirotehniko.. rajši se ga napijem in skadim cigaro
grin1.gif