Pirotehnični izdelki (kaj, kako, zakaj, itd. ...)

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Koliko SIT ste do sedaj namenili pirotehniki?

Običajno kakšnih 200 - 400 EUR ... Odvisno od "sezone" ...
d055.gif



Citat:
Katere pirotehnične izdelke imate raje (baterije, rakete, petarde, vulkani, fontana, itd. . . .)?

Baterije na prvem mestu, potem rakete ... Petarde so "že mimo" ... To je za mularijo ...
10.gif



Citat:
Ste že kdaj naredili svoj lasten ognjemet?

Da. tukaj je: klik tukaj


Citat:
A namenite dovolj pozornosti ali enostavno prižgete vžigalno vrvico, kapico?

Varnost je pri meni vedno na prvem mestu. Na srečo se zaenkrat ni še nič hujšega dogodilo ...


Citat:
Na žalost nisem glih zadovoljen s ponudbo raket tako

ali pa to so super rakete ... Malo poglej video posnetke ...


Lep pozdrav, kostevc
cool-1.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Jah je bla legalno kupljena, sam jo je nekej predelavu in pol je blo kar je blo. Ma to ni point, ko enkrat vidiš kaj se lahko zgodi, si misliš zakaj bi sploh tvegal. Od takrat ko se je to zgodilo, brez zajebancije ne prenašam petard niti za gledat, kaj šele za prižigat in metat.

ON topic, k sm bil pa mulo smo pa zapravljali za petarde ku veliki. Ker živim blizu italije, smo hodli kupovat petarde dol jih švercali čez mejo, in jih tukej prodajali
stupid-1.gif

Smo pa končali kariero tihotapstva, k so nas enkrat dobili kadar smo se švercali čez zaprt kmetijski mejni prehod, oboroženi za 3 sv. vojno. Pol je pa padu sodnik za prekrške in kadar so starši zvedli za našo dejavnost je blo zlo hitro konc dilanja
redface-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
No jaz sem včasih zapravil nekje do 50€, s tem da je bila velika večina "piratk", potem še kakšn vulkanček in pa mogče ena baterija......zadnja 4 leta nisem zapravil niti centa za pirotehniko, ker jo imam že vrh glave.
Meni, da so baterije najbolj varne in navsezadnje imaš kaj za videt v zraku......
 

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
Jaz bom verjetno dobil 500 piratk zastonj,samo ne bom nic pokal.Tako da prodajam
grims-1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Oooo, super.

Hvala za odgovor @kostevc.

Glede ostalega te pa še kontaktiram na PM.
smile-1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Rada si ogledam ognjemet, to je pa tut vse kar mi je všeč od pirotehnike. Petarde sovražim in se jih bojim, vedno imam preganjavico, da mi bo kej za vrat padlo, ipd.
13.gif
 

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
Jah enkrat sem bil na ulici,so metali petarde vsepovsod,pod noge v zrak.Jebesh petarde.samo trenutek neprevidnosti in adijo prst ali roka.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
To ni še nič.

Jaz sem bil priča, kako so eni mulci spustili rakete kar po cesti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.629
234
113
ja celih 5 min... kar je pa več, je pa tud že tok drago, da si vsak ne more privščit!

pri nas so meli na Noc na Vrhniki 2 leti nazaj ful dobr ognjemet! je bil v ritmu glasbe! basi so se poznali... izpadlo je pa tud ful dobr! sam tak projekt stane €€€€!! Igrala je pa ena klasična glasba...

če ni bil glih dunajski valček...
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Evo, en primer ognjemeta ...

Spodaj prilagam dve sliki, ki kažeta primer ognjemeta, ki traje ob upoštevanju navodil izvedbe 12 - 15 minut.


Morda bo komu všeč celota ali pa morda ideja za kakšen del.

Sam vem, da bo iz njega "pobral" finale!



 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.309
-8.450
113
No sej pač narediš vso zadevo skupaj z nekaj kolegi, pa ni več tako velik finančni zalogaj.
Se da pa tudi že za 100€ narediti prav lep ognjemetek. Jasno krajši in manj raznolik, vendar še vedno seka
cheer.gif