Piroliza - če je slučajno kdo v dvomih

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
Tistih 80 centov pa najbrž res ne bo nobenega čez rob pognalo? Seveda v primerjavi s tem da se je sploh ne čisti. Če daš pa v racunico se vsa čistila in gobice (če že lastnega časa človek ne ceni), potem pa sploh ni za razmišljati. Laže, kdor pravi da takole pečico v 5min samo z vodo in papirnatimi brisačami zglanca...
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ni ravno koristno linkat zaklenjene teste.

Drugače je pa bolje piroliza kot pa našpricat celo pečico s kemikalijami in še drgnit pol.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne vem s kakimi kemikalijami vsi to špricate, da je treba še drgnit poj
grin1.gif
mislim... jaz enkrat na leto cca našpricam pečico z neko peno (mr musculo za pečice?), pustim, obrišem. Ja, delam s pravimi rokavicami, primerno toplo vodo in prezračim kuhinjo. Je pa daleč od tega da bi moral ali drgnit ali pa da bi bil nek blazno zadušljiv vonj še cel teden. Ni. Pač tisti en popoldan reskiraš, da imaš dvojno delo v kuhinji vmes pa nekaj počneš.

Seveda, če bi imel čas in voljo, bi se tudi jaz lotil z vodo in mogoče sodo, pa cel dan pacal, pa prosil, pa molil da se zadeva očisti, pa saj ne rečem, če bi se mi dalo bi z veseljem, ker rad gledam na naravo, ampak preprosto nimam volje
tongue-1.gif


Glede stroška se strinjam, da je zadeva "draga" za obratovanje, ampak v končni fazi, luksuz stane. Ena piksna kemije stane ranga 3€ in imaš za kaj, 3-4x, torej si tam-tam s ceno, minus potrošni material (rokavice, eno viledo uničiš), čas in kemija navsezadnje... če bo le €€ pri hiši, bo naslednja pečica sigurno taka
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj ne skuri tolko... že v navodilih piše manj.

Itak pa nekaj spečeč in potem zaženeš pirolizo, kar pomeni, da dogreje tistih 200-300 stopinj ne štarta pa iz nule, ves pleh ipd. je že lepo pregret.

Brez pirolize ne bi nikoli več vzel pečice. Mi je pa počilo ohišje od luči, verjetno bi v klasični dlje zdržalo steklo. Kake 15 eur za kos je blo stroška.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.391
6.553
113
Piroliza je top, to se uporablja enkrat, dvakrat letno, itak če bi se kakšni mikroorganizmi not razvili (ker pač ni čisto) jih potem toplota skuri, ko pečeš hrano.

V bistvu bi lahko bila umazana pečica ko hudič, pa bi še vse bilo ok, tako da pucanje je samo zaradi lepšega
wink-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ne pečico se spuca, zato da sosed nič ne reče ali pa da se kdo po forumu ne zgraža
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
ma gor imaš link, sem ga pripopala. pa to je brez, da usta odpreš, pa samo colaš... danes kupiti novo pečico brez tega je že mimosun. en dan, ko bo ženska znorela po pucanju, jo bo naročila, brez da bi bilo staro treba nujno menjati, tolk je že to za privoščit...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.038
592
113
čist laično vprašanje.

Kolk so pa varne te pečice z pirolizo glede na to da segreje na 600stopinj? glede požara, recimo se ti polije olje v pečici, zalaufaš pirolizo in...?

vem, da če nebi ble varne, da se nebi smele prodajat.
zanima me predvsem, kolko se segreje leseni del okoli. al je to dovolj izolirano.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
A mi lahko kdo prosim pošlje tale test pečic od ZPS, ravno zdajle kupujem novo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.391
6.553
113
Ko ti bodo, podrobno preberi kaj so sploh testirali, marsikje sem opazil da so čisto neko XY stvar, od tiste, ki se v resnici uporablja.

Recimo pomivalni stroj, pa merijo koliko porabi eko program, ko ga itak nihče ne uporablja...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
hm, to je neka leva scena..nove boscheve pečeice imajo drugačen dizajn, ali je tocenovni rang 300 €?