Piroliza - če je slučajno kdo v dvomih

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Vredu piraliza je rešitev, vendarle tudi čiščenje po sami uporabi pečice je zaželjeno sami uporabljamo način z vodo ki v pečici zmehča maščobo in jo po postopku ko voda v pečici ustvari paro to potem zmehčano zlahka očistiš. Pa ne zamerite tako umazane pečice bi se sramoval pa čeravno obstaja piraliza.
EcoClean funkcija - omogoča nekoliko lahko čiščenje. V bistvu s postopkom omehčaš organske spojine, ki jih po uporabi lažje očistiš.

Ojej, zdaj smo pa tam. A bomo roza podforum odprli?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
hehe:) Ta umazanija je po pol leta uporabe => piščanci, ribe, drugo meso, pomfri, to vse šprica, pa zelo veliko kruha in pic. Nalašč jo nisva čistila za eksperiment in mislim da je tudi sedaj ne bova. Ko je dosti umazana prižgeš pirolizo in to je to, temu je namenjena.
Če ne bi bilo pirolize, bi jo seveda vsakič sproti očistila, tako pa res ne vidim potrebe.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Kaj je narobe''' Maš kake probleme?
jezen.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Preberi post pred mojim. Pol leta ne čistiš pečice, ker imaš pirolizo?
shocked-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Fak same gospodinje tukaj, pa kaj pol če je mal usrana pečica? Speče se glih tako.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Ste ko ene pitchke ko se ob pogovarjajo ob kofetu. Koga brigajo jebhene pecice. To ja za medovernet forum.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.374
5.889
113
pri taščici
Da bi videli res.kaksno zapacano pečico.... Tudi v kakšnem HACCP sistemu.
bonk.gif


Mogoče mi je res malo žal , ker sonpred leti nisem privoščil pirolize.
Nekajkrat letno se jo žena loti, ko pa kaj peceva pa mogoče tudi kaj pokrijeva da ravno ne sprica vse naokoli.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Ste ko ene pitchke ko se ob pogovarjajo ob kofetu. Koga brigajo jebhene pecice. To ja za medovernet forum.
Se strinjam ! Jaz je tudi nisem vec videl oz znotraj potem ko sem ji jo montiral ko jo je kupila.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Heh, čudna tema res, kot da bi bila takšna umetnost očistiti pečico po peki.Če boš čakal da na vsake pol leta narediš pirolizo potem se ti bo verjetno prej vse skupaj teklo ven iz pečice in res ne izgleda lepo ko daš pečt v tako zamazano pečico. Imava štedilnik ki je star že več kot 10 let isto ventilatorskega z keramčno ploščo in je kljub vsestranski uporabi skoraj kot nov, se čisti ko je umazan. Da pa čakaš na pirolizo in jo potem žgeš 3 ure na 500 stopinj in to samo za to da ostanejo rokice čiste, ja ne vem no.Hanzi to ni mišljeno zate.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
In ker je svinjska okolica, ti kar v hrano v pladenj skače...Eni imate res probleme...
Na tej temperaturi itak nič ne preživi, tako da ni bojazni, edino mastna je.

Kaj pa litoželezne ponve, katere se sploh nikoli ne pomiva in jih samo obrišeš s krpo
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
ne ga srat, sem mislil da je školjka....
Ne razumem potem, kaj te tako moti. Vedno je zaprta (se ne vidi skozi in ne smrdi ven), jed ni oporečna zaradi tega,...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
ne ga srat, sem mislil da je školjka....
Ne razumem potem, kaj te tako moti. Vedno je zaprta (se ne vidi skozi in ne smrdi ven), jed ni oporečna zaradi tega,...

Ene pač moti:)