Ping pong Rusija : EU

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ksz
a ni bolj enostavno nekoga povoziti recimo. morebiti se ga najprej opije pa potem povozi ?
če je to prekomplicirano, mogoče koga potisne nekdo lučajno pod vlak/podzemno ? pade po stopnicah, ga ropar zaštiha......
tudi če bo neka preiskovalna komisija ugotovila, da je to nek ruski strup , bi to bilo od rusov dokaj neumno uporabiti ruski strup.
tistega špijuna bi lahko odstranili na 100 in en način že zdavnaj, ne da bi kdo posumil
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Seveda zadeva smrdi do neba in upam, da bodo naši politiki imeli toliko jajc, da se bodo uprli novi Vilnuški izjavi, ki nam je nakopala sto let sramote.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.480
3.133
113
Sicer nisem pristaš rusije, ampak o 6% ruske energije si pa krepko mimo pihnil. Tukaj: https://ec.europa.eu/energy/en/topics/imports-and-secure-supplies/supplier-countries govorijo o 39% uvozu samo plina, kje je pa še nafta in ostali surovi materiali. Ni rusija tako nepomembna za EU kot bi se rado prikazalo.
Ja tukaj imaš. HAnzi RTV SLO se je razpisal. Najbolj verodostojen medij.
https://www.google.si/url?sa=t&rct=...rce=mmcteden&usg=AOvVaw0z2IVGBuLCKXSmcgwzOsWtt
 
  • Všeč mi je
Reactions: Adam13

erikson

Guru
25. avg 2007
21.466
5.463
113
Ruska ambasada v ZDA je kar uporabnike Twitterja vprašala, kateri konzulat naj zapre Rusija.

ruska_ambasada_zda.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Voditelj, kot je bil sadam, nima kaj delati na oblasti, podobno velja za putina. Pač se rabi razloge.

Po tvojem torej mnenje neke X države daje pravico tej X državi, da si dobesedno izmisli razlog in da vojaško posreduje in spremeni politiko Y države?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Po tvojem torej mnenje neke X države daje pravico tej X državi, da si dobesedno izmisli razlog in da vojaško posreduje in spremeni politiko Y države?

No, in tako se je izkazalo, da je amerika neupravičeno napadla Sadama. Smo morda kakega ameriškega veleposlanika izgnali?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Za VX sem nekje prebral, da je eden izmed sevov pri razvoju Novichoka, lahko pa da sem narobe prebral.

Vse ostalo kar si napisal, pa je oslarija. Ne vem, ali si tako nastrojen proti Rusiji ali pa pač moraš govorit v prid EU ali kaj že, ampak takega sprenevedanja nisem pričakoval od tebe.

Nima veze, če bodo priznali ali ne, dovolj je ruskih znastvenikov in na splošno dokumentacije, kejr bi lahko napad nedvoumno povezali z Rusijo. A vedno več znanstvenikov, ki so bili v kakorkoli vpleteno z Novichokom, vedno bolj dvomi v vpletenost Rusije.

Professor Leonid Rink, who said he had done his doctoral dissertation research on the Novichok agents, expressed doubt that Russia was behind the attack, saying that if it had been carried out by Russian agents the Skripals would not have survived, and while the formulas had once been a closely guarded secret the compounds would now be able to be made by a number of countries possessing appropriate facilities.Rink also confirmed that the structures leaked by Mirzayanov were the correct ones.

Še vedno čakam na motiv, ki bi ga naj Rusija imela za takšen napad, ki je povrh vsega izredno površen. "Napenjanje mišic" je izgovor za otroke.
Dej malo manj custveno dojemaj zadeve. Ne rabim govorit nikomur v prid in proti nikomur nisem nastrojen. Poznam kar nekaj rusov ki zivijo v RF, z enim sva precej dobra prijatelja. Ampak velikokrat beremo pljuvanje po slovenski politiki, po korupciji, kako je maketa za drugi tir preplacana... pejt probat posel delat v RF pa povej ce si dobil zadevo na javnem razpisu al s kuvero. Tam je cela drzava skorumpirana na deseto potenco. In kljub temu da putin deluje romanticen borec proti zahodnim politikom itd...je tip avtokratski vodja drzave, v kateri se vas vecina ne bi upala pisnit cez oblast, iz varnega objema svobodne druzbe pa se zadeva zdi srckana. In jaz se tu ne slepim in si rusije ne slikam z lepsimi barvami kot pac je.

Sem tud sluzbeno imel stike z njihovimi predstavniki varnostnih sluzb - zelo korektni, zanesljivi itd. Sam to ne spremeni dejstva kak rezim je tam in tega da bi se sam v takem rezimu zelo slabo pocutil.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Apollo8, ampak tu ni vprašanje, kakšna je Rusija. Gre se za to, da so Rusijo obtožili umora na britanskih tleh, hkrati pa obtožb niso podprli z nobenimi dokazi. Se pravi - kriv, dokler ne dokažeš, da si nedolžen. A je to sistem, ki si ga želimo v zahodnih demokracijah?

VB in ZDA sta že zdavnaj zgubili kredibilnost s temi pavšalnimi obtožbami, zato bi bil čas, da pokažejo trdne dokaze.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Pa pusti ti ta j.ebiveterski rtvslo. Ti ne znajo drugega kot kasirati za nič, copypastati in tošiti naš denar. Kdo jih še sploh bere in resno jemlje!?
Čeprav tudi mojim pripetim linkom ni glih 100% verjeti, pa vendar so bolj verodostojni, sploh ko prebereš tole https://www.nord-stream2.com/
in vidiš, da nemčija in ostali zgoraj lahko rešujejo svoje energetske potrebe, četudi na veliko lajajo , da rusijo ekonomsko "blokirajo", nam pa ne privoščijo južnega toka, ker potem državam južne in srednje evrope ne bi mogli preprodajati energentov in nas tako delajo popolnoma odvisne. Demokracija pa my ass...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash
I

Izbrisan uporabnik 474

Dej malo manj custveno dojemaj zadeve. Ne rabim govorit nikomur v prid in proti nikomur nisem nastrojen. Poznam kar nekaj rusov ki zivijo v RF, z enim sva precej dobra prijatelja. Ampak velikokrat beremo pljuvanje po slovenski politiki, po korupciji, kako je maketa za drugi tir preplacana... pejt probat posel delat v RF pa povej ce si dobil zadevo na javnem razpisu al s kuvero. Tam je cela drzava skorumpirana na deseto potenco. In kljub temu da putin deluje romanticen borec proti zahodnim politikom itd...je tip avtokratski vodja drzave, v kateri se vas vecina ne bi upala pisnit cez oblast, iz varnega objema svobodne druzbe pa se zadeva zdi srckana. In jaz se tu ne slepim in si rusije ne slikam z lepsimi barvami kot pac je.

Sem tud sluzbeno imel stike z njihovimi predstavniki varnostnih sluzb - zelo korektni, zanesljivi itd. Sam to ne spremeni dejstva kak rezim je tam in tega da bi se sam v takem rezimu zelo slabo pocutil.

Sem živel v Rusiji nekaj mesecev (skupno več kot leto), naredil v Rusiji nekaj projektov - tako z lastno firmo, kot z firmami, preko katerih sem delal. Lastne projekte sem uspel dobiti na razpisih, brez kuvert, ker preprosto nisem tako močan, da bi si lahko to privoščil. Sem pa tudi veliko poslov izgubil zaradi kuvert. Pa ne samo v Rusiji, še največ (ne boš verjel) - v Sloveniji. Zelo dobro vem, kako stvari funkcionirajo v Rusiji. Če govoriš čez Putina, si seveda "na tapeti," daleč od tega pa, da bi zaradi tega bila ogrožena tvoja varnost. Drugo pa je, če javno blatiš Putina, potem pa so res problemi ja... Veliko bolj kot oblasti se moraš bati oligarhov, ki ti pa lahko skrajšajo življenje že, če jim samo potrobiš na semaforju. Na lastne oči videl strelski obračun skorajda v središču Moskve. Črn Pajero ustavil le par avtomobilov pred mano, izstopili dve gorili, preluknjali Mercedes S skupaj z potnikom na zadnjem sedežu in se odpeljali dalje... Nekaj kričanja, obrobna novica v časopisih in to je to.

Tako da meni ni treba razlagati, kako in kja je v Rusiji, še predobro vem. Ampak to vse skupaj nima nič z temo in dogodkom, o katerem se pogovarjamo...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vse skupaj je vedno večja komedija... Najprej so govorili, da je skoraj 100% prišlo iz avtomobilskega ventilatorja. Zdaj ni več to, zdaj je skoraj 100% bilo na kljuki vrat. Potem pa vidiš ti dve sliki:

Pregled okolice, kjer so našli Skripalova... Koncentracija (donevno) Novichoka neznatna oz. nična:
e04de0acd8_62055737.jpg


Dom Skripala, vhod v hišo, kjer bi naj bila koncentracija (domnevno) Novichoka najvišja...
83c3a3cd0b_62055738.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Erjavec je včeraj delno OK povedal na fopu zvečer.

Dodatno pa še:

- boli nas k... za VB in ZDA, prva odhaja iz EU, druga pa je preko Atlantika
- smo suverena država in glede tega se sami odločamo, kako in kaj, saj pa menda nismo sateliti judovske ZDA
- izterat pa je treba tudi ameriške veleposlanike, saj so ZDA ziher prisluškovale v aferi z arbitražo itd in imajo po EU svoje agente

Je dal lep primer Avstrije, so nevtralni, se v to ne bodo spuščali.

Enako naredimo lahko tudi mi.

Je pa skrajni čas, da izstopimo iz NATA.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Čisto enostavno je. Zahod rabi zunanjega sovražnika zaradi številnih interesov in razlogov. Severna koreja se pogovarja z južno, zadeve so stabilne (https://www.rtvslo.si/svet/severna-koreja-privolila-v-pogovore-s-seulom/449854), bližnji vhod je podrejen, ostane Rusija. Hitro naštepat še par filmov pa serij, kjer bodo rusi grdi grdi..., tak kot so bili v preteklosti Iračani, vietnam, korejci, kitajci, rusi, srbi...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Sem živel v Rusiji nekaj mesecev (skupno več kot leto), naredil v Rusiji nekaj projektov - tako z lastno firmo, kot z firmami, preko katerih sem delal. Lastne projekte sem uspel dobiti na razpisih, brez kuvert, ker preprosto nisem tako močan, da bi si lahko to privoščil. Sem pa tudi veliko poslov izgubil zaradi kuvert. Pa ne samo v Rusiji, še največ (ne boš verjel) - v Sloveniji. Zelo dobro vem, kako stvari funkcionirajo v Rusiji. Če govoriš čez Putina, si seveda "na tapeti," daleč od tega pa, da bi zaradi tega bila ogrožena tvoja varnost. Drugo pa je, če javno blatiš Putina, potem pa so res problemi ja... Veliko bolj kot oblasti se moraš bati oligarhov, ki ti pa lahko skrajšajo življenje že, če jim samo potrobiš na semaforju. Na lastne oči videl strelski obračun skorajda v središču Moskve. Črn Pajero ustavil le par avtomobilov pred mano, izstopili dve gorili, preluknjali Mercedes S skupaj z potnikom na zadnjem sedežu in se odpeljali dalje... Nekaj kričanja, obrobna novica v časopisih in to je to.

Tako da meni ni treba razlagati, kako in kja je v Rusiji, še predobro vem. Ampak to vse skupaj nima nič z temo in dogodkom, o katerem se pogovarjamo...
To ima s temo ravno toliko kot tvoje vprasanje meni ce sovrazim rusijo. Samo odgovoril sem ti, nic manj, nic vec.

Se enkrat - to je seveda samo moje mnenje - dokazov (vsaj zakonito oz transparentno pridobljenih) ni. Pa tudi ce bi bili - ko ti nekdo folk pobija s kemicnim orozjem se ne ubadas ravno s tem a mu bos serviral vse dolaze al ne.

Sicer pa ima tu snecer prav - UK odhaja iz EU, z rusi nismo v nobenem paktu (pa ceprav bi si to kdo morda zelel) - who cares. Slo bo pa "diplomatov" FSB GRU bo rabla ene dve leti da pride na isto stanje in to je to.

In ce so to storili oni (ne da se mi vec polemizirat o dokazih in podobno), sem preprican da odgovorni za polomijo (da nista umrla in je zadeva prisla v javnost) ze nima vec sluzbe ali pa ga je povozil vlak.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Čisto enostavno je. Zahod rabi zunanjega sovražnika zaradi številnih interesov in razlogov. Severna koreja se pogovarja z južno, zadeve so stabilne (https://www.rtvslo.si/svet/severna-koreja-privolila-v-pogovore-s-seulom/449854), bližnji vhod je podrejen, ostane Rusija. Hitro naštepat še par filmov pa serij, kjer bodo rusi grdi grdi..., tak kot so bili v preteklosti Iračani, vietnam, korejci, kitajci, rusi, srbi...
Z vsem dolznim spostovanjem. Srbi so lupo svetovne javnosti nase postavili sami z balkanskimi vojnami. Sicer so globalno povsem nepomemben faktor in tezko predstavljajo tudi namisljenega zunanjega sovraznika. So pa lep primer kako je ce racunas na zaveznike v rusiji da bi ti pomagali in se ne zgodi nic...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Z vsem dolznim spostovanjem. Srbi so lupo svetovne javnosti nase postavili sami z balkanskimi vojnami. Sicer so globalno povsem nepomemben faktor in tezko predstavljajo tudi namisljenega zunanjega sovraznika. So pa lep primer kako je ce racunas na zaveznike v rusiji da bi ti pomagali in se ne zgodi nic...

Prav, pa vzami srbe ven iz enačbe, pa jo potem oceni če je primerna. ;)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Prav, pa vzami srbe ven iz enačbe, pa jo potem oceni če je primerna. ;)
Komot. Vietnam in Koreja sta bili satelitski bojisci med USA in USSR in ju ne mores dajati v kontekst sodobnih ameriskih vojn. Kitajska dejansko je gospodarska groznja USA vendar tok mocna da direktno ne bo konfrontacije. Irak pa je sodobna zgodba kjer lahko govorimo o tem da se je not slo al zarad nafte al zarad strateske prisotnosti... sam sadam jim je pa razloge ponudil. Recimo Sirija je ze spet mal drugacna - prej podobna poligonu za "satelistki" spopad kot pa Iraku. Ker tam rusi kar lepo sekajo, niso to neke modre celade (tko kot americani niso). Tko da je zlo pavsalno kr rect da sam americani hodijo okoli in tamanijo kar jim pase. Ce je ruska federacija njihov antipod... poglej afganistan, dagestan, cecenijo, krim.... ce se z njihovo politiko npr ne strinjas komot uporabis ta bojisca kot dokaz kako grdi grdi so rusi npr...