Ping pong Rusija : EU

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 474

Malo gledam tale ping pong med Risjo in EU, pa po novem še ZDA in NATO... Torej - vsi obtožujejo Rusijo, da je ubila ali naročila odstranitev bivšega dvojnega agenat Sergeya Skripala... Ampak bolj gledam razvoj dogodkov, manj mi je jasno... Nekaj stvari, ki mi ne gredo v glavo:

1.) Gre za Sergeya Skripala, bivšega agenta FSB, ki je prestopil na stran MI6 in izdal nekaj agentov. Toda - Skripala so odkrili in je bl leta 2006 obtožen izdaje in zaprt v Rusiji. Nato je v izmenjavi agentov z VB (2010) le-ta odšel v Anglijo.
Vprašanje: zakaj bi Skripala Rusi ubili na ozemlju VB, če pa so imeli 4 leta čas, da z njim počnejo kar se jim zljubi v lastnem zaporu na lastnem ozmelju?

2.) Skripal bi naj bil izpostavljen živčnemu strupu Novičok. Novičok bi naj razvijala še USSR proti koncu hladne vojne, sicer v popolni tajnosti.
Vprašanje 1: zakaj bi Rusija tvegala zastrupitev nekoga za njih nepomebnega z izsledljivim strupom, ki bi jih takoj povezal z napadom?
Vprašanje 2: zakj bi za umor, če ga že imaš namen izvesti, uporabil živčni agent, pri čemer nisi 100% v njegovo učinkovanje?

3.) Vse države, ki so se postavile nasproti Rusije, vedno uporabljajo besede "velika verjetnost" in "naj bI." Nobenih dokazov, nič. Rusija je prosila za vzorec uporabljenga strupa in ponudila pomoč pri preiskavi, vendar VB to vztrajno zavrača...

4.) Rusija je uničila vso zalogo (no ja, malo verjetno) kemičnega orožja, kar je nadzorovala in tudi potrdila mednarodna organizacija OPCW.

5.) Putin je tudi opozoril, da lahko Novičok izdelajo tudi druge države, med njimi tudi Anglija in recimo Norveška...

Edina razlaga, ki sem jo uspel zasledit, je ta, da bi naj kao Putin napenjal mišice in dajal signal "poglejte, mi vas lahko dobimo kdaj koli in kjerkoli se nam zljubi..." Kar se mi zdi zelo debilen razlog...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Ja neki je pac treba najdit, ane? Sej irak ima tud orozje za mnozicno unicevanje, sam ga se niso najdl. Pa so mel ze 2 vojni tam.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
EU je "masivno" podprla državo, katere zapušča EU - čemu?

Da ne bo nesporazuma - nikakor ne podpiram ubijanja in reševanja sporov z nasiljem - ampak še manj pa podpiram manipulacije javnosti - in ja - NE verjamem, da je dejansko Rusija zadaj.

Pa še nekaj - bemti EU, Junckerja in komisijo in njihovo nedoslednost ozr. muljakarstvo - še naš Kahl izpade čist "pohlevne" in "dosleden" ter "kompetenten", pa sem mislil, da večjega muljatorja ne moreš najti. :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: asaki

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
Malo gledam tale ping pong med Risjo in EU, pa po novem še ZDA in NATO... Torej - vsi obtožujejo Rusijo, da je ubila ali naročila odstranitev bivšega dvojnega agenat Sergeya Skripala... Ampak bolj gledam razvoj dogodkov, manj mi je jasno... Nekaj stvari, ki mi ne gredo v glavo:

1.) Gre za Sergeya Skripala, bivšega agenta FSB, ki je prestopil na stran MI6 in izdal nekaj agentov. Toda - Skripala so odkrili in je bl leta 2006 obtožen izdaje in zaprt v Rusiji. Nato je v izmenjavi agentov z VB (2010) le-ta odšel v Anglijo.
Vprašanje: zakaj bi Skripala Rusi ubili na ozemlju VB, če pa so imeli 4 leta čas, da z njim počnejo kar se jim zljubi v lastnem zaporu na lastnem ozmelju?

2.) Skripal bi naj bil izpostavljen živčnemu strupu Novičok. Novičok bi naj razvijala še USSR proti koncu hladne vojne, sicer v popolni tajnosti.
Vprašanje 1: zakaj bi Rusija tvegala zastrupitev nekoga za njih nepomebnega z izsledljivim strupom, ki bi jih takoj povezal z napadom?
Vprašanje 2: zakj bi za umor, če ga že imaš namen izvesti, uporabil živčni agent, pri čemer nisi 100% v njegovo učinkovanje?

3.) Vse države, ki so se postavile nasproti Rusije, vedno uporabljajo besede "velika verjetnost" in "naj bI." Nobenih dokazov, nič. Rusija je prosila za vzorec uporabljenga strupa in ponudila pomoč pri preiskavi, vendar VB to vztrajno zavrača...

4.) Rusija je uničila vso zalogo (no ja, malo verjetno) kemičnega orožja, kar je nadzorovala in tudi potrdila mednarodna organizacija OPCW.

5.) Putin je tudi opozoril, da lahko Novičok izdelajo tudi druge države, med njimi tudi Anglija in recimo Norveška...

Edina razlaga, ki sem jo uspel zasledit, je ta, da bi naj kao Putin napenjal mišice in dajal signal "poglejte, mi vas lahko dobimo kdaj koli in kjerkoli se nam zljubi..." Kar se mi zdi zelo debilen razlog...
Mojih 5c...

1. Zakaj? Ker je izdajalec in bi si kot tak zasluzil smrtno kazen. V zaporu je bil le zaradi morebitnih izmenjav (kar se je leta 2010 tudi zgodilo). Poleg tega pokazes da te lahko doleti kjerkoli na svetu in da te bodo nasli.

2. Ce preberes kako naj bi novichok deloval bos videl da bi smrt pri tako starem moskem izgledala kot naravna nesumljiva smrt. Gre za binarno orozje, lahko da je prislo do tezav pri aktivaciji, lahko da je problem povzrocila hci (ki je verjetno kolateralna zrtev)

3. Naj bi... metode s katerimi so odkrili povezave rusije z napadom so ali nezakonite ali pa bi razkritje dokazov ogrozilo taktiko in metodo dela. Tudi ob prijetju specih celic FSB leta 2010 so vsi agentje priznali v zameno za pogojno kazen in izgon (takrat so tudi naredili izmenjavo v okviru katere je skripal prisel iz zapora). Ker so vsi priznali, sojenje ni bilo potrebno in FBI ni rabil razkriti metode dela.

4. Rusija uradno nikoli ni priznala da je sploh delala novichok. Priznali so znanstveniki ki so delali na razvoju tega strupa. Vse kasneje je bilo posledica tega, rusija sama nikoli ni priznala.

5. O politicnih razlogih zakaj bi putin to storil ne bi (je posebaj tema za to), dejstvo pa je da je v zadnjih letih zacel agresivno zunanjo politiko in en tak napad pac ni nic takega kar ne bi pasalo zraven.
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Ja komu bi najbolj koristila oddaljitev rusije od drugih? Ma menda se ve, kdo mesa strene ze od pamtiveka.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
colin-powell-un.jpg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Gargy, na vse vprašanja si lahko odgovoriš z enim posplošenim odgovorom; ker je to pač putin, ki misli da lahko (in to tudi dokazuje) počne vse kar si zahoče in to povsod.

Ali pa: v igri je masovna teorija zarote in je za smrt kriv zahod, ki je namerno podtaknil ruski živčni strup da se lahko sedaj vsi spravijo na rusijo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Voditelj, kot je bil sadam, nima kaj delati na oblasti, podobno velja za putina. Pač se rabi razloge.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Misliš da so vsi svetovni liderji in njihove obveščevalne, tako naivne, da bi na srednješolske dokaze nasedli?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Apollo8

1. Zakaj? Ker je izdajalec in bi si kot tak zasluzil smrtno kazen. V zaporu je bil le zaradi morebitnih izmenjav (kar se je leta 2010 tudi zgodilo). Poleg tega pokazes da te lahko doleti kjerkoli na svetu in da te bodo nasli.
Ne nasedem. To nabijanje "lahko te doleti kadarkoli in kdajkoli" ne drži vode. Sploh pa ne pred predsedniškimi volitvami in SP v nogometu. Poleg tega Skripal ni bil undercover, tako da ga niti iskat niso rabili. Premajhna in nepomembna riba za tako velike igrice, kot jih hočejo prikazati.
Če bi hoteli pustiti sporočilo, je možnosti veliko več, z močnejšim in nedvoumnim sporočilom...


2. Ce preberes kako naj bi novichok deloval bos videl da bi smrt pri tako starem moskem izgledala kot naravna nesumljiva smrt. Gre za binarno orozje, lahko da je prislo do tezav pri aktivaciji, lahko da je problem povzrocila hci (ki je verjetno kolateralna zrtev)
Kako izgleda smrt (in njegova sledljivost v organizmu) je odvisno, kateri aktivator je bil uporabljen. Ponavadi se zamaskirajo z pesticidi in podobnim. Druga stvar pa je, da če Novichok ne deluje in da je tako hitro izsledljiv, je bila izjemna malomarnost ali pa je bil namen, da ga najdejo in to tako, da bo nedvomno pokazal na Rusijo.

3. Naj bi... metode s katerimi so odkrili povezave rusije z napadom so ali nezakonite ali pa bi razkritje dokazov ogrozilo taktiko in metodo dela. Tudi ob prijetju specih celic FSB leta 2010 so vsi agentje priznali v zameno za pogojno kazen in izgon (takrat so tudi naredili izmenjavo v okviru katere je skripal prisel iz zapora). Ker so vsi priznali, sojenje ni bilo potrebno in FBI ni rabil razkriti metode dela.
Na osnovi "naj bi" ne moreš odpreti tako velikega konflikta in obtoževati vse povprek. Ampak ve se, kateri laboratorij je bil uporabljen za identifikacijo, kateri enota... vse. Tudi poziv Rusije, naj jim pošljejo vzorec ali vsaj rezultate raziskav ni padel na plodna tla. Če bi šlo za trdne dokaze in izsledke, bi jih Anglija posredovala in bi bila žogica na strani Rusije, da se zagovarja. tako pa vse skupaj izpade prav otročje.

4. Rusija uradno nikoli ni priznala da je sploh delala novichok. Priznali so znanstveniki ki so delali na razvoju tega strupa. Vse kasneje je bilo posledica tega, rusija sama nikoli ni priznala.
Res je. Ampak OPCW je podpisal, da so zaloge uničene, kar pomeni, da Anglija ne verjame delu OPCW-ja. Vse to uničenje kemičnega orožja je itak pesek v oči, ampak če javno rečeš, da je bil uporabljeno kemično orožje, pol leta prej pa ti uradna mednarodna enota reče, da so sami videli, kako se je vse skupaj uničilo, postavlja vse skupaj na trhle temelje oziroma nekdo tukaj izpade bumbar.

5. O politicnih razlogih zakaj bi putin to storil ne bi (je posebaj tema za to), dejstvo pa je da je v zadnjih letih zacel agresivno zunanjo politiko in en tak napad pac ni nic takega kar ne bi pasalo zraven
Nobena od držav ni demantirala Putina. Tiho so bli kot riti, verjetno vedo, da če bodo kaj bevsknili, lahko Rusija hitro predloži kakšne dokaze. Ampak potem bi plan padel v vodo...

Moje mnenje je, da je Skripal žrtveno jagnje igric, uperjenjih proti Rusiji. Kako hitro se je odvijalo, malomarnost (ali načrtno doziranje) pri doziranju in aktivaciji strupa, njegova sledljivost, skrivanje rezultatov, (ne)primeren timing itd. Ni logike. Rusija je mojster političnih igric in Putin je doktor za vse EU voditelje skupaj. Če bi bilo to res početje Rusije, potem bi to bil strel v koleno.
Druga stvar, ki sem jo nekje zasledil, je da vsaka verzija Novichoka (Novichok je pravzaprav skupina živčnih strupov, med njih spada recimo tudi VX, ki je bil uporabljen pri atentatu na Kim Jong Un-ovega brata v Maleziji) ima nek svoj "podpis." Drobci v formuli, ki razkriva od kod je prišel. Putin je s prstom pokazal na države, ki si lastijo ali bi lahko izdelale Novichok, pri tem pa ve, da bi točna analiza razkrila podpis, česar pa seveda Anglija (EU?) noče... Kot da bi nekoga povozil z Lado in bi takoj obtožil Rusa, ker je Lada pač ruski avto. Da ima pa tablice iz nizozemske, pa ni pomembno...
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Meni je fascinantno predvsem to, kako hitro so uspeli identificirati ta ultra tajni ruski živčni strup...bi rekel, da jim še polonija pri Litvinenku ni uspelo diagnosticirati v tako kratkem času :D

Bo pa treba dati dokaze na plano. Ker to, da je nekdo nedvomno kriv brez ponujenih dokazov, smo že slišali pred približno 15 leti, pa vsi vemo, kako se je končalo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: asaki