Piaggio NRG 50 DD prehiter na tehničnem

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Mam omehevalec....nisem še zmontiral....ne vem pa kako to zgleda na valarjih da maš odprt motor....pol pa neko elektronsko blokado?

17.5mm frgazar....un da, gas do daske...blokada pa iskro jemlje... :)
Ko je vklopljen omejevalec in pohodis gas je popolnoma neslisno in nemotece. Jaz mam zmontiranega Mallosija 70, na tehnicnem zmerjeno 41, vsako leto brez problema
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.195
3.351
113
Hahaha, ravno stojim v vrsti, sem tehničnega naredil. Je malo čukasto gledal, ker več kot 35 ni šlo. Preden grem domov, preklopim stikalo in gre 2x toliko. :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, sem pobrklal...sem mislil, da ti gre 105km/h....ker za to hitrost je treba ze kak kit...pa ti gre trenutno 2x toliko...torej 70km/h...my bad
 

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Jaz sem mel pa blamazo s tem stikalom....zvezal nastimal brzino in se peljal pri vklopljenem ko tele 45, prisel na teh tam gaj dal na valar in sej odvrtel do konca, men nic jasn kj nadzornik vidu moj ksiht je bil zacuden, sm reku vsed se gor pa se pel pa boste vidli da ne gre vec k 45.....

tako da sem se odpeljal domov dal rinko na variomat pa nazaj....

se dans mi ni jasn kako sej na valarju zavrtel do konca

imel isti problem. Sel domov, dal obroček na variomat in naslednji dan ponovno. Iz 67 zmanjsal na 39.
 

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Kdaj bodo nasi vrli mozje prišli k pameti in ukinili to nesmiselno omejitev? Na Hrvaskem je omejitev 50 km/h. Ne razumite me napak nisem za dirkanje s skuterji po cesti.

Moje mnenje:
Najprej naj se prepreči nakup delov za predelavo skuterjev. Vsi vemo da razni izpuhi in drugi deli, ki jih je potrebno tudi homologirat povečujejo moč in hitrost skuterjev.
Kaj imamo sedaj: Po eni strani s homologacijo se dovoli hitrejsa voznja kot zakonsko dolocena po drugi pa se omejuje. Totalen nesmisel.


Imam skuter, ki ima odstranjen obroček na variomatu. Edina predelava, ki jo imam. Odstranil pa sem ga z namenom da vozim legalnih 45km/h z manjšimi obrati, kar pomeni manjso porabo gorivo in obrabo delov na motorju.
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Kdaj bodo nasi vrli mozje prišli k pameti in ukinili to nesmiselno omejitev? Na Hrvaskem je omejitev 50 km/h. Ne razumite me napak nisem za dirkanje s skuterji po cesti.

Moje mnenje:
Najprej naj se prepreči nakup delov za predelavo skuterjev. Vsi vemo da razni izpuhi in drugi deli, ki jih je potrebno tudi homologirat povečujejo moč in hitrost skuterjev.
Kaj imamo sedaj: Po eni strani s homologacijo se dovoli hitrejsa voznja kot zakonsko dolocena po drugi pa se omejuje. Totalen nesmisel.


Imam skuter, ki ima odstranjen obroček na variomatu. Edina predelava, ki jo imam. Odstranil pa sem ga z namenom da vozim legalnih 45km/h z manjšimi obrati, kar pomeni manjso porabo gorivo in obrabo delov na motorju.
tudi sam imam blokade ven pobrane (variomat in izpuh)...sedaj gre po števcu 70kmh...realno 60-65kmh...v mojem primeru, ko se veliko vozim na Bled in Betina klanec mi praktično pri mojih 100kg pobere vso moč motorju in sem se gor peljal 30kmh...kar je bilo že kar nevarno...delal sem gužvo, avtomobili so me prehitevali...uglavnem ni se bilo prijetno voziti.
sicer je kolesarska pot po kateri se pa 49cmm ne sme voziti.
tako sem pobral blokade ven in se peljem brez problema 50kmh v hrib....in ne delam gužve...avtomobili se vozijo za menoj in nimajo namena po prehitevanju...na ta način se mi zdi bolj smiselno blokade ven pobrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85