Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Samo še vedno ne vem katera je tista "prava" Oral-B ročka. Recimo pri Sonicare je to HX6930, ostale HX69xx so samo paketi opreme. HX93xx so potem novejši, ki funkcijsko niso nič boljši, je pa drugačen način polnjenja (lonček).

Ure, bluetootha in podobnega ne rabim, bi pa ščetko v osnovi tako kot je ta z bluetoothom...
 
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Samo še vedno ne vem katera je tista "prava" Oral-B ročka. Recimo pri Sonicare je to HX6930, ostale HX69xx so samo paketi opreme. HX93xx so potem novejši, ki funkcijsko niso nič boljši, je pa drugačen način polnjenja (lonček).

Ure, bluetootha in podobnega ne rabim, bi pa ščetko v osnovi tako kot je ta z bluetoothom...

https://www.mimovrste.com/elek...e-dodatni-rocaj

naša je podobna, maš par načinov ščetkanja tko kot pri tej, pa tisto uro - na tisti uri se ti tudi pojavi ikonca prgrama ščetkanja, ki ga uporbaljaš. ta ima 2 ročki blutuf, tko da jaz bi iskal nekaj kar je podobno kot tale, samo brez blutufa, pa da maš 1 ročko
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Kje kupujete dodatne nastavke za Philips Sonicare ??

Se popravljam (ni bil Aliexpress.), je bil pa Ebay (kitajska trgovina).

Ker v Sloveniji takih nastavkov, kot jih ima "naša" ščetka ne prodajajo več. Da o ceni nebi sploh pisal komentarja. Ðabe proti temu, kar bi zaanje plačal v kaki EU štacuni. Pašejo pa, ko oriđinal.

PS tudi ščetko sem moral popraviti (zamenjal baterijo)...no to je blo bolj za hobi,...ampak dela pa od takrat BP, pa je več kot leto preteklo. Edino diode, ki signalizirajo napolnjenost so ene šle pa-pa.
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
PS tudi ščetko sem moral popraviti (zamenjal baterijo)...no to je blo bolj za hobi,...ampak dela pa od takrat BP, pa je več kot leto preteklo. Edino diode, ki signalizirajo napolnjenost so ene šle pa-pa.
Koliko časa pa normalno zdržijo baterije?
Jaz sem jih pri svojem Oral B menjal pred dobrim letom, pa izgleda da so že čisto oslabljene (upam da ni kaj drugega), pred tem pa so originalne zdržale vsaj 5+ let. Imam pa skoz na polnilcu.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Original je blo Ni-Cd, Jaz sem dal Ni-Mh.
evil.gif


Koliko časa pa traja med polnjenji pa ne vem. Je uporablja žena.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Koliko časa pa normalno zdržijo baterije?
Jaz sem jih pri svojem Oral B menjal pred dobrim letom, pa izgleda da so že čisto oslabljene (upam da ni kaj drugega), pred tem pa so originalne zdržale vsaj 5+ let. Imam pa skoz na polnilcu.
Jaz imam zadevo nekje 7 let, pa so še prve baterije. Polnim ko so prazne.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Za SoniCare sem na Aliju, za Oral-B pa večinoma kar v Muelerju...

Drugače ima pa SoniCare Li-ion baterijo in ima daljšo življenjsko dobo kot NiMh pri OralB...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Kje kupujete ščetke za OralB?

ebay. ampak tiste, ki so original. oz vsaj zapakirane so tako. je tudi cena "samo" pol nižja kot pri nas.
ne bi si jst z neko kitajsko plastiko drgnil po ustih. če pri otroških igračah zajebejo, kaj ne bodo pri nekem takem x produktu...
sem pa sedaj že kr nekaj časa nazaj na ročni:)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
itak, da je 3/4 stvari narejenih na kitjaskem. Nisem tega zanikal.
Sam je pa bistvena razlika ali uporabljajo dovoljene sestavine ali prepovedane = strupene.
Zato imamo razne inštitute, ki preverjajo kvaliteto, pa še tako gre preveč mimo.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Da si sposodim temo... sem zasledil na nemškem ebayu neko akcijo Oral-B Pulsonic Slim s tem, da imajo v februarju še 28% cashback.

A nasplošno o električnih ščetkah nimam pojma. Sem na hitro pogledal še po Bolhi in zasledil, da Madžari prodajajo precej poceni (ceneje kot nemški ebay/amazon) naslednje zadeve, ki ugibam da so na precej višjem rangu kot zgoraj omenjena zadeva:
Oral-B Pro 6900
Oral-B Genius Pro 8900
Oral-B Genius Pro 9000

Našel sem tudi tole zadevo na e-bayu a mi neki diši na fake/scam, ker je precej ceneje kot povsod drugje pa nov prodjalec brez referenc. Grem pa naslednji teden čez lužo in mi ne bi bil problem kupiti tam.

Je kdo tu, ki ima zadeve naštudirane, da mi olajša življenje?
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Tistle slim zgleda kot philipsovo sranje ki samo neki vibrira pulzira whatever, mora se vrtet, jaz sem imel oba in je meni osebno oral (vrteči) boljši.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
imel sem oral, po sliki bi rekel 6900 serijo (tvoj prvi link)
Urca mi je bila zakon, kot ura je prov prišla v kopalnici in spremljanje časa čiščenja.
S telefonom mi je neumno, da bi ga mogel tja vtikat app zalufat...

kar se pa čiščenja tiče, pa so razlike v tem, da imata druga dva linka še vibriranje, se pravi to kar ima philips. Vsi trije pa imajo verjetno enako osciliranje. Popolno vrtenje ščetine pa mislim, da nima noben, vsaj po slikah sodeč imajo vse tri enake nastavke.
Kar se pa funkcij tiče, pa itak nastaviš naj najjačo:) ne vem zakaj bi si božal zobke in potem jamral, da ne opere dober.

pa pri teh madžarih si vzemi z rezervo, da je na zalogi. Sem že jst hotel tako nekaj kupit, pa sem zelo kmalu dobil email, da tega pa trenutno nimajo. Mogoče boš malo dlje čakal. Cene se mi zdijo pa zelo ugodne, če jih primerjam s tem kolk sem jst dal pred leti.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Torej sta seriji 8900 in 9000 boljši zaradi dodatne "pulse" funkcije vendar imata glupo spremljanje čiščenja prek telefona, medtem ko ima cenejši 6900 klasično uro, ki si jo napopaš v kopalnico in je mir?

Ali je pri teh zadevah treba/priporočeno kupiti še kakšne drugačne/boljše nastavke?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nekak tako kot si povzel ja:) Ko se boš navadil ne potrebuješ več gledat na uro, saj tudi krtačka sporoči kdaj moreš zamenjat "stran".
Men je bla ura kul, ker je pač še ura in zjutraj hudičevo prav pride, ko se ti mudi v službo:)
Vzameš krtačko v roke in pereš. S telefonom imaš takoj pol minute več dela:)

nastavke boš potem nabavil, ko boš videl kater ti najbolj odgovarja.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem še malo naštudiral pa je kao še razlika v tem, da imata višji seriji še potovalni etui, 8ka sicer nek plastični, 9ka pa kao bolj premium look/feel. Sta pa oba 6900 in 8900 z dvema ročajema, medtem pa ima 9000 en ročaj. Naj bi pa vse 3 imele 3D tehnologijo, torej je tudi 6ka s pulziranjem.

Skratka kr neki, preveč modelov razlike pa minimalne.