Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Top price for top shit!
cheer.gif


Naročil in zadeva je bila v 3 dneh na pošti v Avstriji (poštno-ležeče 0€, drugače v SLO pa bi prišlo 15€)

Braun Oral-B TriZone 5500

PS: 2 dni nazaj je bila cena celo 107€
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Mi imamo doma Sonicare kakšne pol leta. Zaenkrat zadovoljna. Baterija zdrži kašen slab teden pri dveh uporabnikih. Imava pa vsak svoj nastavek, ker vsak posameznik drugače ščetko obrablja. Ne vem kaj on dela svojo, moja je še čisto lepa.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Verjetno preveč pritiska. Mora pazit, ker lahko naredi kar nekaj škode s sonicarom, če preveč pritiska.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Mel prej sonicare, zdej za foro uzel oral b... Filing po pucanju enak, pri oral b mi gre mal na falus vrtenje, mi je pa vse senzor pritiska... Pa zdi se mi da je mel sonicare boljso baterijo...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Pri nas je crknila ze tretja Sonicare. Nobena ni prezivela vec kot 2, 5 let. Tako da jaz to sranje kupim se samo v primeru da ima 5 let garancije. Tale zadnja je bila po kakovosti se vecji obup...

Aja sonicna scetka iz hoferja pa se vedno odlično opravlja svojo vlogo.
 

rocky25

Pripravnik
14. dec 2010
49
0
6
Izogibaj se električnih ščetk, ki imajo okrogle delovne glave - se pravi ščetine v krogu.

Električne ščetke se priporoča osebam, ki imajo težave s prstmi oz so kako drugače hendikepirane, da jim poteze z navadno ščetko delajo težave. Zato ni dileme, ali Sonicare ali Oral-B, kupi navadno ščetko!
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Jaz imam sedaj tretjo Sonicare (prva mi je zdržala cca 3 leta - potem se ni več prižgala, čeprav je baterija še malo prej zdržala več dni, druga samo dobro leto - nato se je začela kar sama vžigat, stikalo pa ni več imelo nobenega vpliva, zadnjo imam pa od druge polovice 2014) pri dveh uporabnikih 2x na dan.
Pred novim letom sem kupil še AirFloss in mi je žal da nisem že prej. Nastavki niso tako poceni kot je nekdo prej omenil - vzel sem jih pa zato, ker sva dva uporabnika zraven je bil pa samo en. 2 nastavka sta v Bigbangu okoli 14€.

Probal sem tudi 'fake' nastavke za Sonicare, ki za moje pojme niso bili enaki originalu. Pri originalih sploh ni bistvo v tistih obarvanih ščetinah, ki z obrabo zgubijo barvo (mogoče zato, ker res ne pritiskam na zobe), pač v tem da ščetka enostavno oslabi in ne miga tako intenzivno. Ampak ker se to dogaja počasi, šele ob menjavi opaziš kako je nova občutno bolj 'živa'.

Po mojem mnenju so te ščetke predrage glede na kvaliteto.
 

rocky25

Pripravnik
14. dec 2010
49
0
6
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik rocky25 pravi:
Izogibaj se električnih ščetk, ki imajo okrogle delovne glave - se pravi ščetine v krogu.

Zakaj?

Ker kroglični pritisk ščetin na zob daljnoročno povzroča obrabo sklenine, saj je sila, s katero delujejo ščetine na zob večja, kot je pri vzdolžni ščetki.

Če že kupuješ električno ščetko, kupuj tako, ki posnema navadno - da lahko s ščetinami ščetke prekriješ dva zaporedna zoba.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik rocky25 pravi:


Ker kroglični pritisk ščetin na zob daljnoročno povzroča obrabo sklenine, saj je sila, s katero delujejo ščetine na zob večja, kot je pri vzdolžni ščetki.

Če že kupuješ električno ščetko, kupuj tako, ki posnema navadno - da lahko s ščetinami ščetke prekriješ dva zaporedna zoba.

Seveda. Ker pri novih oral-b ščetkah pritiskaš ko pritegnjen na zobe
evil.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Boljše so z okroglimi glavami. Tiste, ki se gibljejo gor/dol potiskajo svinjarijo pod dlesni, tiste okrogle pa manj.
 

rocky25

Pripravnik
14. dec 2010
49
0
6
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Boljše so z okroglimi glavami. Tiste, ki se gibljejo gor/dol potiskajo svinjarijo pod dlesni, tiste okrogle pa manj.

Svetujem ti, da uporabljaš navadno zobno ščetko, ker verjetno nepravilno prakticiraš uporabo električne. Seveda, več škode si delaš!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Da osvežim temo.

Zanimivo, od dveh zobarjev sem že slišal, da odsvetujejo Oral in podobne zadeve, če že podem samo Sonicare. Oral naj bi slabo vplival na dlesni, pa ne vem kaj še. Lahko več škode narediš kot koristi.

Imam možnost zelo ugodno dobiti Sonicare FlexCare Platinum s travel kitom. Novo zapakirano, 50% off.

http://www.idealo.de/preisverg...15-philips.html

Zakaj po mnenju Alterja tak odpor do Sonicare?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik ynos pravi:


Zakaj po mnenju Alterja tak odpor do Sonicare?
Ti jaz povem, ker že nekaj let uporabljava.

1. zobe si bolje očistiš z ročno ščetko (če se seveda dovolj potrudiš)
2. ker ne čisti nič bolje od sonične ščetke iz Hoferja (imamo tudi to), stane pa 5x toliko
3. ker je kakovost izdelave zanič. Prvi dve crknili malo po poteku garancije, eno zamenjal po sistemu staro za novo za cca 50€, druga je še v omari. Tudi zamenjana je po manj kot enem letu crknila, toda so zamenjali v garanciji. Bomo videli kako dolgo bo...
4. ker so nastavki zelo dragi in ne vem kako si drugi umivate zobe, toda če si jih 3x na dan niti pod razno ne more zdržat 3 mesece...

Zakaj uporabljam? Ker so mi nehale krvaveti dlesni in ker je bolj kamot kot pa se potrudit na roke oprat zobe
evil.gif


Pri Oral-b je problem, da rotira in lahko začne odmikat dlesni...

Ima mogoče kdo kakšno v okvari odveč in bi jo za kako pivo odstopil? Zdaj ni več možnosti staro za novo, pa bi probal tisto v okvari nekako obudit.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.163
2.256
113
Jaz sem ravno te dni nabavil Platinum care po dveh Sonicare, zdržala mi je od 9/2012. Izgubila je moč sicer pa še dela... od kje si?