Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Ja kaj pa sem jaz pisal? Na UK ne gre


?

Seveda gre. Debelejši UK bathroom plug gre lepo na ta adapter ter nato v vtičnico. Če ne boš konstantno vklapljal/izklapljal dobiš tudi tega v vtičnico
grin1.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Za naju z ženko sem kupil na amazon.co.uk Pro2 verzijo, model 3500...

Ščetka na otip deluje kar precej ceneno. Zraven sem nažalost dobil samo eno krtačko. Ampak največji problem je da vtič ne paše v vtičnoco! Kaj je to za neka malo ožja stvar od naših? Tak kot naš samo malo ožji. Krneki. Kako to rešim?!
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Za naju z ženko sem kupil na amazon.co.uk Pro2 verzijo, model 3500...

Ščetka na otip deluje kar precej ceneno. Zraven sem nažalost dobil samo eno krtačko. Ampak največji problem je da vtič ne paše v vtičnoco! Kaj je to za neka malo ožja stvar od naših? Tak kot naš samo malo ožji. Krneki. Kako to rešim?!

Pa saj to že skoz govorimo da rabiš adapter. Greš v delko v BTC, daš 2,5€ pa ga dobiš. Moraš pa reč italijanski na naš pretvornik, oz najbolje da sabo vzameš polnilec
wink-1.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
OK, neumno. Sem mislil da bo naš adapter če piše 2pin.

Vseeno me pa čudi da deluje sama ščetka tako ceneno. Pa glasna kot en star vibrator.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Saj ti je pisalo kakšen adapter je. To je 2 pin, ampak 2 pin za priključke za brivnike, ki jih imajo angleži v kopalnicah.

Kupil si pač preko angleškega amazona, kako je lahko to torej neumno?!?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Sklepal sem da gre za običen EU adapter, saj niti ni važno. Bolj me moti sama cenenost ščetke.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
OK, neumno. Sem mislil da bo naš adapter če piše 2pin.

Vseeno me pa čudi da deluje sama ščetka tako ceneno. Pa glasna kot en star vibrator.

ceneno? Meni delune pro2 2000 odlično narejena za ta denar. Brni pa ker zadeva pač tudi rotira. Če pa misliš da je po enaki sonicare narejen kaj bolje.... Je pa res, da glasna ni tolk, ima pa saj zame tak visok nadležen zvok.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Samo pri nas je Philips bolj priporocana od Oral-B - vzrok so ze prej napisali.
Sem dolgo uporabljal Philipsov top model potem pa presaltal na oral-b. Z Oral-B imam bolj ciste zobe, bolj dolgo.
Pri zobozdravniku pa se ne spomnim kdaj mi je nazadnje kaj delal. Imam pa Odal-B ze kakih 8 let
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Uporabnik monaco pravi:

Btw, dobil Soocare. Nisem še probal. Tako v rokah deluje zelooo dobro, spominja na Sensocare diamond (bi moral preverit ce pasejo nastavki - od navadne Sensocare ne pašejo).
Lahko potrdim, da standardni philipsovi nastavki (ProResults, DiamondClean...) ne pašejo na Xiaomija Soocas x3. Ker imamo pri hiši že tri sonicare in cel kup rezervnih nastavkov, polnilcev in dodatkov, kitajca ne nameravam obdržati. Če koga zanima mi lahko javi na zs (niti sprobano, samo odprta embalaža).
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Evo kratek review po dobrem mesecu uporabe Soocare zobne ščetke.

Nad samo kakovostjo izdelave in izgledom sem navdušen. Detajli precej bolj izdelani kot pri Sonicare, celo bolj kakovostno deluje od platinum. Vzel sem črno, diode so lepo skrite, jih niti ne vidiš dokler ne gorijo. Občutek v rokah presenetljivo dober, čeprav je nekoliko lažja.

Kar se samega delovanja tiče, se mi zdi celo bolj učinkovita od Philipsa, saj je vibriranje nekoliko močnejše in hitrejše. Original nastavki so po občutku primerljivi z original Philipsovimi (beri veliko boljši od kitajskih ponaredkov za Sonicare). Na srečo se navadni nastavki najdejo na AliExpressu pod $6 za par (mini so dražji). Nastavki od navadne Sonicare ne pašejo, kakšnih diamond nimam pri rok, tako da ne morem komentirati.

Veliko presenečenje je baterija, saj je po 35 umivanjih še vedno bilo 10%.

Preko bluetooth se poveže s telefonom, kjer lahko spremljaš število umivanj (stanje ščetin) statistiko umivanj (meri naklone ali si šel po vseh kotičkih) in čase umivanj, lahko nastavljaš bombončke, kot je npr slow start, da ti ne razmeče paste, če pritisneš vklop preden jo daš v usta ali spremljaš status baterije.

Drugače pa na gearbestu so barabe. Na mojem linku je $65, če pa greš z drugim browserjem (ali brisanimi piškotki) direkt na stran, jo pa še vedno najdeš za $35. ;)

Tako da če mene vprašaš je to precej boljša ščetka od Sonicare za krepko nižjo ceno. Jaz trenutno uporabljam 1x dnevno tole in 1x dnevno Oral-b, ki mi je še vedno bolj všeč od teh soničnih ščetk...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
Vau, cela znanost iz ščetk. Meni se vedno dela sonicare iz časov ko je bil samo en model, se preden se je tema odprla. Očitno se nisem z drevesa prišla, ko je zdaj že app. Kva mate pa kaj za med zobe. Jaz se vedno povoskan oral-b okoli prstov navijam. Tok da sem malo na tekočem, kaj se danes kaj prodaja.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Iščem standardne nastavke za sonicare. v DM-u jih trenutno nimajo. a mogoče kdo ve kje se jih dobi? ebay?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Doma imam eno viška Xiaomi Soocas X3 bele barve, zapakirano seveda. Če kdo rabi, ZS.