Philips Sonicare vs. Oral-B 3D

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kako veš, da je v kvaliteti enak? Si ga mikroskopsko in kemično primerjal? Ker te ščetke lahko naredijo ogromno škode, jaz se nebi zajebaval s tem.

Pač vsakomur svoje.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
ksz.
V četrtek dobil Sonicare Platinum, prej sem bil na curaprox....Po treh dneh je razlika v čiščenju tako očitna, da ne morem verjet. Žal mi je da nisem Sonicare nabavil že prej. Super je tudi senzor za pritisk, ki te opozori če premočno pritiskaš...
Priporočam nakup....pa ne pri nas, saj je pri nas cena cca 170€, jaz sem plačal zanji 94€ z UV čistilcem..(e.bay)
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
jaz bi dal tukaj kar prav killakhanu...jebemu,Matofil pri Rombah kompliciša o orginal delih in govoriš kako je fejk za en ku**** tokaj si pa v usta tlačiš nek kitajski fejk, ki je "KAO"po kvaliteti enak orginalu ( verjetno si naredil analizo materiala itd....) Sorry Mato, tukaj se pa ne morem strinjat s tabo.
Men se 24€ za 3 kom ne zdi veliko, konec koncev je to letna poraba...Coraprox moraš menjat vsaj mesečno ( jaz sem jo) in je cena cca 3-4 € za ščetko, kar znese na letni osnovi precej več kot orginal nastavki za Sonicare...
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kako poredko pa si ti umivaš zobe, da imaš 3 za eno leto?? mesec, mogoče mesec in pol, potem je že tako zmehčna, da je učinek ščetkanja ščetkanja tak, da si samo misliš, da si si jih umil...
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
si malo površno prebral kajne? napisal sem da sem Sonicare platinum šele kupil, kakšna bo poraba nastavkov, nimam pojma, v navodilih piše da se nastavek menja na 3 mesece...Torej?
curaprox sem emnjal pa na mesec dni...
In...ni poanta kako si jaz perem zobe. Ampak o tem da nepreverjenega kitajskega sranja nebi tlačil v usta.....če ravno je skoraj vse narejeno že tam...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Lol, kaj pa navadne scetke, ki jih kupis v trgovini. Kupis samo Aquafresh, da si ziher??

Od navadnih ščetk uporabljam samo curaprox in yumaki, ker vem da so preverjena kvaliteta.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
si malo površno prebral kajne? napisal sem da sem Sonicare platinum šele kupil, kakšna bo poraba nastavkov, nimam pojma, v navodilih piše da se nastavek menja na 3 mesece...Torej?
curaprox sem emnjal pa na mesec dni...
In...ni poanta kako si jaz perem zobe. Ampak o tem da nepreverjenega kitajskega sranja nebi tlačil v usta.....če ravno je skoraj vse narejeno že tam...

če si curaprox menjal enkrat na mesec, si narobe umivaš zobe (beri - preveč pritiskaš)
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
sej....zato imam pa sedaj Platinum....in verjem da mi je od začetka senzor za pritisk nonstop pošiljal signale naj ga zmanjšam....
se trudim počet pravilno...
Sicer pa sem curaprox menjal mesečno čisto iz navade...mogoče sploh nebi bilo potrebno....
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ker se ravno odločam za nakup ene ali druge ščetke: ali ima oral b tudi kakšno dvojnl pakiranje? Sta sploh potrebna 2 držala? Kako imate rešeno, če 2 uporabljata ščetko? So krtačke različnih barv ali pa sta 2 držali nuja? Trenutno se bolj nagibam k oral b, saj naj bi bile ščetke cenejše plus večja izbira. To drži?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz imam eno držalo. Pri sonicare so nastavki drugačno označeni. Pri diamond black je na moji trikotnik, na njeni krogec.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ma to je že v kompletu potem tako označeno? No saj potem ni panike z samo enim držalom če si ne umivata zob istočasno.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja v kompletu je tako označeno. Če jih kupiš več je vsaka drugače označena. V potovalni torbi je prav tako prostor za dve krtački in eno držalo.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
a ma kdo kak source za rezervne dele za sonicare? se mi je en kovinski delcek notri odlomil, pa ne bi cele scetke kupoval zaradi tega..
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Roky mi daš prosim link do te ponudbe. Sicer me bolj zanima komplet z 2 držaloma. A 5500 je nov model? Kako se pa plača na amazonu, isto preko paypala?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
a ma kdo kak source za rezervne dele za sonicare? se mi je en kovinski delcek notri odlomil, pa ne bi cele scetke kupoval zaradi tega..
To tudi mene zanima. Sonicare je kar se kakovosti tiče tak krš, da glava boli. Vsi v oddelku smo si jih nabavili (eni pri nas, eni na amazonu, jaz na ebayu) in niti enemu ni zdržala 3 leta... Pri prvi mi je crknila elektronika po dobrih dveh letih (sem kupil novo baterijo v upanju, da je to), na drugi iz kompleta pa malo kasneje. Pri zastopniku sem dobil možnost menjave "staro za novo" z doplačilom 49€ po kosu (ajde recimo pogojno normalna cena)... Sodelavcu je preav tako crknil tist kovinski del v glavi, ko prenaša tresljaje in je prav tako "menjal", malo kasneje pa je ckrnil še meni, toda niti 49€ za to sranje ne dam več... še ščetka iz Hoferja dlje zdrži. Ok, če bi zadeva bila 50€ v redni prodaji, jo pač čez 2 leti vržeš v smeti ko garancija poteče, 120€ je pa nateg na celi črti...
 

axl155

Pripravnik
27. dec 2007
50
1
8
Ahhh niti oral-b ni kdo ve kaj ... po 2 letih je tud tam baterija bolj svoh.... moras pa tud gledat s tega vidika kolk gres pucat kamen itd.... in ce ti scetka podaljsa obisk si ze na kakih 30-60e v dobrem. In konc koncev dan danes je vse narejeno da ti po dolocenem casu gre v k..... ker treba sluzit.