Peugeot 508 montaža Android radia

15. jan 2019
3.459
1.085
113
Prav si rekel izgleda. Da ne bo pomote sam imam kitajca ampak za jurja ti radio vili tak sistem nastima, da tudi poslusas kaksen komad. Ne samo na youtube pop design gledaš.

Nisem razumel. Kakšen radio vili?

Muzika mi je zadnja skrb, čeprav je zvok boljši kot v original radiu, mp3 poslušam, radio.

Bolj mi je važna navigacija, kjer pa je izbira neomejena, napram originalom, kjer se je treba stalno izkašljat za nove mape, pa še to potem vse ne dela kot mora (radarji itd.).

Pa mislim, da ni to poanta te teme, ampak da si delimo izkušnje pri montaži in napravah, ko se je nekdo že odločil za kitajca in ne za radio vili.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tu ti dam čisto prav. Dost sem na cesti in redno srečujem premije ranga 60k navzgor, najnovejše letnike, bling bling, S-line, M paket, AMG paket... in potem Garmin nabit na šipo... Priceless
 
  • Haha
Reactions: brane_new in RoMeX

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Lep projekt.
Po mojem bodo na take projekte obsojena tudi vozila, ki so prodana letos in imajo podporo za AA in podobno.
Ne verjamem, da bo HW letnika 2020/21 sposoben čez 10 let goniti kako visoko uporabno povezljivost. Kaj šele čez več kot desetletje. Razen, če nas bo država nekako prisila, da gre malo starejše v prešo. Slednje ni izključeno. Neumnosti je v politiki EU dovolj.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Snecer, če se ti da primerjaj še kvaliteto zvoka med original radijem in kitajcem, ker slednji načeloma nimajo nikoli takšnega zvoka kot je z original radijem. Glede na to, da v pežoju 508 original spodobno igra (basi, visokotonci) bi mi bila kakršna koli izguba tukaj lahko kar jeziček na tehtnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Snecer, če se ti da primerjaj še kvaliteto zvoka med original radijem in kitajcem, ker slednji načeloma nimajo nikoli takšnega zvoka kot je z original radijem. Glede na to, da v pežoju 508 original spodobno igra (basi, visokotonci) bi mi bila kakršna koli izguba tukaj lahko kar jeziček na tehtnici.
To bo težko, ker ne vem, kako je bilo prej :)

Za Megana pa lahko rečem, da je kitajski nadomestek bistveno boljši zvok...

What is the function of a built in DSP audio processor? It is a digital signal processor allows you to independently control many different aspects of each speaker within your custom car audio system. You can perform different tuning tasks with a DSP such as controlling time alignment to create an excellent center image, you can tune crossovers to send only certain frequencies to tweeters, mid range speakers, mid bass speakers and subwoofers, and you can control an equalizer to tune each speaker to a target level response.

1616162959638.png
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Dobro no, eno je opis in teorija kitajca, drugo je realnost. Načeloma še nisem videl kitajca, ki bi igral bolje od original radia, je pa res, da sem imel večinoma izkušnje s kitajci "prejšnje" generacije, torej wince ološ (primer Junsun v mojem drugem avtu, kopija RNS510) ali kakšen poljski Blow.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi android 9/10 z zunanjim DAB+ ni glih briljanten pri zvoku, da FM sploh ne omenjam.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
FM je itak tema pri kitajcih, to je jasno. Tisti ki mu je to pomembno, nima kaj počet s kitajcem, razen da dokupi DAB modul..

v bistvu tudi dab ne rabiš...


tethering ali 4g v kitajcu in slušaš vse postaje... dober zvok
 

tomB

Zelenc'
6. jul 2021
3
0
1
kot gledam tukaj vase opazke glede na kitajce.kje pa so originali narejeni!na svojem multivanu sem leta 2016 dal android kitajca ker je original blaupunkt umrl.rezultat dosti boljsi zvok,gps mape vse komande vw delajo,kamera spredaj zadaj,fm in dab radio .to se pravi 5 let mi deluje super nobenih tezav za 160 e in seveda moje delo.res pa je da takrat je bil problem s plug in kabli tako da si moral vec stvari povezovati na drug nacin.pa pustim to da se vrnem k mojemu pegueotu 508 in junsunu ki mi odlicno dela le ne vem kaj sem usral da ne delajo obvolanske in konzola lp tomaz
 

tomB

Zelenc'
6. jul 2021
3
0
1
a ti mora dati prav 508 na zbiro da dela.na 127 rcz ni 508 a moram na drug psa kodo nastaviti lp tomaz
 

tomB

Zelenc'
6. jul 2021
3
0
1
se enkrat se javljam .moj junsun zdaj dela kot treba.nasel sem jedro problema nedelujocega can busa.ni bil priklopljen konektor.zdaj dela vse ni bilo treba nic nastavljati obvolanske ,temperatura ,diagnostika.edino kar me pa se moti je stalno vnovicno nalaganje androida ob vzigu.nasel sem stand by a ima samo max nastavitev 60 min.a je to mogoce zaradi varnosti pred spraznjenjem akumulatorja.a obstaja v nastavitvah daljsi cas 12 24 h.na radiu je plus od kljuca kontakta in stalni plus.tako da bi moral biti radio stalno pod napajanjem.ce se kaj zastopim android je ene vrste racunalnik ,ce je racunalnik v sleep modu ko ga vklopis vse zadnje takoj dela brez nalaganja.avto je pegueot 508.kaj daje koda 8878 vec od8888.lp in hvala tomaz
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ta bo težka..oz ne priporočam, da "na silo" spraviš radio na stalen stand by, saj tudi na videz ugasnjen radio cuza elektriko. Posledično lahko čez noč sprazniš aku. Ravno zato pa imajo vsi OEM vgrajeni radiji stand by nekje 10 min, potem se radio popolnoma izklopi. Dober primer slabe prakse je recimo VW sistem RNS510 prvih generacij, ki je, če si ga slučajno updejtal na višjo verzijo softwera (brez da bi zraven zamenjal ali posodobil canbus) sicer na videz ugasnil ampak je v resnici šel v stand by stanje in ti je konstanto praznil akumulator. Pač sprijazni se, da cold boot na Android 2-din sistemih traja malo dlje, to je pač davek, ki ga moraš sprejet če se odločiš za takšno menjavo radia.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
To je potem tistih zadnjih 10%, ki pri Kitajcih zmanjkajo.
Nekaterim to ne pomeni nič in so veseli kot sonce, drugi bi najraje zadevo polili z bencinom in zažgali. Vsak se sam odloči.
Jaz sem raje vgradil 3x dražji “zastarel” rabljen original radio in praktično pozabil nanj dokler nisem prodal avta. VSAKIČ po zagonu radia je bil telefon po 20ih sekundah povezan, navigacija vedno delala brezhibno in ne iskala signal, itd. Kar je največ kar lahko pohvalim nekaj takega. Enostavno nimam volje vsak teden nekaj prčkat po radiu in zabiti ure na netu za iskanje rešitev za stvari, ki so pri zastarelih OEM radijih samoumevne.

Sicer pa sedaj pri tem avtu itak Apple Carplay laufa, tako da…
Ista zadeva je sedaj pri teh novejših radijih. Tovarniška OEM enota, povežeš telefon na USB in evo ti Carplay. Kolega je vgradil neko kitajsko zadevo noter in jo full hvali, a vsakič drugič, ko se peljem z njim mora odklopit in nazaj priklopit telefon, da mu Carplay deluje. Pa je zadovoljen. Jaz bi že zdavnaj zažgal tisto sranje.:eek:
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Se strinjam, edini problem pri AA in Car Play pri original radijih je to, da po navadi tovarniško funkcija ni aktivirana in moraš za to mastno plačat. Sploh pri nemcih je tako. Je pa res, da tudi za to obstajajo rešitve, čeprav to ni ravno sprehod po parku za povprečnega uporabnika..:)
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
To je potem tistih zadnjih 10%, ki pri Kitajcih zmanjkajo.
Nekaterim to ne pomeni nič in so veseli kot sonce, drugi bi najraje zadevo polili z bencinom in zažgali. Vsak se sam odloči.
Jaz sem raje vgradil 3x dražji “zastarel” rabljen original radio in praktično pozabil nanj dokler nisem prodal avta. VSAKIČ po zagonu radia je bil telefon po 20ih sekundah povezan, navigacija vedno delala brezhibno in ne iskala signal, itd. Kar je največ kar lahko pohvalim nekaj takega. Enostavno nimam volje vsak teden nekaj prčkat po radiu in zabiti ure na netu za iskanje rešitev za stvari, ki so pri zastarelih OEM radijih samoumevne.

Sicer pa sedaj pri tem avtu itak Apple Carplay laufa, tako da…
Ista zadeva je sedaj pri teh novejših radijih. Tovarniška OEM enota, povežeš telefon na USB in evo ti Carplay. Kolega je vgradil neko kitajsko zadevo noter in jo full hvali, a vsakič drugič, ko se peljem z njim mora odklopit in nazaj priklopit telefon, da mu Carplay deluje. Pa je zadovoljen. Jaz bi že zdavnaj zažgal tisto sranje.:eek:
Ni pri vseh kitajcih tako... eni.se vklopijo v trenutku in se vse poveže takoj, v globoko spanje gredo po 72 urah. Če avto redno uporabljaš, ne opaziš.

Za vsakodnevno rabo sicer ne rabiš niti navadnega radija...