Petrol brez uprave

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Jaz vso gorivo kupim na mol-u... Pa ga je v 14 dneh zagotovo vec kot demz da za celoletno ogrevanje :) saj noben ne drzi pištole da kupi na Petrolu. Tudi s polic ne jemljem blaga ker ga pac ne rabim. Ko sem bil pa ekstra lacen sem si pa tudi na crpalkk kupil sendvic ker se mi je mudilo naprej...

Demz namen akcij ni da prodajaš nekaj kar se prodaja samo po sebi ampak da praznis zaloge tistega kar lih ne gre enostavno (no da pa privabis kupce pa seveda je dobro da v akcijo stisnes tudi kaj kar se drugače simpl prodaja:))
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
potem pa naj skenslajo vse, bencinska je bencinska ne pa spar v malem. kot pošte zdaj so vse samo pošte ne.
kartica in njihove ugodnosti, to sem mislil.
A na pošti ne moreš več urediti poštnih storitev ali kako?
A kebabarju tudi težiš zakaj po novem tudi kruh prodaja?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kaj se je pri nas zgodilo s 24 ur trgovinam? zakaj jih ni?

kako to, da prodajajo elektriko? ker tega se ni spomnil ne boscarol, ne akrapovič, ne pečečnik.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
kaj se je pri nas zgodilo s 24 ur trgovinam? zakaj jih ni?
Tole so objavili, ko so zaprli 24-urno trgovino na ljubljanski avtobusni postaji (in drugje po Sloveniji):

Vzroke za popolno osiromašenje predvsem nočne ponudbe gre iskati na več koncih. Prvi je sloviti "Kebrov" zakon, ki je omejil prodajo alkohola po 21. uri, saj je znano, da se je ob poznih urah prodalo največ alkohola.

Takrat so hitro poniknile tudi preostale 24-urne trgovine drugih prodajalcev. Mercator je, denimo, tak primer v Ljubljani, saj so trgovini tako na Bavarskem dvoru kot tudi na Tržaški cesti omejili na obratovanje le do polnoči.

Drugi razlog za ponik nočne pobudbe pa je tudi zakon o obratovalnem času trgovin, ki je dva meseca omejeval ponudbo, dokler ni ustavno sodišče zakon blokiralo.

Zdaj bodo nočnim pticam, ki se bodo zaželele toplega obroka, svežega kruha ali česa drugega od "nujnih življenjskih potrebščin", na voljo le še pregrešno drage bencinske črpalke ali pa lokalni ponudniki burekov in podobnih dobrot.



Petrol je sicer lani pod blagovno znamko HopIN odprl par trgovin, kjer ne prodajajo goriva (imajo pa hrano, pijačo, srečke, vstopnice, ...). Imajo pa omejen delovni čas, zaprte so ponoči in tudi ob nedeljah.

Plin in elektriko prodajajo, ker želijo postati ena točka za vse potrebe po energiji.

Elektriko sicer prodaja tudi Telekom Slovenije.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
potem pa naj skenslajo vse, bencinska je bencinska ne pa spar v malem. kot pošte zdaj so vse samo pošte ne.
kartica in njihove ugodnosti, to sem mislil.
a tebi držijo pištolo na glavi, ko greš plačat gorivo? pa je.bemu mater pa kje jest živim govoriš in razmišljaš kot, da si s posebnimi potrebami in opravilno nesposoben
no pa se izkašljaj kaj ti pri njihovih karticah ni všeč?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pišuka, ste nabijači! V preteklosti ste obravnavali že čisto vse trgovine, kar jih je pri nas. Od Merkatorja, Tuša (kako sta draga in nekvalitetna), do raznih obrtnikov, ko niste bili zadovoljni s storitvami. Ko pa jaz prijavim, da se gre Petrol blesave akcije ki to niso, ste pa vsi penasti :nigladek: in pametni.

In, poglej alkoholik , nismo vsi iz Ljubljane. V mojem koncu so zgolj Petroli, najbližji OMV je v Krškem v Leskovcu, torej 22 km stran, najbližji MOL pa pri Dramljah, torej 50 km stran. In ker sem na svetu že več časa kot so vendarle prišle k nam te "konkurenčne firme", uporabljam za plačilo pač Magno - ki je Petrolova. Saj nafto in bencin imajo menda v redu, cene so pa itak regulirane in je vseeno kje nalivaš. Gre za akcije, ki so trapaste. Sem tudi zgoraj dal primer, kako poteka pogovor glede teh akcij.

Neverjetno, ko je Merkator navijal cene, ste bili vsi penasti, ko pa Petrol, pa niste? Kaj smete samo vi kdaj pošimfati, jaz pa ne?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
No, sedaj si povedal kaj si: navadna baba, samo šimfal bi.
Eno je šimfat in nekaj naredit, drugo je pa samo šimfat in še vedno uporabljat tisto. To delajo babe.
In ti, ki vsak dan narediš 500km res ne vem, kak problem imaš najti konkurenčno črpalko.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bla bla bla. 3/4 bencinskih servisov je Petrolovih. Agip je ven pobegnil. Shell prav tako odnehal, še pravočasno ko so videli, koliko je ura pri nas. Tuš je raje prodal, kot da bi se še naprej zajebaval z mlini na veter. Bavčar se je tudi zaveznil in njegov OMV z njim ...
Kakor Petrol pri nas reče - tako bo. Če to ni monopol ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa - sej to ni problem, dokler drži država roko gor nad cenami bencina in Petrolom - monopolistom. Kaj bi bilo, če je nebi držala, Petrol pa še vedno monopolist?

Po drugi strani pa, če bi država spustila svoje lovke in regulacijo, bi pa konkurenca zacvetela in cene padle. Država bi imela zelo manj od svoje "rokice", Petrol tudi, mi bi se pa malce ceneje vozili, pa še prodaja derivatov na državnem nivoju bi se dvignila, saj bi vsi sosedje tankali pri nas.

Temu se reče po domače : "Tržno gospodarstvo". Ste vmes nekje pozabli, kajne? Ker Petrolove akcije z letnim vitreksom sredi zime pač niso "tržno gospodarstvo" :fredi: .
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Bla bla bla. 3/4 bencinskih servisov je Petrolovih. Agip je ven pobegnil. Shell prav tako odnehal, še pravočasno ko so videli, koliko je ura pri nas. Tuš je raje prodal, kot da bi se še naprej zajebaval z mlini na veter. Bavčar se je tudi zaveznil in njegov OMV z njim ...
Kakor Petrol pri nas reče - tako bo. Če to ni monopol ...
agip je šel niso pa bencinske izginile, kupil jih je MOL in če bi tvoji vrli SDjevci in ostala komunajzerska zalega bila kaj pri pameti bi cena bencina bila že nekaj let neregulirana. Tako pa poslušamo kleptokomunajzerske ekonomiste, ki strašijo z velikim povišanjem cen, če le te nebi bile regulirane... druge plati niso zmožni
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in 8888
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, kaj misliš, da jih bo požgal za seboj, tako kot en tak usekan strankarski prfuknjenec, katerekoli barve že je?

Ti stranka dobro deluje? Lepo živiš takole? :valjamse: Ti izpolnjujejo želje? :valjamse::valjamse::valjamse: Ti je gospod Vrhovni že danes prisolil eno vročo po ušesih?
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

P.s. : Zakaj me zmerjaš, da sem SD-jevec? Pa tako odkrito zabavljam čez SD-jevski Petrol?
Pa - zakaj zmerjaš vsakega, ki ni v SDS-u? Si pripadnik neke stranke in zagovarjaš mnogostrankarski sistem. Obenem pa ne toleriraš nikogar drugega, kot zgolj lastno politično stranko. To se je šla Nemčija v 30. letih, njihovi rjavosrajčniki so pa izvajali točno tisto, kar bi ti rad počel.

Pa praviš, da sem jaz primitiven :nigladek: . PREŽIVETO ! Z izkušnjami, ki jih je cel svet obsodil.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
agip je šel niso pa bencinske izginile, kupil jih je MOL in če bi tvoji vrli SDjevci in ostala komunajzerska zalega bila kaj pri pameti bi cena bencina bila že nekaj let neregulirana. Tako pa poslušamo kleptokomunajzerske ekonomiste, ki strašijo z velikim povišanjem cen, če le te nebi bile regulirane... druge plati niso zmožni
Mislim, da je bilo že predebatirano:
Kaj ni sedaj tako, da država določa max ceno? A je kje ta cena nižja?
Se bojim, da je v SLO premalo konkurence, da bi se cene znižale.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.738
113
Ljubljana
hmpg.net
Točno tako. Država (razen na avtocestah) določa samo maximalno ceno. Nikjer ne piše, da se ne sme prodajati za manj. In tu se kaže, da Petrol IMA monopol. Res da so si ga "prilobirali", ker so zahteve, da kje lahko postaviš bencinsko postajo v Sloveniji takšne, da se nobenemu od velikih, ob velikosti trga pri nas, ne ljubi zafrkavati s tem, ampak monopol obstaja, ker je Petrol uspel pri državi s taki predpisi, da ne dovoljuje drugim vstop v trg.

"Če povzamemo mnenja anketiranih podjetij, so drugi ključni omejevalni dejavniki po njihovem mnenju sledeči:
• dolgi in zapleteni birokratski postopki, ki so povezani z gradnjo novih objektov (bencinskih servisov), ki jih opredeljuje stroga in omejujoča zakonodaja za izvedbo prostorskih aktov in pridobitev gradbenih dovoljenj;
• omejujoči/izključujoči razpisi za servise na območju AC križa v preteklosti in pogodbe za neomejeno obdobje na avtocestah (DARS) ter posledično obvladovanje območja AC križa s strani dveh podjetij (Petrol, OMV);
• boljše lokacije so že v lasti konkurence;
• visoki vstopni stroški (zlasti na maloprodajnem trgu) ter
• majhen trg, majhno število ponudnikov in prisotnost enega močnega podjetja na teh trgih na območju Slovenije (Petrol), s tem pa povezana tudi logistična koncentracija.
Nekateri distributerji ocenjujejo, da je zaradi fizičnih omejitev in težav z izgradnjo bencinskih servisov vstop na veleprodajni trg bistveno lažji, zato je temu primerno tudi tržna struktura na veleprodajnem "trgu bolj konkurenčna."
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
P.s. : Zakaj me zmerjaš, da sem SD-jevec? Pa tako odkrito zabavljam čez SD-jevski Petrol?
Pa - zakaj zmerjaš vsakega, ki ni v SDS-u? Si pripadnik neke stranke in zagovarjaš mnogostrankarski sistem. Obenem pa ne toleriraš nikogar drugega, kot zgolj lastno politično stranko. To se je šla Nemčija v 30. letih, njihovi rjavosrajčniki so pa izvajali točno tisto, kar bi ti rad počel.

Pa praviš, da sem jaz primitiven :nigladek: . PREŽIVETO ! Z izkušnjami, ki jih je cel svet obsodil.
nikoli bil in zelo verjetno nikoli ne bom v nobeni stranki, ja in zelo si primitiven samo preberi svoje poste recimo na temo vitrexa pa boš videl do kje seže tvoja primitivnost... pa da ti še enkrat pojasnim, zmanjkalo jim ga je in zato, ker bi ti potekle nagrade, ki jih dobiš vsake tri mesece so ti ponujali pač tistega, ki so ga imeli in to samo zato, da ti bodo dali kvartalni produkt. Lahko bi te posl.ali u krščen duš in rekli prej bi prišel, tako pa se jim je zgodila tista tipična, ko nekomu hočeš pomagat si narediš samo štalo... in potem se čudite zakaj ljudje nočejo več pomagat...
tudi jaz sem ga dobil pa sem ga prinesel domov dal v garažo in uporabil ko je bil letni čas primeren in če misliš, da si zaradi tega kaj manj SDjevec se motiš, še toliko bolj si, ker ne znaš nehat in ne veš kje je meja
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ti si ne moreš predstavljati, kako lepo je za videti, ko ti na lulčku in na sredi nosa izpuhnejo mastni rdeči mozolji :valjamse: :cheer: :cheer:.
Čudovito je, čakej da si še kaj izmislim :valjamse: