Petrol brez uprave

I

Izbrisan uporabnik #9334

Če ima firma nesposobnega direktorja, bo šla v maloro. Še vedno je tako bilo in bo. Če temu ne bi bilo tako, delovnega mesta "direktor" ne potrebuješ.
Šele doooolgo potem je, če morda direktor, politično nastavljen, krade. Vsekakor se pa to na poslovanju vidi.

Saj imamo, t.i "molzne krave". Je Petrol, pa Slovenske železnice, blabla bla. Toda te firme morajo vsekakor tudi kaj narediti za svoje gospodarje, če se strinjate.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kdo ocenjuje direktorja in njegovo znanje? največkrat tisti, ki nikoli niso bili v koži direktorja, ki nimajo informacij. torej čevlje sodi naj kopitar.
drugo dejstvo je, da mnogi nimajo direktorjev, ki bi realno imeli kaj pojma o sektorju, oddelku in zadeve tečejo. ker vodstveni kader mora voditi, imeti kompetence vodenje, ne vsebinskega znanja. poglejte ministre in svetovalce. a je karel super men, alenka pa super babi? ne, paradna konja sta.

seveda pa mnogi verjamejo, da je dober direktor petrola tisti, ki je danes najboljši prodajalec. časi se spreminjajo, napake se delajo, raja pa seveda nima občutka kaj se dogaja. jokate za modelom, ki je dal zelo zelo velike napačne številke in jih ob pozivu popravka ni popravil. to je signal za dvoje, ali nerazumevanje poslovanja, investiranja in podobnega, ali pa drzen poskus kraje.

da je firma uspešna rabi več faktorjev.
monopol in se vse poklopi
skoraj monopol in botrstvo in teče lepo
uspešno vodenje, vizijo, strategijo, motivirane zaposlene, lojalnost, dober produkt, storitev, marketing, finančno shemo

ta zadnja alineja je..ogrožena vsaj na točki motiviranih in lojalnih zaposlenih in uspešnem vodenju. en od setov lahko izostane in ga drug nadomesti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja. Kot sem že dejal, vizija in strategija do strank. Če si monopolist, se da. OMV-ja ni skorajda več, Agip je tudi šel, Shell je samo v Framu pa še tam bogve ...? ,

Lahko je na tak način Petrolu. Sredi poletja naredi akcijo na "zlate točke" za nakup zimskega vitreksa in kavico na kofe attomatu tam v kotu štacune. Svetovni prvak, povem :cheer:. Pa še svečo si mimogrede kupiš, sam zase, če bi se kaj zalomilo na cesti :obesise: . Bencin si pa sam naliješ, saj ima punca za šalterjem čisto na frišno zmanikirane nohteke.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Ja. Kot sem že dejal, vizija in strategija do strank. Če si monopolist, se da. OMV-ja ni skorajda več, Agip je tudi šel, Shell je samo v Framu pa še tam bogve ...? ,

Lahko je na tak način Petrolu. Sredi poletja naredi akcijo na "zlate točke" za nakup zimskega vitreksa in kavico na kofe attomatu tam v kotu štacune. Svetovni prvak, povem :cheer:. Pa še svečo si mimogrede kupiš, sam zase, če bi se kaj zalomilo na cesti :obesise: . Bencin si pa sam naliješ, saj ima punca za šalterjem čisto na frišno zmanikirane nohteke.

Ma dej je*i se ze ti s tem zimskim Vitrexom. Odstavljena uprava je povečala dobiček za 92% v zadnjih devetih letih. Reziltat 01-09 2019mje nad plani. Poleg tvojega jebenega Vitexa je danes Petrol ena najboljših firm v Sloveniji kljub tega, da jim politika nagaja. Od tega, ko ti jodiš tankak, Petrol še za WC papir nima, ker vse država preko raznih davkov pobere. Če uprava ne bi bila tako uspešna ne bi bil Petrol tam, kjer je. Kakšen monopol neki? Na gorivu, kjer država regilira cene?

Glede na to, da je Petrol brez uprave se prijavi na razpis za predsednika uprave. Na zaposlitvenem intervjuju povej, da je največji potencial Petrola za nadaljnomrast v vem, da so tebi poleti dali zimski Vitrex. Pa če tudi, je morda zaradi ekonomije obsega bolje, da imajo samo zimskega, ali pa se je pač punca zamotila. Jebeni Vitrex skratka. In pa urejeni nohti zaposlene. Verjetno bolje, da bi imela umazane roke, ker bi tebi nafto točila, potem pa meni kruh dala z istimi rokami.

Če si ne moreš sam natočiti goriva, pojdi na avtobus. Tam ga toči šofer. Verjetno edina država, ker ti črpalkar toči gorivo je Italija, kjer je gorivo dražje, če ti ga natočo črpalkar, ko pa, če si ha sam. In pa otoki Grčije, kjer lahko plačaš samo z gotovino, rečuna ne dobiš, potem pa EU vključno s Slovenijo rešuje Grčijo. Nimajo pa poleti je*enega zimskega Vitrexa. Sranje, res.
 
  • Jezen sem
Reactions: Jado

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
kdo ocenjuje direktorja in njegovo znanje? največkrat tisti, ki nikoli niso bili v koži direktorja, ki nimajo informacij. torej čevlje sodi naj kopitar.
drugo dejstvo je, da mnogi nimajo direktorjev, ki bi realno imeli kaj pojma o sektorju, oddelku in zadeve tečejo. ker vodstveni kader mora voditi, imeti kompetence vodenje, ne vsebinskega znanja. poglejte ministre in svetovalce. a je karel super men, alenka pa super babi? ne, paradna konja sta.

seveda pa mnogi verjamejo, da je dober direktor petrola tisti, ki je danes najboljši prodajalec. časi se spreminjajo, napake se delajo, raja pa seveda nima občutka kaj se dogaja. jokate za modelom, ki je dal zelo zelo velike napačne številke in jih ob pozivu popravka ni popravil. to je signal za dvoje, ali nerazumevanje poslovanja, investiranja in podobnega, ali pa drzen poskus kraje.

da je firma uspešna rabi več faktorjev.
monopol in se vse poklopi
skoraj monopol in botrstvo in teče lepo
uspešno vodenje, vizijo, strategijo, motivirane zaposlene, lojalnost, dober produkt, storitev, marketing, finančno shemo

ta zadnja alineja je..ogrožena vsaj na točki motiviranih in lojalnih zaposlenih in uspešnem vodenju. en od setov lahko izostane in ga drug nadomesti.
No tole se pa nikakor ne strinjam. Ce nimas pojma o sektorju težko kakršne koli premike narediš, namreč da delaš nek velik napredek moraš zadeve poznati, in to ne samo površinsko. Vsaj po moje pa je bistvo podjetja napredek...

Dober primer si dal z Karlom in Alenko, sej zato pa smo tam kjer smo, in kakor vidiš napredka ni!

Ja, Petrol je sedaj ostal brez glave in vrjemi, da napredka ne bo! Seveda, še kakšrno leto ali dve so lahko rezultati, kar je plod več letnega dela pretekla uprave, potem bo pa hitro jasno.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda je odlična firma z ogromnim dobičkom, če je pa monopolist. Pojdi kupit tja ... tiste piškote, kwa so že, oni izraelski ... jafa. V navadnem Merkatorju so 70 centov, tu pa 1,30 Eja. Pir je 1,5 Eja piksna, v navadni štacuni pa 0,90. Sredi poletja ti delajo akcijo za zimski vitreks, sredi zime pa poletnega :nigladek: .

Kwa naj sredi januarja počnem z letnim vitreksom, ko mi bo že v 15 minutah zamrznil? Petrol se pa postavlja, kake akcije ima in da so njegovi kupci (bla bla bla). Akcija za švicarske kuhinjske nože ... kako se jim je že reklo? Ko bi bili vsaj spolirani kot se za nož spodobi, ne pa zgolj brušeni na zrnu 600 :eek: . Ko si ga pa v roke vzel, je imel pa počeno štimo ... saj moraš za tak nož imeti orožni list, da ne boš koga poškodoval, ali pa samega sebe.

Dej, nehaj. Petrol je monopolist, zato se lahko špila. Če nebi bil monopolist, propade v prvih dveh mesecih.
 
Nazadnje uredil moderator:

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Seveda je odlična firma z ogromnim dobičkom, če je pa monopolist. Pojdi kupit tja ... tiste piškote, kwa so že, oni izraelski ... jafa. V navadnem Merkatorju so 70 centov, tu pa 1,30 Eja. Pir je 1,5 Eja piksna, v navadni štacuni pa 0,90. Sredi poletja ti delajo akcijo za zimski vitreks, sredi zime pa poletnega :nigladek: .

Kwa naj sredi januarja počnem z letnim vitreksom, ko mi bo že v 15 minutah zamrznil? Petrol se pa postavlja, kake akcije ima in da so njegovi kupci (bla bla bla). Akcija za švicarske kuhinjske nože ... kako se jim je že reklo? Ko bi bili vsaj spolirani kot se za nož spodobi, ne pa zgolj brušeni na zrnu 600 :eek: . Ko si ga pa v roke vzel, je imel pa počeno štimo ... saj moraš za tak nož imeti orožni list, da ne boš koga poškodoval, ali pa samega sebe.

Dej, nehaj. Petrol je monopolist, zato se lahko špila. Če nebi bil monopolist, propade v prvih dveh mesecih.
Mene pa nekaj bega pri tem.
Ti praviš, kako je Petrol zanič. Ja, kdo hudiča pa kupuje po tvoje precenjene stvari? Bedaki? Ker nekdo kupuje, morda pa je Petrol to zaznal in le ponudil, kar ljudje hočejo. Torej dela dobro.
Verjamem pa, da tebe razf..., ko moraš za Jaffa kekse plačat 150% maržo ob 1.00 zjutraj. Jeba, ni kaj, morda pa Petrol s tem celo plača delavcem pripravo na delo, a?

Drugače bi pa uspešen privatnik kot si, lahko razumel, da nimaš pištole na glavi, da moraš kupiti svečo, Jaffo ali pa zimski vitreks poleti na Petrolu. In da nismo v Severni Koreji, da je omejena marža in lahko podjetje samo postavlja cene, na potrošnikih pa je, da jih plačamo ali ne. Meni se cene na Petrolu tudi ne dopadejo, pa zato ne krivim Petrola, le kupujem ne tam. Mi pa na kraj pameti ne pade, da bi jih šimfal, le čestitam jim lahko, da fajn služijo na ovcah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tole o ovcah je dobro. Če pač rabiš ob enih ponoči sendvic, ga boš pač plačal po napihnjeni ceni.
Pa bi ga zvečer ob sedmih kupil pri "sosedu".
Vitrex pa tudi se kje drugje prodajajo. Pozimi zimskega in poleti letnega.
Nafte pa zaenkrat še ne morem na MV kupiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Kaj je prenapihnjeno?
Sem tudi plačal že 1 eur za pollitrsko plastenko vode na Petrolu, ker se mi je mudilo in sem bil žejen. Meni je bila takrat cena čisto sprejemljiva, pa čeprav v Hoferju dobiš 1.5l za 25 centov.
Se boste morali naučit, da podjetja niso tam za to, da vam delajo uslugo, temveč da ZASLUŽIJO. Čimveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Saj te razumem in podpiram. Nekdo bi šel pa na WC, pa se tam napil.
Ali pa kupil liter pa pol soka (vode) za 1,1 evra (na Petrolu) pa imel tisti liter se za jutri.
Ker če sem jaz žejen, je pol litra glih za luknje v zobeh splakniti pa drčo namočit.
Pa ne bom čez pol ure spet na pumpi s pol litra vode.....
Potem pa se cudite od kje ljudje prisparajo 100 jurjev za bajto. Vodo so si doma natočil v staro plastenko ali pa flaso(eko, zdravje pa podobne fore) . Ne pa pol litra na pumpi za evro.
Če vem da bom več ur v avtu, imam steklen "bidon", natočim in peljem s seboj. Pod sedežem pa nekaj za grickat ali podobno. Saj tisti ima leto dni uporabe pa tudi na soncu se jim nič ne zgodi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mislim - sej je vse res. Zadevo je treba čim dražje prodat. Če bo le kdo kupil. Samo hvalijo se naj raje ne glede akcij in ugodnosti - ker to niso.
Jaz pač tankam na Petrolu, ker je najbolj razširjen, pa Magna kartico imam. Potem me pa študentke za šalterjem, da imam zlate pike in si lahko vzamem kofe na avtomatu (klinc, če ga pa ne pijem :zardelalter:), pa letni vitreks sredi zime (saj ste prismojeni) , ...
- "Kwa pa kakšno pranje, to bi mi pa prav prišlo"
- "Ne, gospod, tega pa ni v akciji"

Hja, moraš znati prodat, tako da je čimmanj stroškov. :valjamse: Pa hvaliti se z akcijami, da so ljudje dobre volje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kar se pa tiče kot trgovca z energenti, so pa zame najbolj zanesljivi. Naše punce so šle nekaj manevrirat s kurilnim oljem pri nekih privatnikih, pa so navozili noter vodo, tako da mi je februarja 150 kW peč razneslo sem nekaj že pisal o tem tule. Če bi bil kdo v bližini, bi mu glavo odtrgalo, taka eksplozija je bila. Zaradi nekega privat trgovca s kurilcem, ki je pripeljal vodo in ponudil valuto 60 dni (sej zato so pa punce prijele :bonk:).

V bistvu se spomnim težav s Petrolom samo v začetku 90. let, ko so nam vozili neko nafto, ki je obupno smrdela po žveplu. Po dveh kurilnih sezonah sem moral čistiti vse peči, iz ene 50 kW peči sem pobral ven za en ajmer elementarnega žvepla, ne moreš verjeti če sam ne doživiš. To je trajalo kaki 2 leti, potem se je zadeva normalizirala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Res mi je zanimivo: toliko imaš za povedat čez Petrol, na izbiro imaš alternativo in še vedno si pri Petrolu. Kdo je tu nor?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
Petrol bencinske: vse cene duplo. Tudi njihova "zlataa kartica" je bolj kot ne drek.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Monopolist je, zato. Ne morem se vozit 30 km daleč do OMV-ja. Bencin je pa itak reguliran in na vseh pumpah enak.
Saj je vse v redu, le z akcijami se naj ne hvalijo in to je vse.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Mislim - sej je vse res. Zadevo je treba čim dražje prodat. Če bo le kdo kupil. Samo hvalijo se naj raje ne glede akcij in ugodnosti - ker to niso.
Jaz pač tankam na Petrolu, ker je najbolj razširjen, pa Magna kartico imam. Potem me pa študentke za šalterjem, da imam zlate pike in si lahko vzamem kofe na avtomatu (klinc, če ga pa ne pijem :zardelalter:), pa letni vitreks sredi zime (saj ste prismojeni) , ...
- "Kwa pa kakšno pranje, to bi mi pa prav prišlo"
- "Ne, gospod, tega pa ni v akciji"

Hja, moraš znati prodat, tako da je čimmanj stroškov. :valjamse: Pa hvaliti se z akcijami, da so ljudje dobre volje.
ne vem kaj in kam ti gledaš in spet u tri krasne trobiš...
jaz dobim vsake tri mesece na kartico eno ali dve kavi, smuti, bagel z maslom, dišavo za avto, energijsko pijačo v preteklosti je bilo tudi pranje (v zadenjem letu res da ne), zdaj pa imaš z zlatimi točkami popust na pranje mislim da je 30%
da vse to spregledaš si očitno hudičevo zarukan kar pa itak dnevno tukaj gor demonstriraš
akcije so nekatere pač mnogo bolj uspešne kot so pričakovali da bodo in posledično se je zgodilo, da je tega vitrexa zmanjkalo in ti boš kot ena stara baba zdaj to trajbal do onemoglosti, skratka tako tipično za tebe in spet po drugi strani boš hodil k njim tankat, tako kot sem ti že parkrat povedal si en navaden usrane brez hrbtenice, če te toliko motijo potem hodi h konkurenci pa ne zgovarjaj se, da so 30 kilometrov daleč, ker v drugi temi si povedal, da narediš dnevno mnogo kilometrov skozi slovenijo tako, da se sigurno pelješ mimo OMVja, MOLa, Merkantila, Shella, Hoferja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Petrol bencinske: vse cene duplo. Tudi njihova "zlataa kartica" je bolj kot ne drek.
mislim, da ti kot marsikaj drugega v življenju ne razumeš tudi koncepta bencinske črpalke... bencinska črpalka ni tam zato, da bo imela najcenejšo robo, saj imaš zato diskontne trgovine...
nazadnje kot sem videl je kartica bila plastična, tisto kar zjutraj narediš je pa res drek. Daj malo več povej o tem dreku res me zanima kaj sem v x letih uporabe te kartice zgrešil
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
potem pa naj skenslajo vse, bencinska je bencinska ne pa spar v malem. kot pošte zdaj so vse samo pošte ne.
kartica in njihove ugodnosti, to sem mislil.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ma ne čivkaj, ignoriraj vse ostalo pa je mir.
nobene izmed teh stvari nebi imeli če folk nebi kupoval. če pa jim denar "po tleh" leži je edino logično da ga poberejo.

preverjeno, smo od ene izmed takih firm prejeli konkretno količino blaga zastonj, samo da so se ga znebili, ker ga sami niso znal prodat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad