Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Za vse ki uporabljamo žare s pokrovom. Plinske ali na oglje, ki omogočajo indirektno IN direktno peko mesa in drugih zadev. Tema ni namenjena promociji brandov zato se izogibamo imenovanju proizvajalcev in se raje pogovarjamo o tehnikah peke in receptih.
Osnovno ločimo med direktnim in indirektnim načinom peke in na visoko temperaturno hitrejše pečenje in na počasno pečenje pri nizkih temperaturah, kjer dodamo dim iz kosov aromatičnega lesa - BBQ smoking.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Potem je najbrž že dovolj, če vzamem adapter za jeklenke iz nemških na slovenske ter obdržim pripadajočo original napeljavo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Obe rešitvi sta pomoje enako preprosti.

Reducirni ventil samo "našaraufam", regulator pa samo iztaknem in nataknem drugega. Bom videl kaj mi bo prej pod roko prišlo.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A je kakšna razlika, če Webra Q 2200 naročim iz Nemčije? Bo to še vedno plug and play?

je razlika. šobe so nastavljene na 30 mbar, v sloveniji pa na 50 mbar.

je pa vseeno plug and play, ker daš gumijasto tesnilo na nemški navoj in zadeva špila kot mora. navoj na jeklenko je isti. regulatorja ne smeš zamenjat, ker potem ni v sožitju s šobami. Če kompliciraš tako kot jaz, si kupiš še adapter iz nemškega ventila na slovenskega..ampak kot rečeno tega ne ptorebuješ.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A je kakšna razlika, če Webra Q 2200 naročim iz Nemčije? Bo to še vedno plug and play?

je razlika. šobe so nastavljene na 30 mbar, v sloveniji pa na 50 mbar.

je pa vseeno plug and play, ker daš gumijasto tesnilo na nemški navoj in zadeva špila kot mora. navoj na jeklenko je isti. regulatorja ne smeš zamenjat, ker potem ni v sožitju s šobami. Če kompliciraš tako kot jaz, si kupiš še adapter iz nemškega ventila na slovenskega..ampak kot rečeno tega ne ptorebuješ.
Klasičen SLO regulator ima 30mbar, dobi se pa tud 50mbar brez težav.
http://www.butanplin.si/trgovina/izdelek/regulator-za-priklop-1-5-kg-h-30-mbar
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A je kakšna razlika, če Webra Q 2200 naročim iz Nemčije? Bo to še vedno plug and play?

je razlika. šobe so nastavljene na 30 mbar, v sloveniji pa na 50 mbar.

je pa vseeno plug and play, ker daš gumijasto tesnilo na nemški navoj in zadeva špila kot mora. navoj na jeklenko je isti. regulatorja ne smeš zamenjat, ker potem ni v sožitju s šobami. Če kompliciraš tako kot jaz, si kupiš še adapter iz nemškega ventila na slovenskega..ampak kot rečeno tega ne ptorebuješ.
Klasičen SLO regulator ima 30mbar, dobi se pa tud 50mbar brez težav.
http://www.butanplin.si/trgovina/izdelek/regulator-za-priklop-1-5-kg-h-30-mbar

ok. potem pa je obratno. lahko doma pogledam kaj mam na svojem žaru.. te pa majo Avstrijci 50 pa naši 30
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Kot rečeno, tud pri nas dobiš 50 mb.

kaj sem rekel da se ne da?

so pa tile slovenski na smrekico, nemški pa so na navoj, tako da bi moral potem rezat še kabel...

rešitev kot sem predlagal je najboljša, na nemški navoj daš samo še tesnilo in je OK. regulator ostane isti zaradi šob.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
zmaga.gif


Naj samo povem, da sem v Nemčiji našel Webra Q 2200 black station za ca 150 evrov ceneje kot pri nas. Vse skupaj me je prišlo dobrih 450 evrov. Za razliko v denarju lahko nabavim kar nekaj robe za žar.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
https://www.casando.de/weber-q-2200-station-black-line-50611130-produkt/

Uradno preko spletne strani ne pošiljajo v Slovenijo. Poslal sem mail in mi tudi v enem dnevu odgovorili, da je strošek pošiljanja 39 evrov. Moja cena je bila ugodnejša, ker imam prijatelja v Avstriji, ki mi bo vse skupaj dostavil.

Pri nas je žar ca 460 evrov, za voz nimam ažurne informacije, vendar je bil pred časom več kot 150. Kralj žara pa omenjenega vozička sploh nima v ponudbi oz vsaj na spletni strani ga ni.

https://www.kraljzara.si/pripomocki-in-rezervni-deli/vozicki-in-stojala/proizvajalec/weber.html