Peč na drva /centralna kurjava

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.408
5.906
113
pri taščici
Tudi jaz se zanimam za nakup uplinjevalne peči (za naslednjo kurilno sezono), pa imam problem pri prostoru oz. vstopu v klet. Klet je namreč dostopna le po stopnicah, pa še te so zavite v U. Peči tehtajo nekje 600 kg, dolge so 1 m, kako naj to spravim po stopnicah? KWB vem, da ima razstavljivo peč in ti jo dostavijo v treh kosih, potem pa jo v kleti sestavijo skupaj. Bolj me skrbi za zalogovnik. Najrajši bi seveda imel 1x2000 litrov, ampak po stopnicah bi z nekaj truda spravil le 2x800 litrov. Kako ste vi reševali te probleme? Imate vsi garažna vrata za avto in kurilnico tik zraven? Pozna kdo kakšen primer, kako so to reševali drugje, kjer je dostop v klet otežen?
Zalogovnik je sel cez okno, kjer sem odstranil okno (preden sem obnavljal fasado) in podrl del parapeta.
Zalogovnik jenlahko kjerkoli v hisi. Ni treba da je v kurilnici. Jaz bi ga danes najbrz postavil v kopalnico, pa kamufliral.
Raje imam kopalnico na 25+ kot pa kurilnico.
Tudi pec ni treba da je v kleti. Jenpa res da je najlazje drva cez okno zmetati v klet
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.554
-383
83
Pridela zalogovnik veliko izgub ce je v neogrevanem prostoru, recimo garaza ali kleti, v primerjavi ce je v kurilnici?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.408
5.906
113
pri taščici
Izgube so v vsakem primeru enake. Potem je samo odvisno koliko ti tiste izgube koristijo. V kopalnici ti koristijo, zraven hladne kleti pa škodijo.
Najbrz pa zalogvnik z vsakim dnem in z vsakim m3 izgubi cca 10kwh. Odvisno tudi od temperature v njem, njegove izolacije, izolacije cevi.....
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Ni na knof ni pa tudi nekaj hudega. Pa pri teh pečeh ni nekega hudega ostanka pepela, ko gorijo brez pripiranja.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
686
673
93
Nihče pa ne pove koliko časa čisti te ultrasodobne peči na drva.
Pri teh kotlih je zelo malo pepela. Dnevno ti ni treba ničesar čistiti. Tudi, ko se čisti komora je to minuta, če to delaš zeloooooo počasi. Pri reciva mesečnem čiščenju ti pa vzame do 10 min, če delaš temeljito. Govorim za froling, ki dela več kot 10 let brez problema.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Pri teh kotlih je zelo malo pepela. Dnevno ti ni treba ničesar čistiti. Tudi, ko se čisti komora je to minuta, če to delaš zeloooooo počasi. Pri reciva mesečnem čiščenju ti pa vzame do 10 min, če delaš temeljito. Govorim za froling, ki dela več kot 10 let brez problema.
Enkrat mesečno 15min.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.918
5.192
113
Izbral si vrhunski kotel. Če je le možno vzame 2000 l, ker ni problema, da peč segreje vodo. Bojler za sanitarno vodo boš imel?
Kot je rečeno pripeljali bojo to kaj je dobavljivo Nimam izbire. Neda se mi pa zaj še drugje iskat zalogovnikov. Komplet naj reši en in je to to. Večjega modela pa zaradi višine kurilnice in vrat nemorejo not spravit.

Bojler bo zaenkrat verjetno ostal stari al bo pa TČ.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.408
5.906
113
pri taščici
Kot je rečeno pripeljali bojo to kaj je dobavljivo Nimam izbire. Neda se mi pa zaj še drugje iskat zalogovnikov. Komplet naj reši en in je to to. Večjega modela pa zaradi višine kurilnice in vrat nemorejo not spravit.

Bojler bo zaenkrat verjetno ostal stari al bo pa TČ.
En zalogovnik vzemi s sanitarno kačo. Ko ti bo bojler spustil, samo tja priklopis vodo
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.627
8.948
113
No sej to me je zanimal, kok je bla peč, jebiga tud jest si lohk privoščim mal Ljubljanščine. Pol ene 6 do 7 jurjev? Ker vse ostalo je nekje enako, pumpe in pogoni.