PC to TV

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 17097
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 17097

Kako najlaže brezžično povezat PC in TV.
Rad bi povezal računalnik na TV, ki je v sosednji sobi, vmes je stena, razdalja od računalnika, modema, routerja, ki so skupaj je cca 5m. Vrtal ne bi, posebej ne tako velike luknje, da bi šel skozi HDMI kabel oziroma njegov vtikač. Luknja je drugače že narejena (za eno veliko omaro), ki se je ne da odstranit in že povezan router na TV tako, da je povezana z netom. TV tudi ima WIFI. TV je Samsung 50H6400.
Povezavo bi potreboval predvsem za prenos oziroma gledanje filmov in nadaljevank. Ni mi do nenehnega nalaganja na zunaji disk. Eno televizijo imam že povezano preko HDMI kabla v isti sobi kot je računalnik, modem, router.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

TP-Link Archer C5 AC1200 WiFi DualBandGbitRouter
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Po moje ima, glede na to da moja serija D, katera je starejša ima.
Navodila poglej. Če ima Samsung link potem ziher ima.
Jaz imam na routerju HDD preko kabla (vključen v router v usb vhod v routerju), naložen imam gor torrent client in mi direktno na disk pobira torrente. Te pa streamam kar preko routerja na tv.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
najenostavnejša varianta je kak androidni multimedijski predvajalnik, ki ga priklopiš na TV. če imaš mrežni kabel že speljan od routerja do TV, potem pa sploh.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Moja varianta je zelo enostavna če veš kaj delaš.
Nobenega kabla, samo disk priklopljen na router in vključim media sharing. V tvju pa pod source kliknem na zaznan dlna router. In že brskam po filmih.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Pa se ta poveže z računalnikom?
Preko tega mrežnega kabla ali kako?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
varianta, ki ti jo bruno predlaga, je dobra za prvi poskus, saj te nič ne stane. sam sem imel pred leti nekaj takega. slabost je bila, da TV preko DLNA ni znal predvajati vseh filmov (kodeki?), podnapisi niso vedno delali, TV si ni zapomnil, kje sem včeraj nehal gledati... mogoče so pametni TV v zadnjih letih že kaj napredovali glede prijaznosti uporabniku, smart TV funkcije na mojem panasonicu so namreč bolj za en drek.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
@Borg ja poglej v bavodila. Ponavadi je default opcija 192.168.1.1 (vpišeš v brskalnik na računalniku, ki je povezan z routerjem bodisi wifi ali s kablom v routerju) in vpišeš username in geslo (če nikoli nisi vstopal notri in spreminjal je po navadi default napisano na hrbtišču routerja ali na škatli od routerja). Na računalniku presnameš filme na disk in jih vklopiš na router ali pa preko ftp dostopa v računalniku preneseš kar direktno ko je disk že vključen v router.
Če se boš hotel še bolj igrati pa si namestiš kak dd-wrt/tomato in imaš še torrent client gor in ti direktno na disk vse da in nimaš nobenega dela.
Samo za začetek samo to naredi in se malo privadi in je to to.

@sass se strinjam s teboj. Zaradi kodekov v starejšem tvju sem si naredil HTPC in laufam kodi vzporedno pa še to na routerju , ampak streamam na HTPC kjer pa ni problemov s kodeki. Ampak s kodeki imaš tako ali tako probleme ali ga daš direktno v tv ali pa wifi. Torej ni nobene veze ali je to DLNA ker nima nobene veze, tv ti tako ali tako tega ne zna. Je samo odvisno od sposobnosti vgrajenega predvajalnika v TV-ju. Torej če je novejši in imaš v štoru kak vlc si zmagal.
Glede podnapisov je tako, da morajo imeti popolnoma enako ime do pike (preimenuješ xxx.srt v drekecpekec.srt pa je rešeno).
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Glede na to da ima router dva usb vhoda in možnost priklopa tudi diska ali je potem kakšna možnost iz tega diska prenest vsebino do TVja?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pa saj sem ti napisal. Daš usb disk notri, kjer imaš filme že gor. V nastavitvah preko brskalnika 192.168.1.1 nastaviš kot je v navodilih zgoraj.
in v tv-ju na dalincu greš pod source na archer c5 in je to vse. Fiziæno ne rabiš do tvja dati nič.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Pa saj sem ti napisal. Daš usb disk notri, kjer imaš filme že gor. V nastavitvah preko brskalnika 192.168.1.1 nastaviš kot je v navodilih zgoraj.
in v tv-ju na dalincu greš pod source na archer c5 in je to vse. Fiziæno ne rabiš do tvja dati nič.
Pa bo ta disk viden dostopen tudi preko računalnika?
Oziroma, če to lahko malo bolj razložiš
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
ali pa preko ftp dostopa v računalniku preneseš kar direktno ko je disk že vključen v router.
 
Nazadnje uredil moderator: