Kateri router za hišne potrebe?

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
asus ac86u, je pa treba malo iskat in spremljat, da ga za okoli stotaka odneseš
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Jaz tudi mislim, da čez Ubiquiti ga ni. Če se gre za WiFi, stabilnost in zanesljivost, je to to.


Ali pa Long range:

mislim pa, da glede pokritosti ni razlike, povsod po svetu je lahko EIRP MAX 20dBm, razen v USA je EIRP lahko 30dBm
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in GStar

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Mesh ima slabosti, predvsem pa ne predstavlja prednosti v vseh pogojih in je nesmiseln, kadar se lahko vse dostopne točke poveže z mrežnim kablom. Tudi kadar se ne da, je tehnično boljša rešitev powerline, drugo vprašanje ob tem je seveda cena.
Ali pa, kadar sta dovolj dve točki, bo na enakih napravah WDS enakovredno opravil nalogo, samo še fast roaming je treba aktivirati.

Skratka, če se gre v več dostopnih točk in jih je možno povezati s kablom, je to najboljši način, vsaka ima isto ime WiFi-ja, ki ga oddaja, vsaka oddaja na drugem kanalu tako v 2,4GHz, kot tudi 5GHz, na njih pa se aktivira 802.11r - fast roaming. V tem primeru je zadovoljstvo z WiFi zagotovljeno
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Pa to pokriva kaj več kot stanovanje v bloku? Pa tudi nikjer ga nimajo več na zalogi.
Vsi routerji bolj ali majn enako pokrivajo. Ni zaj tak, da draži router močneje oddaja. Ker so moči oddajanja zakonsko omejene. Če je problem pokritost signala se z AP-ji rešuje ali pa nodi v meshu.
Če gledaš Asusa (to kaj ti je herman predlagal je za svoj dnar super izbira) glej takega, ki podpira AiMesh al kak že rečejo oni temu. Takrat dodaš kompatibilno napravo v sistem in se same nastavijo v mesh.
Jaz mam recimo ac-RT66u in 3x lyra node (na kablu), in mam pokrita 2 štoka v bajti in delavnico. Stvar preprosto izvedljiva za laika tudi če nimaš pojma o teh zadevah.
 
22. jul 2007
12.691
1.259
113
123
No enako zadovoljstvo je tudi z Decoti, pa še free dobiš zraven antivirus.
Screenshot_20220624-135829.png
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Vsem toplo priporočam branje tega članka: https://arstechnica.com/gadgets/202...ntific-guide-to-wi-fi-access-point-placement/

Če povzamem njihova "zlata" pravila:
Rule 1: No more than two rooms and two walls
Rule 2: Too much transmit power is a bug
Rule 3: Use spectrum wisely
Rule 4: Central placement is best
Rule 5: Above head height, please
Rule 6: Cut distances in halves
Rule 7: Route around obstacles
Rule 8: It's all about the backhaul
Rule 9: It's (usually) not about throughput, it's about latency
Rule 10: Your Wi-Fi network is only as fast as its slowest connected device
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej