[T2] Innbox V60 in Edgerouter Lite + TV box

BrZiX

Zelenc'
28. sep 2021
11
0
1
Ne bo delalo, če ne bo pravega MAC - lahko pa popraviš v svojemu routerju WAN MAC na tistega od Innbox ;)
Vse TV lahko priključiš na svoj router brez nastavitev VLAN,... in deluje OK. Moj Innbox se praši na omari ;)
Če TV res deluje brez VLANov, potem pa super. Ampak verjetno uporabljate HLS?
Še to: Ima kdo izkušnje z Edgerouter Lite ali mi mogoče priporočate kaj drugega? Vidim sicer, da dosti ljudi uporablja Mikrotike.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Jaz imam Edgerouter, sicer ne lite pač pa ER-X. Imel sem tudi Mikrotik. Oba sta zahtevnostno približno na istem nivoju, mogoče je Mikrotik v mali prednosti, ker obstaja razširjen community in omogoča veliko prilagodljivosti. Žal pa se mi zdi, da Mikrotik nekako spi. Nimajo nobene midprice modela v ponudbi, ki bi dejansko zmogel 1gbps WAN-LAN routinga, razen če ni to sedaj možno z RB962, ampak cena ni zanemarljivo nizka. Ampak po drugi strani tudi Edgerouter lahko narediš skoraj karkoli želiš, ima pa HW NAT offloading in s tem komot zmore 1gbps WAN-LAN. Oba imata nekaj failov, kjer recimo neki klasični router dejansko dela sam brez nekih zezanj in glupih napol delujočih rešitev, kot npr hairpin NAT.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Če TV res deluje brez VLANov, potem pa super. Ampak verjetno uporabljate HLS?
Še to: Ima kdo izkušnje z Edgerouter Lite ali mi mogoče priporočate kaj drugega? Vidim sicer, da dosti ljudi uporablja Mikrotike.
Za T2 TV brez VLANOV je opcija samo preklop iz multicasta na HLS. Se mi na sploh zdi to itak boljša rešitev, ker lahko tudi TV pelješ preko wifija, npr doma bi rad gledal TV na vrtu zraven bazena, ko je nogomet in to lahko komot narediš BP.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Jaz imam Edgerouter, sicer ne lite pač pa ER-X. Imel sem tudi Mikrotik. Oba sta zahtevnostno približno na istem nivoju, mogoče je Mikrotik v mali prednosti, ker obstaja razširjen community in omogoča veliko prilagodljivosti. Žal pa se mi zdi, da Mikrotik nekako spi. Nimajo nobene midprice modela v ponudbi, ki bi dejansko zmogel 1gbps WAN-LAN routinga, razen če ni to sedaj možno z RB962, ampak cena ni zanemarljivo nizka. Ampak po drugi strani tudi Edgerouter lahko narediš skoraj karkoli želiš, ima pa HW NAT offloading in s tem komot zmore 1gbps WAN-LAN. Oba imata nekaj failov, kjer recimo neki klasični router dejansko dela sam brez nekih zezanj in glupih napol delujočih rešitev, kot npr hairpin NAT.
Hap Ac³ ne zmore 1 Gbps Wan-Lan? Morda tudi že Ac². RB962 je zastareli model.

Ali pa RB5009, je pa malo dražji in komaj prihaja v prodajo, tale bo zagotovo krepko čez 1Gbps (koliko ljudi sploh ima tako hitrost interneta?).
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Sem zgleda ostal malo zadaj z Mikrotiki ja :) ac³ bo znal biti ok. Vseeno pri teh novih pogresam opcijo brez wifija, 5009 ki bo brez je pa drag.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Hocem rect 200€ se mi zdi pac kar dosti, ker pac proti edgerouterju za 40€ ni toliko boljsi
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Čisto odvisno za kaj rabiš. Jaz z EdgeRouterji nimam nobenih izkušenj, Ubiquiti opremo uporabljam za WiFi linke in je vrhunska, ostalo mrežo pa imam na Mikrotikih, ker lahko gor nastaviš skorajda vse kar si želiš.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Hocem rect 200€ se mi zdi pac kar dosti, ker pac proti edgerouterju za 40€ ni toliko boljsi

hEX S ali hAP ac² za cca. 60€? Afaik tudi ER-X ni ravno 40, imata pa vsak svoje prednosti in slabosti.

Jaz imam zaenkrat Ubquiti UniFi za WiFi in Mikrotike za switch/routerje. Skoraj narjaši bi mel vse UniFi, ampak so switchi (vsaj če hočeš karkoli na 10GbE) malo dragi, za routing so pa precej nefleksibilni glede konfiguracije. Edge Routerji so glede tega boljši, ampak potem spet ne moreš laufat zadeve pod enim (UniFi) controllerjem in imajo tudi svoje limitatione. Sem sicer razmišljal o tej opciji, ampak sem nakoncu ostal na (virtualnem) Mikrotiku CHR za main router. Morda kvečemu switchnem enkrat nazaj na pfSense.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Vidim, da so si sedaj vsi trije cenovno blizu skupaj, drži, vzamem nazaj. Nekaj časa nazaj ni bilo, ampak vse ql. Glede na sedaj to ceno, morda boljša izbira Mikrotik. Morda pa res tudi pfsense ali opnsense nekoč tudi jaz prešaltam, ker nekaj stvari mi na tale edgerouter vseeno moti..
 

BrZiX

Zelenc'
28. sep 2021
11
0
1
Vidim, da so si sedaj vsi trije cenovno blizu skupaj, drži, vzamem nazaj. Nekaj časa nazaj ni bilo, ampak vse ql. Glede na sedaj to ceno, morda boljša izbira Mikrotik. Morda pa res tudi pfsense ali opnsense nekoč tudi jaz prešaltam, ker nekaj stvari mi na tale edgerouter vseeno moti..
Hvala vsem za odgovore. Vem, da ima PfSense tudi svoj priporočen hardware. Če prav vem, stanejo taki mini PCji okrog 200€.
Je tudi kakšna cenejša opcija za PfSense/OPNsense razen nekega desktop računalnika in virtualizacije? Rad bi imel čim manjšo škatlo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Potem official PfSense Netgate 1100...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BrZiX

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
Jaz imam T2 modem dva statična Ip-ja. En IP pokriva na portih 1-3 Tv-je na njihovi statiki, Port 4 je data vezan na svoj statičen IP in naprej na ruter Mikrotik CCR 1009 kateri ima vse od VPN do DHCP itd. Vse pa deluje že 2 leti...

LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: BrZiX

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Da si malo sposodim temo.

Mi box + T2toGO, gledanje TV na vikendu (nimam nobene naročnine)

T2toGo mi ne predvaja vsebine na Mi Boxu, če ta ni povezan preko WiFija na domače naročniško omrežje. Ker mi na paketu ostaja sim kartica, me zanima ali ima kdo izkušnjo oz. ve ali bi deloval T2toGo, če bi uporabil LTE router s T2 kartico? (T2 sim na LTE routerju + Mi box + T2toGo)
Internetna povezava je na lokaciji solidna, nimam pa možnosti izposoje routerja, da bi dejansko sprobal, zato me zanima, če je kdo med vami, ki ima tako zvezano, predno nabavim router?

Lp,
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Zanimivo, glede na to, da bi naj TV2GO delal povsod. Kako pa se povezuješ, ko nisi na domačem WiFi?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
To dejansko govoriš o sideloadani aplikaciji T-2 tv2go, ki je sicer namenjena telefonom in tablicam, ali o Android TV aplikaciji T-2 TV?

Prva (tv2go) bi morala delati povsod v EU, ampak vmesnik ni prilagojen uporabi na TV, niti je ne najdeš v storeu na MiBoxu, pa če se ne motim ima tudi neke omejitve glede kanalov. Druga (T-2 TV), pa je v primeru, da jo uporabljaš kot del filsnega paketa, vezana na domač IP in ti tudi T-2 SIM ne bo pomagal. Lahko edin vzpostaviš VPN do domače lokacije (ali pa plačaš ločeno naročnimo za OTT paket, ki dela kjerkoli).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Rajc

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
da, o Android aplikaciji T-2 TV! (se opravičujem, jutro)

Hvala!
Ah, to pa seveda popolnoma spremeni stvari. Sicer s to aplikacijo na mobilnih podatkih kaj dolgo ne boš gledal, ker ti bo prej zmanjkalo podatkov. Kot je že XSIDE povedal, ne, izven T2 omrežja zadeva brez VPN ne bo delala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Rajc

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Sposojam temo..
T2 na Telekom optiki (pred modemom imam eno telekom skatlico).
Sedaj imam vezano telekom skatlica --> t2 modem --> linksys ruter --> android app tv / t2 box tv / wifi & ostalo / varnostne kamere (preko zyxel switchev)
vse dela (imam 1 staticen IP)

Zelja mi je želja:
- dodati še en statičen IP
- na dodatni statični IP vezati server

problem:
- ne morem več potegnit direkt kabla iz modema do serverja

Je kakšen način na katerega lahko dodam server "na konec" obstoječe mreže - torej telekom skatlica --> t2 modem --> linksys ruter --> tv/ostalo/varnostne kamere /+server ?

T2 support mi je rekel, da naj sporočim MAC serverja - in naj bi zadeva delala.. naš "server guy" je pa mal v dvomih.