Telemach in internetni mrk v Prlekiji

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
V ponedeljek 16.4.18 je Telemach zamenjal Teleingovo programsko shemo za svojo. Po preprogramiranju conax kartice več niso delovale. Za rešitev tega so pošiljali nekodirani signal, tako da TV-ji delajo tudi brez kartic. Vse delalo lepo in prav. Po treh dneh v sredo so naložili nov softver na modeme. Na mojem Calixu je odpovedal WIFI, internetne povezave pa ni več
Televizor dela OK, dokler v modem ne prikopim računalnik ali kamero, printer etc... takrat slika na TV-ju zmrzne.
Večkrat sem osebno prijavljal napako v poslovalnici, vendar do danes še niso nič nredili. Na modemu se vidi da nalagajo posodobitve, vendar so spremembe na slabše.
Imamo optiko 20/10 GPON z modemom Calih, kateri ima štiri LAN porte. Zadnja dva LAN porta so preprogramirali za P2P fukcijo (vrtenje nazaj) vendar v navodilih modema ne vidim, da bi to bilo podprto.
Zaključek. En teden sem že brez interneta, ker so v treh dneh uspeli zajhebati internet, ki je prej delal v nulo.
Pa tehniki od stare firme znajo rešiti težavo, vendar čakajo na befel iz Ljubljane, tam pa nimajo pojma zakaj se gre.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Ta mesec imaš zastonj.

Samoregulacijski kodeks

samoregulacijski_kodeks.png
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
No meni internet na P2P optiki bivšega Teleinga sicer deluje, imam pa gratis od danes za približno 32 Mbit prometa na WAN vmesniku svojega routerja. Izgleda kot da me floodajo s SIP prometom. Javljeno popoldne, trenutno še brez sprememb. Tudi računalnik priklopljen direktno na modem in drug IP naslov ne pomaga, ne resetiranje vse opreme, popolnoma nič. Pravi mojstri, sesuli so dobro delujočo zadevo do konca.

https://www.dropbox.com/s/6sou48q64ldemoj/Mikrotik_Promet_Telemach7.PNG?dl=0
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
A ti že dela? Meni so rešili to težavo s prometom na WAN portu, pa tudi sosedu, ki mu ni delal internet na optiki in sestri na koaksialcu (modem ni bil v bazi) sedaj deluje. Je pa še zmeraj precej težav. Pri optiki večinoma z Icoterami, na koaksialcu pa najbrž z Arrisi, za GPON pa žal ne vem. Najhuje je, ker so terenski tehniki praktično brez pooblastil, za vse morajo klicati v Ljubljano, od tam pa ne vem, če ne celo v Srbijo, da urejajo te zadeve od naročnika do naročnika. Najbrž bo trajalo še kar lep čas, da se stvari postavijo na svoje mesto.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Ja, očitno nekdo res nima pojma, kaj dela. Pri mojih familiji in ostalih sosedih baje ni ne duha ne sluha od interneta. Folk pa doma firme in rabi davčne blagajne itd. Bolj šalabajzerskega prevzema res niso mogli narediti. Baje se že govori o skupinskih tožbah (predvsem podjetja naj bi šla na sodišče) itd. Ne vem pa iz prve roke, ker ne živim več tam.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
A ti že dela? Meni so rešili to težavo s prometom na WAN portu, pa tudi sosedu, ki mu ni delal internet na optiki in sestri na koaksialcu (modem ni bil v bazi) sedaj deluje. Je pa še zmeraj precej težav. Pri optiki večinoma z Icoterami, na koaksialcu pa najbrž z Arrisi, za GPON pa žal ne vem. Najhuje je, ker so terenski tehniki praktično brez pooblastil, za vse morajo klicati v Ljubljano, od tam pa ne vem, če ne celo v Srbijo, da urejajo te zadeve od naročnika do naročnika. Najbrž bo trajalo še kar lep čas, da se stvari postavijo na svoje mesto.
GPON internet na optiki trenutno dela. Modem Calix. Hitrost pa niha od 15/25, do 25/35"
Paket pa imam 20/10. Upload imajo hitrejši od download :bonk:
Na modem se prek WIFI-ja lahko povežem, vendar modem ne spusti interneta prek wifi antene. :jok:
Aktiven je na modemu samo LAN port ena. Ostali trije porti motijo sliko TV-ja. če priklopim LAN kabel. Tehniki pravijo, da se še dela na odpravljanju napak.
Težavo WIFI povezav za telefone in tablice sem rešil začasno spomočjo HTPC - ja, (Asus vivo) na katerem sem uredil dostopno točko za vse prenosne naprave.
Danes pa je televizor ob vklopu pokazal črni ekran. Ko sem Contax kartico z modulom odstranil
In jo odložil na polico, se slika vrnila nazaj. Sedaj dela brez kartice.
Nimajo blage veze :gorjaca:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Pustili so se prepričati in naložili stari softver na modem. Sedaj WIFI dela normalno. Zadnja dva LAN porta od štirih, ne delata pravilno, vendar bom to poskusil rešiti v nastavitvah modema.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Takšna je Telemachova razlaga. Prej sem imel Amis IPTV po bakru in Thompsonov WIFI modem. Telefonski kabel je bil vtaknjen v modem. En LAN port za priklop komunikatorja (vseeno kateri). Ostali porti so bili prosti za priklop računalnikov. Iz komunikatorja HDMI v TV. Pa je bila možnost pogleda nazaj (za en teden), časovni preskok etc...in ni potreboval nobenih dveh LAN portov za to.
Na GPON nimam pogleda za nazaj in je brezveze blokirati dva porta za to zadevo. Ko naročim to storitev, takrat naj naložijo softver, ne da sedaj moram kupovati stikala za razširitev priklopa ostalih naprav, ker ni zadosti priljučkov.:bonk:
Na Amisovem Thompsonu je pogled nazaj delal na vseh portih, ne samo na dveh.
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Takšna je Telemachova razlaga. Prej sem imel Amis IPTV po bakru in Thompsonov WIFI modem. Telefonski kabel je bil vtaknjen v modem. En LAN port za priklop komunikatorja (vseeno kateri). Ostali porti so bili prosti za priklop računalnikov. Iz komunikatorja HDMI v TV. Pa je bila možnost pogleda nazaj (za en teden), časovni preskok etc...in ni potreboval nobenih dveh LAN portov za to.
Na GPON nimam pogleda za nazaj in je brezveze blokirati dva porta za to zadevo. Ko naročim to storitev, takrat naj naložijo softver, ne da sedaj moram kupovati stikala za razširitev priklopa ostalih naprav, ker ni zadosti priljučkov.:bonk:
Na Amisovem Thompsonu je pogled nazaj delal na vseh portih, ne samo na dveh.
Ja sej kot so ti že napisal drugi... NI PROBLEM Calix-a ( ker pač omenjaš da si mel prej Thomspon modem) , problem je , da ma Telemach nastavljen:

" Any Port Any Service FALSE "na Calix-u, poklič na Telemach, pa vpraši , če ti tole spremenijo , da ne rabiš ogleda nazaj z njihovim sprejemnikom....
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Nič ni delalo, telefon, internet, TV... večkrat tudi klical na podporo pa če sem jih sploh dobil na telefon, noben ni znal povedat kdaj bo problem rešen, tak da se je to vleklo skoraj 1 teden...